Zlomené duše

Zlomené duše https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389319/bmid_zlomene-duse-N4P-389319.jpg 4 393 137

Píše se rok 1950 a v tajuplné internátní škole plné odložených děvčat se zrodí přátelství čtyř dívek. Dokud jedna z nich záhadně nezmizí. O více než šedesát let později se snaží novinářka Fiona napsat reportáž o rekonstrukci školy a odhalit tajemství okolo dávné vraždy své sestry. Poté co je na stejném místě ve staré studni nalezena mrtvola, začíná Fiona s pomocí přítele-policisty rozkrývat temný příběh z minulosti… a zároveň současnosti.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Broken Girls , 2018

DominaCZ
18.03.2019 3 z 5

Popravdě ani nevím ...linie sestřiny smrti mě nebrala, překážela a v podstatě tam neměla co dělat.

Místa o internátu ... stačila by tenká 50ti stránková knížečka a byla by z toho povídkovina o temné třídě, studených pokojích a zkostnatělých profesorkách.
K tomu srdceryvný osudy odložených holek a tajemstvíčko v podobě nápisů a řečí o duchovi, o kterém nevíme, zda žil nebo nežil. To by se pak řeklo průměrný studentsko-dark příběh.

Sonin život? Koncentrák jako ústřední motiv ?! o tom avizovali kde ?!! Chci strašidelnou školu a tajemnou smrt, a dostanu odkudsi ohraný vycucaný náznaky o apelplacu, kterých jsou všude tuny, a byť jsou to hrozné reálie, je to prostě pořád dokola ?!!!!!!!!!
Nuda už !!!!

Linie o Mary byla "zajímavá", ale v podstatě tam taky neměla co dělat.
Takže tři příběhy v jedný knize.
Autorka asi zkoušela, jaký žánr jí sedne nejvíc.

"Vysvětlení" S. smrti jsem moc nepobrala (proč by ona hledala náctiletý děcko ?!!) a konec byl ...hm nevim no.
Zbytečně tahavej přeskakovanej průměr.

Jane333
14.03.2019 3 z 5

Až tolik mě to nenadchlo, asi jsem měla jiná očekávání, myslela jsem, že to bude víc hororovější. Více se mi líbila ta část z minulostil

MíšaS.
14.03.2019 2 z 5

Já vlastně nevím...

Příběh to byl zajímavý, zápletka také, ale kniha se mi strašně těžce četla. Nebavila mě, musela jsem se nutit a když o tom tak přemýšlím, tak ve mě kniha nic nezanechala.

knihomolkadorfa
10.03.2019 5 z 5

Napínavé čtení s trochou tajemna. Pěkné.

Pípasek
03.03.2019 5 z 5

Super čtení, napínavé od začátku do konce.

kanitsuj
28.02.2019 3 z 5

Pěkná a slušně napsaná detektivka s duchařskou zápletkou, která se příjemně četla, ale byla to taková strašidelná "pohádka pro dospělé" s předvídatelným závěrem, proto nemohu dát plný počet hvězdiček. Hlavní hrdinka mi nebyla příliš sympatická, střídání časových rovin hodnotím jako očekávaný formát u podobného typu románu a myslím, že se z tématu dalo určitě vytěžit mnohem více.

ptoček
25.02.2019 5 z 5

Tak tohle bylo něco! První co mě zaujalo byl přebal knihy a když jsem přečetla anotaci, bylo jasné, že ji zařadím do seznamu "Potřebuji přečíst". Od prvních stran mě nepustila, musíte číst dál a dál, části o Mary Há mi přivodily po dlouhé době mrazení v zádech. Postupné odkrytí příběhu Sonii a Ravensbrücku, prolínání příběhu z minulosti a současnosti a hlavně rozuzlení - všechno perfektní! Úžasný příběh, skvělý styl psaní, tohle není na 5 * ale nejméně na 10!!!

janina66
23.02.2019 4 z 5

Pro mě to začlo být napínavé až po 2/3knihy. Do té doby jen vyprávění. A zbytečně zdlouhavé

Nekťa
22.02.2019 5 z 5

Čtivě napsaná kniha s postupně odkrývaným tajemstvím. Mně osobně to trochu připomínalo můj oblíbený seriál Odložené případy. Autorka nasadila poměrně vysokou laťku, tak jsem zvědavá na její další knihy ;)

Dresia
21.02.2019 1 z 5

Jejda, tak tohle bohužel nic pro mě.

Gibis
20.02.2019 5 z 5

Zkraje jsem si nebyla jistá, jestli se mi v příběhu bude zamlouvat duchařská linka. Jestli to na mě bude působit tak, abych se bála, abych byla ochotná uvěřit pocitům postav, když viděli Mary Há....ale jen do chvíle, než jsem šla v noci do kuchyně a musela si rozsvítit v půlce baráku :D Opravdu sugestivně a mrazivě napsaná kniha o dávných tajemstvích. Mám ráda prolínání minulosti se současností a tady byly navíc obě roviny stejně skvěle napsané a napínavé. Takže za mě plný počet *.

alnahu
20.02.2019 5 z 5

Pěkné napínavé čtení s tajemstvím a nádechem duchařiny ,se mi četl dobře. Fiona ,která pátrá v internátu pro odložené dívky po zavražděné sestře rozkryje temný příběh z minulosti.

