Zlomení andělé

Zlomení andělé https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370871/bmid_zlomeni-andele-ZLZ-370871.jpg 5 757 250

Příběh tří lidí, tří ztrápených duší v nacistické Nové Evropě. Dívka v lodžském ghettu se snaží přežít a získat šanci i pro svou rodinu… Mladá Rumunka je umístěna do Říše pro své modré oči a blonďaté vlasy, aby si na ní všichni vyzkoušeli arizaci v praxi A jeden nacistický doktor zjišťuje, co všechno se páchá ve jménu vědy… Každý z nich má své bolesti a děsy. Každý z nich se musí porvat s osudem o budoucnost a prostou naději.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Knižní klub

Broken Angels , 2016

K.Lara
03.01.2020

Knížka, kterou budu doporučovat a půjčovat lidem, dokud z ní nebude roztrhaný cár. Protože knihy jako tato se musí číst.

Pavouček2
03.01.2020 5 z 5

Mě velmi bavila, hodně čtivá.

pavla.ba
22.12.2019 5 z 5

Nádherná kniha!

Luciecs
10.12.2019 5 z 5

Spousta lidí, kteří zatracují současné životní podmínky, by měla číst tuto knihu povinně. Ocitla jsem se v jiném světě, kdy pomoc a víra měly jinou váhu než dnes. Jsem v rozpacích, zda si zasloužíme ten přepych "svobodných rozhodnutí". Kniha,která se ve mně zapsala neskutečným způsobem. Čtivý příběh ačkoli velmi smutný.

Mini.Baby
06.12.2019 4 z 5

Kniha se nečetla úplně hladce. Některé pasáže jsem musela pročítat dokola 2x i 3x. Navíc zhruba první polovina mě ani moc nebavila... Ale když to shrnu, příběh je to krásný. Nejednou mě dohnal k slzám...

faraonka
25.11.2019 5 z 5

Smutne ale velmi čtivé.Doporucuji.

kuky921
16.11.2019 5 z 5

Velmi silný příběh, pár knih jsem z prostředí ghett četla a ten konec mě opravdu dojal. Ukápla i nějaká ta slza. Stojí za přečtení...

ivousekk
11.11.2019 5 z 5

Skvělá kniha, která rozhodně stojí za přečtení!

Terka1975
06.11.2019 5 z 5

Nemohu jinak než vyjádřit spokojenost, válečných románů už jsem pár přečetla, ale většinou je to beznadějné už od samého začátku, tady je pořád čtenář udržován v naději, že válka nezničí nezlomnou vůli k životu, i když zlomených andělů

Mudry
01.11.2019 5 z 5

Včera jsem číst začala a mám přečteno. Není tedy co dodat, líbilo se mi to moc.

raty
24.10.2019 5 z 5

Tři hrdinové. Tři různé válečné příběhy, které se propojí do jednoho. Netradiční pohled na druhou světovou válku ze třech různých úhlů pohledu. Dobře, že jsou takové knihy. Je potřeba připomínat minulost.

akdar72
24.10.2019 5 z 5

Kniha, na kterou nezapomenete.

Dášašada
22.10.2019 5 z 5

Kniha zanechala velmi silný zážitek.

evelýny
09.10.2019 3 z 5

Tři naprosto nesourodé individuality se pod režií zvěrstev páchaných ve jménu ,,čisté rasy" v jednom okamžiku spojí, aby aspoň na chvíli unikly realitě a vytvořily naprosto souznějící komunitu pod záštitou lásky, ale i lži a přetvářky. Přesto jsem všem třem zlomeným andělům držela palce a přála štěstí.
Příběh plný emocí, ale mnohdy naivní, zdlouhavý, místy pro mě zmatený a nelogický, těžko uvěřitelný, ale díky velmi emotivnímu konci nezapomenutelný.
A jak to již v životě bývá, snaživá blbka, konající ve jménu spravedlnosti, nakonec vynese poslední trumf. Poslední...?

P.S: Ten poslední trumf vynese spravedlnost sama.

a.k
06.10.2019 4 z 5

Tři lidé, kterým válka a nacistická ideologie stanovila naprosto neslučitelné role a přesto je osud svedl dohromady.
Kniha se četla moc dobře. Děj byl zajímavý, poutavý, s řadou emočně silných momentů.

monci6485
04.10.2019 3 z 5

I přes všechnu tu hrůzu války působí dílo hrozně sladce a nereálně. Umíněné dítě, slečna z odboje, velitel, co všechny zachraňuje a nelogicķé chování všech postav. Ale konec knihy se mi líbil.

certik003
16.09.2019 4 z 5

Přestože je knížka čtivá, se silným a smutným příběhem, kde se osud tří hlavních hrdinů spojí, je pro mě místy těžko uvěřitelná. Ale i tak můžu knížku doporučit.

Rodaw
10.09.2019 4 z 5

ZLOMENÍ ANDĚLÉ
Na tuto knížku jsem se moc těšila a líbila se mi, ale zároveň s tématikou druhé světové války jsem už četla i daleko lepší knížky... Každopádně do Zlomených andělů jsem se začetla už hned na začátku, paní autorka píše krásným stylem - takovým elegantním, hlubokým, pečlivým.. zkrátka Gemma Liviero dokáže čtenáři skvěle předat myšlenky, nastínit postavy... První polovina příběhu na mě působila určitě líp - a víc mě bavila - než polovina druhá, ta byla spíše psychologické drama soustředěné na sirotky (tedy odklon od např. koncentračních táborů).. Jeden z hlavních hrdinů - Willem - je lékař a to do knížky přináší mnoho zajímavých scén, momentů a celkově prostředí gynekologie a s tím se pojící věci (např. potraty, ženské problémy, znásilňování...) - na druhou stranu však já osobně čekala a doufala, že tam toho bude ještě víc... Ovšem zcela jistě s postavou Willema přichází i mnoho otázek - hlavně pojící se s koncem... V knížce je hodně scén, které mě zasáhly... Takže celkové shrnutí: četla jsem sice už i lepší knížky, ale pokud Vás toto téma "baví" a "máte ho rádi", doporučuji :-)
Více na mém YouTube :-).

Lacerta.j
09.09.2019 2 z 5

Knížka není špatná, ale asi už jsem tímhle tématem přesycená. Četla jsem, abych dočetla.

Josh
02.09.2019 5 z 5

Neuvěřitelná doba pohledem lidí, kteří si nemohli vybrat stranu. Hluboký lidský příběh lidí, jejichž životy se protnou v té hrozné době 2SV. Úžasná kniha.