Zlomený meč

Vyprávění z dějin naší země na počátku n. l. vyšlo poprvé v r. 1932. Prolínají se v něm dvě pásma. První ličí boje statečného a šlechetného Marobuda s římským princem Tiberiem, bojovným a ctižádostivým náčelníkem germánských kmenů Arminiem a zrádným vladykou Katvaldou, na krátký čas i markomanským králem. Druhé sleduje osudy převozníka Vaňka, jeho syna Mojmíra, vladyky Vitorada a jeho dcery Běly....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470069/big_zlomeny-mec-2DE-470069.jpg 4.3164

Kniha Zlomený meč

Jave

Rád se k této knížce občas vracím. Pro mě pěkné a krásné čtení, které pro mě navždy zůstane spojené s nostalgií na léta dětství.

Luigi1
28.07.2020

Zajímavě podaná historie našeho území na kterém sídlil kmen Markomarů a jejich boj proti Římanům.

kolacky
21.05.2020

Přečteno kdysi dávno, přečteno opět a pořád líbí.

lenyleny
21.02.2020

Knihy od spisovatele Štorcha jsem jako dítě četla ráda a to se s věkem nezměnilo. A tak jsem ráda sáhla po této knize, která mi v mládí nějak unikla. Velmi poutavé vyprávění přehledné a velmi čtivé.

milan.krimsky
09.01.2020

Kniha pojednává o legendě králi Marobudovi

jindrich7442
20.01.2019

Z mládí samozřejmě znám Štorchovi Lovce mamutů a Osadu havranů. S velkou radostí jsem se rozhodl sáhnout po jeho díle, které pro mě doposud bylo "utajeno". Štorchův květnatý a přesto rázný sloh dokáže pomoci čtenáři překonat pochopitelné odchylky a tehdy nepoznaná fakta.

Nočnípták
16.10.2018

Zlomený meč - moje první kniha od Eduarda Štorcha. Četla jsem ji dokonce ještě dřív než povinné Lovce mamutů. Snad proto je pro mne tou nejkrásněji štorchovkou.

nikolet
02.08.2018

Víckrát čtená kniha. Akorát mě mrzelo, že Běla nezůstala s Marobudem.