Zlomené duše

Zlomené duše https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389319/bmid_zlomene-duse-N4P-389319.jpg 4 393 137

Píše se rok 1950 a v tajuplné internátní škole plné odložených děvčat se zrodí přátelství čtyř dívek. Dokud jedna z nich záhadně nezmizí. O více než šedesát let později se snaží novinářka Fiona napsat reportáž o rekonstrukci školy a odhalit tajemství okolo dávné vraždy své sestry. Poté co je na stejném místě ve staré studni nalezena mrtvola, začíná Fiona s pomocí přítele-policisty rozkrývat temný příběh z minulosti… a zároveň současnosti.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Broken Girls , 2018

kasavubu
14.07.2020 4 z 5

Moc pěkný příběh, i když malinko předvídatelný. Když se nad tím člověk hlouběji zamýšlí, je hrozné, jak se ještě v poměrně nedávné době nakládalo s nemanželskými a dalšími jinak "nevyhovujícími" dcerami. Zejména osud Sonji byl moc smutný. Na závěr se vše pěkně protnulo a vysvětlilo, tedy až na Mary Handovou:-) Mně v tomhle případě trocha té duchařiny vůbec nevadila.

Opatov
15.06.2020 4 z 5

Zmizení dívky v minulosti a vražda sestry, to je důvod, proč se novinářka Fiona vydává pátrat do bývalé internátní školy. K tomu navíc pořádná dávka duchařiny. Mrazivý příběh pro zimní večery.
Dobře napsané, prolínání časových linek propojuje jednotlivé události.

Arwen777
15.06.2020 4 z 5

Ke knize mě dovedlo kladné hodnocení a recenze zde na databázi. A jsem ráda, rozhodně stála za přečtení.
Je to perfektní spojení detektivní linky ze současnosti s nevyřešenou vraždou z minulosti a duchařského příběhu, který tomu dodává pořádnou dávku tajemna a jemného strachu. Moc se mi líbilo napojení na nacistické zločiny. Celkově mi všechny motivy připadaly uvěřitelné, reálné a vše do sebe pěkně zapadlo. K tomu přátelství, pokřivené rodinné vztahy, korupce u policie a trochu lásky. A duch dívčí školy byl bonus.
Takže milovníkům tajemna doporučuji.

Arev122
11.06.2020 4 z 5

Mě se příběh líbil-pohodové , ale napínavé čtení, kde se střídají časové roviny, trocha historie a i duchařiny.

Katania
05.06.2020 5 z 5

Mám rada krimi, kde se pátrá v minulosti. Moc se mi to líbilo!

Janadvorackova
21.05.2020 5 z 5

To bylo parádní. Zařazení v kategorii "pro ženy" mi přijde přehnané. Nebo úsměvné, protože je-li měřítkem takového řazení přítomnost romantiky, pak by pánové neměli co číst :).
Nějaká tam je, ale přeci nečekáte, že si budou hlavní hrdinové jenom povídat :).
Co je ale lepší, je přítomnost tajemna, minimálně jedné vraždy, existence domu s divnou minulostí. A čtivý styl autorky.

Dobrý je už prolog. Začíná se stmívat. Patnáctiletá dívka vystoupí z autobusu a vydá se po cestě směrem k budovám internátní školy, kde žije. Na dohled nikdo, kolem lesy, louky, nikde ani živáčka. Ale jak se říká, každé místo má své duchy a blízká dívčí škola také. Místní duch navíc není vůbec přátelský.
Děvče zrychlí krok, kufřík, který nese, ji bouchá o nohu. Pospíchá.
Ví, že by neměla, ale ohlédne se. A pak ji spatří...
Pokračuje to dívčiným sprintem lesem, atd. atd....
Píše se rok 1950.

Druhá linka se odehrává o 64 let později, kdy se novinářka, částečně z osobních důvodů, o onom místě rozhodne napsat článek. Na hřišti bývalé dívčí školy byla totiž před dvaceti lety nalezena mrtvola její sestry a ona se k tomu neustále vrací, šmejdí po pozemku a ze začátku působí trochu šíleně.
Jak tak hledá a sbírá informace, objeví víc, než by čekala.

