Zlomené duše

Zlomené duše https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389319/bmid_zlomene-duse-N4P-389319.jpg 4 393 137

Píše se rok 1950 a v tajuplné internátní škole plné odložených děvčat se zrodí přátelství čtyř dívek. Dokud jedna z nich záhadně nezmizí. O více než šedesát let později se snaží novinářka Fiona napsat reportáž o rekonstrukci školy a odhalit tajemství okolo dávné vraždy své sestry. Poté co je na stejném místě ve staré studni nalezena mrtvola, začíná Fiona s pomocí přítele-policisty rozkrývat temný příběh z minulosti… a zároveň současnosti.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Broken Girls , 2018

Summer7
28.06.2019 5 z 5

Super! Tak takhle jsem nadšená z knihy dlouho nebyla. Mám ráda prolínání více dějových linek a osob, tady se to povedlo perfektně, protože všechny části jsou skvělé. Ale pochopitelně, že někomu může toto připadat už moc a hodnotit to jako překombinované. Duchařský námět skvělý, k tomu místu se to hodilo. Doporučuji :-)

SimonaP
23.06.2019 3 z 5

Kniha se četla dobře, občas mi přišla zdlouhavá, ale bavila mne. Akorát mi přišlo moc stručné a v jádru asi i nepochopené vysvĕtlení vraždy Soni, možná by bylo na místĕ to trochu rozvést.

Mindy
11.06.2019 2 z 5

Celé to bylo nějak moc zamotané a překombinované, za mě nic moc. Spíš nic než moc.

Dáma s hrnstjm
10.06.2019 3 z 5

Knihu si pro sebe vystihuji rčením "Méně je někdy více" a přála bych si více toho minulého... a méně toho nedávného. Autorce se podařilo do příběhu nacpat tolik rovin, zvratů a klasických klišé, že vznikla trochu nesourodá matérie. Třeba linie s místní policií mi přišla úplně zbytečná, a postava geniálně-intuitivní novinářky s talentem dostávat se do problémů je tisíckrát ohraná písnička. Dá se říct, že v knize toho bylo tolik, že i ten duch tam byl vlastně navíc :-) Ale i přes výtky uznávám, že kniha je čtivě napsaná, střídání kapitol minulosti a současnosti udržuje čtenáře v napětí. Překlad do češtiny mi přišel nedoladěný, mohl být určitě lepší.

nemer
08.06.2019 3 z 5

Bohužel dojem z knihy mi trochu kazí uspěchaný závěr, ne příliš věrohodná linka s novinářkou ... a vůbec hloupé chování řady postav (zejména ke konci) srovnatelné s béčkovými filmy libovolné komerční tv. Více mne oslovovala linka z minulosti, tudíž mne trochu mrzí, že nebyla zpracována víc do hloubky, v této knize je všechno tak na 50 - 75%, ale k dokonalosti mnohé chybí. Nicméně jako nenáročné zpestření na jedno či dvě odpoledne lze knihu doporučit, nedovedu si ale představit, že bych knížku ještě někdy četla znovu. Zajímavostí je poněkud nevýstižný název, nechci spoilerovat, ale ve výsledku dívky z Idlewildu byly všechno možné, jen ne zlomené.

mirka2558
05.06.2019 5 z 5

mne sa kniha veľmi páčila. zaujímavý dej...

Asterixxka
30.05.2019 3 z 5

Do 3/4 knihy bych dala 5*, závěrečné kapitoly sotva 3* - konec trochu "odfláknutý", zrychlený a zápletka obou zločinů trochu nesmyslná. Ale až na konec se kniha četla dobře a "rychle".

Illaa
24.05.2019 2 z 5

Podle anotace se kniha řadí mezi mé oblíbené žánry, nakonec jsem ale nadšená nebyla. Překombinovaný děj, časté prolínání časových linek, absurdnost dvou zločinů na jednom místě, to je to, co mi na knize vadilo. Prostě mě kniha nijak moc nechytla.

magic11
22.05.2019 4 z 5

zajímavé, dobře se čte a překvapivý závěr

Imy
19.05.2019 5 z 5

Hezky napsáno. Napětí, duchové, bavila mě linka z minulosti. Posledních sto stran přečteno na jeden zátah.

happy-smile
09.05.2019 4 z 5

Zajímavá kniha, která kombinuje hodně příběhů - co se dělo v 50. letech v internátní škole? Co se stalo se sestrou hlavní hrdinky? Straší ve škole? A co odhalí nemilý nález? Ne všechny odpovědi jsou spolu propojeny nebo můžou být racionálně vysvětleny. Doporučuji těm, co mají rádi tajemno a záhady.

attila1
08.05.2019 5 z 5

Knížka napínavá až do konce. Od prvních stran mě nepustila, musela jsem číst dál a dál. Mary Há mi zůstane dlouho v hlavě.

alexis818
28.04.2019 5 z 5

Moc pěkné čtení.Příběh napínavý,zajímavý a až do konce jsem netušila,jak to tak asi mohlo být.Líbil se mi styl psaní a doufám,že budu mít tu čest si přečíst ještě něco dalšího od autora.

a.k
27.04.2019 5 z 5

Tajemná a temná atmosféra, moc pěkně se to četlo. Překvapilo mě, kam se až vyšetřování dostalo a patřím mezi ty, co vůbec netušili, kdo může být vrah. Čekala jsem duchařský příběh, a byla jsem moc mile překvapena, že ve finále jde o dobrou detektivku s rozplétáním dávné historie. Knížka mě moc bavila.

verushka19
14.04.2019 5 z 5

Napínavý děj, hezký se četla. Do konce jsem nečekala, jak to vše dopadne, takže jsem byla překvapená.

Peti081
05.04.2019 5 z 5

Kniha mě pohltila ač mi to po prvních stanách nepřišlo?těch posledních sto už bylo přečteno na jeden zátah.Kniha je napínavá,postupně odkrývá temnou minulost,trochu duchařiny,moc mě bavila a můžu doporučit.

Danka1975
02.04.2019 3 z 5

. . .Jakože nevím, jak tohle uchopit. ."jako, když jíte jídlo, je tak trochu bez chuti, zasytí, ale furt koukáte po koření a jak by jste to doladili". . . takhle to mám s touhle knížkou. Už jen to, že když jsem někomu chtěla říct, co čtu, nemohla jsem si vzpomenout na název a strááášně dlouho mi trvalo, než jsem jí dočetla. . .zažila jsem světlejší chvilku okolo poloviny knihy, ale pak zase tak nějak šeď, šeď, duchařina. . .ono jako myšlenka dobrá, bylo tam vše od 2. světové, koncentáku, současnost, zmíněné duchařiny, přestřelky, vraždy. .atd, atd. . . . nebylo toho "koření"nakonec až moc? :-).. .

Mandrejka
31.03.2019 5 z 5

Vynikající a napínavá kniha, která mě po dlouhých měsících vytrhla z "knižní deprese".

harena
25.03.2019 4 z 5

Postupné odkrývání tajemství, trošinku hororový příběh, kde neschází ani zjevování duchů a napětí - to vše má tento román. Novinářka Fiona pátrá po vrahovi své sestry a přitom odkrývá další a další tajemství. Pěkné i když trošku zdlouhavé.

evik75
23.03.2019 5 z 5

Skvělý napínavý příběh od začátku do konce. Milovníkům detektivek a thrillerů určitě doporučuji. Škoda, že od této autorky u nás vyšla pouze tato kniha.