ArwenAragorn
17.02.2019 5 z 5

Mrazivá, čtivá kniha s prvky duchařiny. Tajemné a ponuré prostředí staré školy, ve kterém se zrodilo nerozlučné přátelství čtyř dívek. Pátrání novinářky Fiony kolem dávné vraždy své sestry a ještě daleko starším nálezu mrtvé dívky ve studni na pozemku staré školy. Kniha je napínavá až do konce a jak už tady několik čtenářů napsalo, zasloužila by si zfilmování.

tabaluga
15.02.2019 4 z 5

Knihu jsem si vybrala díky čtenářské výzvě a vůbec toho nelituji. Nepatří to mezi mnou běžne čtene žánry, ale působilo to na mne občas i hrozive..mohu jenom doporucit

kneslova
13.02.2019 4 z 5

Docela slušná detektivka s nádechem duchařiny - úplně jsem to před sebou viděla zfilmované ..

PaniJani
13.02.2019 4 z 5

Parádní kniha. Četla se skoro sama, téma internátní školy bylo povedené. Duchařina, která tam byla skvěle zasazená, tomu dodává tajuplný ráz. Spoustu knih má téma rozuzlení starého tajemství, ale tahle byla jiná a dokázala zaujmout.

cedos
08.02.2019 5 z 5

Skvělá kniha a proto 5 hvězd. Střídání liniíčasové osy je výborně zpracované a vůbec čtenáře neruší, ale nopak napíná. "Duchařiny" je přiměřeně, skvěle dokresluje příběh a doplňuje myšlenku celého příběhu. V průběhu čtení jsem si říkala jak asi spisovatelka ukončí děj, aby z toho nakonec nebyl hloupý "tucťáček", ale finále je skutečně dobře vymyšlené ... taková třešnička na dortu. Ráda bych nějakou další knihu téhle autorky přečetla, ale nenašla jsem .....

mira.l
05.02.2019 5 z 5

Teda já jako nevím, proč je to zařazeno v kategorii "Pro ženy":). Jsem asi dost možná první chlap, který hodnotí a píše komentář. Ale co už, já přečtu ledacos:).
Téma starších internátních dívčích škol mám docela rád, dost často jsou z toho takové ponuré příběhy, třeba i ve filmech. Po troše váhání jsem tedy sáhl po téhle knize a rozhodně nelituju. Zajímavý příběh letitého přátelství čtyř dívek z internátní školy v 50. letech minulého století, které bylo mnohem hlubší, než by se na první pohled zdálo, a z nichž záhy zbydou tři, se svým způsobem prolíná s 20 let starou vraždou sestry hlavní hrdinky - novinářky (která chodí s policajtem - synem a vnukem bývalých policajtů; minimálně ten milostný vztah je trochu klišé, už jsem na to asi někde narazil, no ale budiž), i když spolu kromě místa vlastně nijak nesouvisí a obě linie by si klidně mohly žít vlastním životem. Aby to nebylo tak jednotvárné, tak z 50. let vede dějová linie až do doby 2. světové války, do nacistické Evropy. A jistá odbočka vede vlastně ještě dál do minulosti. Hlavní hrdinka - novinářka Fiona postupně rozplétá zapeklité klubko událostí, které ji nakonec dovedou k pravdě v obou časových liniích.
Kniha je napsaná velice čtivě, celý děj je velice promyšlený, střídání časových linií v jednotlivých kapitolách je dneska doela móda, ale nevadí mi to, zkrátka je to ten typ "Ještě kapitolu a ... sakra, vždyť ráno vstávám"!! Já osobně bych se asi obešel bez těch duchařských vložek, ale je asi pravda, že bez nich by ten příběh postrádal jistou dávku tajemna. A kdoví, já ducha nikdy neviděl, ale třeba...
Není důvod nejít do plného hodnocení, mně se to líbilo.

astra3
04.02.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla za 2 odpoledne. Nemohla jsem přestat, dokud jsem nedočetla poslední stránku. Doporučuji. Doufám, že od autorky vyjde brzy další kniha.

Mischone
04.02.2019 5 z 5

No teda páni! Vynikající kniha opravdu, pro všechny kdo mají rádi tajemno, temné popisky, chmurné prostředí a prolínání časových dějů. Kniha vás bude bavit od začátku až do konce, protože tohle je prostě to, co hledáme chceme-li trochu tajemna a mít husí kůži. Příběh neskrývá žádná hloupá blábolení, ale je zjevné jak naše mysl a tajemství ovlivňují naše životy. Tohle je přesně ta kniha, o které si budete chtít s někým popovídat, sdílet pocity a hlavně ji každému vnutit. Už ta obálka vás osloví, no ne?