Audio čte Dana Černá.

yetti09
07.05.2020 4 z 5

Moc hezká kniha. Autorka píše velmi čtivým stylem, bez zbytečné omáčky.
Jedna z mála knih, u které musím podotknout, že tu nebyla ani stránka navíc. Vše mělo svůj smysl a příběh do sebe dobře zapadal. Moc se mi líbilo prostředí dívčí internátní školy. Bohužel jediné co u mě nezafungovalo, byla ta duchařina. Očekávala jsem, že se budu bát, a ono nic.. Ale knihu i tak hodnotím velmi pozitivně. Velmi ráda bych si přečetla i něco dalšího od spisovatelky.

petula6844
03.05.2020 5 z 5

Skvělá knížka!!! Hltala jsem každou stránku, ale nakonec jsem jí přečtenou musela zavřít, nejraději bych se hned pustila do nějakého pokračování... Doufám, že spisovatelka nezůstane pouze u jedné knihy.

AdélaBi
30.04.2020 5 z 5

Panebože! Ta kniha je dokonalá!!!! Neznám lepší knihu.. fakt ne????????

Smiley96
23.04.2020 3 z 5

Kniha by mohla mít o 100 stran méně a vůbec nic by se nestalo. Asi mám na duchařinu jiný pohled, ale tohle byla spíš nuda.

VendyVev
10.04.2020 5 z 5

Nejlepší kniha kterou jsem četla z oblasti duchovna. Můžu doporučit.
Děj se ke konci obrátil tak, jak jsem nečekala.

Leniiis
24.03.2020 5 z 5

Za mě naprosto bezchybně sestavenej příběh. Ač moc nemusím duchařiny, tak do tohoto příběhu se mi to hodilo a opravdu mi nejednou naskočila husí kůže. Určitě doporučuji!

_Janina_
21.03.2020 5 z 5

Tak tohle se povedlo. Opět jedna z knih, co mě naprosto pohltila a i přes nedostatek času jsem jí četla kdykoli to šlo. Amerika padesátých let, prudérnost doby, kriminální vyšetřování a docela dost duchařiny. K tomu dobře, chytlavě napsané. Palec nahoru.

Šánka
09.03.2020 5 z 5

Na knihu mě nalákaly komentáře, stejně jsem z počátku četla s nedůvěrou, duchařinu nemusím, ale nakonec to byl bezva zážitek.
Tajuplný příběh, odehrávající se ve dvou časových linkách, jehož děj se točí kolem dívčí internátní školy, mnoho let starých zločinů, a rozkrývání několika tajemství. A ta duchařina byla vlastně takovým strašidelným bonusem navíc a vlastně mě i bavila, takže příběh byl pro mě velmi milým překvapením.

verka5083
04.03.2020 4 z 5

Už podle názvu jsem si spíš myslela, že se to bude týkat hlavně nadpřirozených věci. Ale spíš mi přišlo, že kniha víc obsahovala detektivní prvky.
Každopádně se krásně četla a byla velmi zajímavá. Rozhodně mohu doporučit.

Danago
01.03.2020 5 z 5

Velice zajímavá zápletka. Spousta napětí, zvratů a k tomu malinko duchařiny. Za mě super kniha. Doporučuji.

iiiccc
20.02.2020 5 z 5

Tohle mělo všechno. Detektivní zápletka, dávné tajemství, opuštěná budova, provázanost postav a ta mysteriózní linka! Navíc to bylo celé napsané velmi čtivě a ukončení kapitol vybízelo k dalšímu čtení. Knihu jsem nemohla odložit a řadím jí mezi své oblíbené.

čef
02.02.2020 5 z 5

Nakonec mně po tomto příběhu zůstal velmi dobrý pocit. Duchařský motiv mně sice nikdy moc nesedí, ani zde jsem z něj nebyl nadšen, ale nakonec jsem ho přijal, jako určité ozvláštnění. Vše ostatní bylo napsáno tak, aby to bylo dostatečně srozumitelné a logické. Určitá nostalgie po uplynulém čase byla také na místě a tak nemám, co bych, ani v skrytu duše knize, vytkl.

Knižní střípky
18.01.2020 5 z 5

Kniha byla přesně, jak jsem předpokládala, to pravé ořechové pro mě. Autorka ve mně dokázala vyvolat nepříjemné mrazení v zádech, tísnivá atmosféra při kapitolách z minulosti zde byla perfektně zachycena.

Kdo má rád v knihách dvě dějové linie, rozkrývání starých tajemství, trochu té duchařiny, tak zde si přijde rozhodně na své
CELÁ RECENZE v záložkách od Knižní střípky

denisa7430