Žlutá mafie

Žlutá mafie https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/3434/zluta-mafie-3434.jpg 2 4 1

Vraždy, vydírání, mučení a obchod s děvčaty celá série těchto zločinů je připisována členům triády řízené z Hongkongu. Zvláštní komise KOHO), nasazená k jejich odhalení, při zásahu ztratí tři agenty najednou. Nyní má do centra mafie proniknout Kamikadze, všemi mastmi mazaný specialista. Ale zdá se, že triády jsou o každém kroku KOHO vždy předem informovány. Je ve hře zrada? A jakou roli hraje krásná Euroasiatka Li, která novému agentovi neustále vstupuje do cesty?.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Deus

Die Gelbe Mafia , 1990

pet-kyval
25.02.2011 3 z 5

[013/11] Jestli ještě stále nevíte, co je to kniha vyloženě pro muže, přečtěte si ‘Žlutou mafii‘. Možná to přeháním, ale styl pana Bertholda, ačkoliv jsem při zkoumání u pultu slovo "kurva" z první stránky četla s fascinací, je vytříbená sorta pro milovníky akčních thrillerů, které baví ženy jen se zvýšenou dávkou testosteronu. Neznám dost dobře žádný film, kterým bych tento svazek přiblížila a při tom mu nechtěně neublížila.

(175) ,,Proti ženě pomůže jen žena."

Text je to vcelku zajímavý. Agenti mě nikdy nepřestanou bavit. Mrzí mě jen, a to ne málo, že autor nepřináší žádné vlastní myšlenky. Podle všeho je tento Němec sečtělý, rád se nechává inspirovat antikou, ale jeho neustálé ohánění se čínskými příslovími a snaha vysvětlovat slova jako hydra… je poněkud zbytečný nadbytek.

Mixtura Hongkongského undergroundu a německé tajné služby skýtá vcelku slušnou nápaditost, ale celkově to vše ruší nedostatek prohloubení působení “špatné“ strany společnosti. Dozvíte se jen, že se stalo kdesi kdysi cosi a úryvek na zadní straně obalu je tak asi vše, co by se někomu čistě teoreticky mohlo zdát nechutné. Na víc si děj jen těžko dokázal udržet moji pozornost a jednotlivé charaktery mi splývaly jako přítoky Labe.

(282) ,,Tradice je jen směšná záminka pro to, aby se krev proměnila v peníze."

Jako žena, která přečte vše, i kdyby to zapáchalo literárním hřbitovem, to hodnotím jako svazek, který se dá číst, ale pro mne se nehodí. Snad se najde nějaký muž a podá důkaz o tom, že to není až tak špatné, jak to tu prezentuji.

vraždy mafie agenti, agentky

Will Berthold