Zlomený génius

Will Parker, mladý geniální ředitel velké technologické firmy, se dopustí programovací chyby, kvůli níž zemře vysokoškolačka. Aby svou vinu odčinil, začne pracovat v kyberdivizi FBI. Už jako zvláštní agent dostane za úkol prozkoumat dějiště vraždy na festivalu Comic-Con, jejíž oběť má něco společného s kvantovým počítačem, který se Will kdysi snažil získat. Ve spolupráci s bystrou inspektorkou Danou Lopezovou a upjatým kolegou od FBI Thomasem Deckerem Will zjistí, že oběť zařízení dražila na dark netu – a že aukce, v níž přihazuje legendární čínský hacker, ruští mafiáni vyslaní Kremlem i manažer významné firmy, nadále probíhá. A vzápětí se ve Willových rukou opět ocitne život druhého člověka, neboť dojde k únosu dcery zavražděného. Stopa krve a technických střípků vtahuje Willa stále hlouběji do víru záhad a nebezpečí. Pokud se mu nepodaří odhalit pachatele včas, mohlo by zařízení skýtající téměř neomezenou moc padnout do nepovolaných rukou…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466101/big_zlomeny-genius-uKB-466101.jpg 410
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Broken Genius, 2020

Kniha Zlomený génius

MrsDarcy

Představte si příběh o Jamesi Bondovi, jen místo sněžných plání se prohání na vlnách darknetu, někde po cestě ztratil svůj nadhled a smysl pro humor, a po svých nepřátelích střílí dobře napsané řádky počítačových kódů. Will mi jako hlavní postava fakt nesedl, ačkoliv jak příběh ubíhá, stává se jeho arogance maličko snesitelnější. A ubíhá to příjemně rychle. Ponoříte se do světa sběratelských figurek, počítačových her a intrik na každém rohu a aspoň za sebe můžu říct, že mě to bavilo.
Jen snad kdyby se autor vyhnul obvyklým šablonkám jiskření mezi agenty a temných strašáků z minulosti, které snad visí jako odškrtávací seznam nad stolem každého vydavatele, aby vůbec uvažoval, že knížku pustí mezi nás, bylo by to za plný počet.

Arsi

Pěkně napsaná kniha. Mělo to spád a akci. Velmi dobře se četla.