Zlodějský tanec

Zlodějský tanec https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407196/bmid_zlodejsky-tanec-u8a-407196.jpg 5 812 169

Zlodějský tanec série

Když zemře král Ballengerovy říše, jeho syn Jase se stává novým vládcem. Okolní království však nehodlají tolerovat jeho panování, které se řídí vlastními pravidly. Na obzoru se objevuje mladá královna Vendy, která je odhodlaná vše změnit. Na tajnou misi vyšle bývalou vyhlášenou zlodějku Kazi. Ta když narazí na nového vládce Jase, rozhodne se své plány změnit. Oba jsou společně vrženi do vírů událostí, které nemohou ovlivnit.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Dance of Thieves , 2018

Efeméra
Efeméra
21.04.2020 5 z 5

Mary E. Pearson je zkrátka mistr svého řemesla. Zlodějský tanec opět oplývá propracovaným světem a postavami s vlastní minulostí a je čtivý jako hrom. No a taky je to pořádná romanťárna, což mi zrovna vůbec nevadí. Jen se teď po dočtení bojím pustit do dalšího dílu. Konec Zlodějského tance byl totiž pěkná podpásovka. V každém případě moc povedené.

Paj-Inka
Paj-Inka
18.04.2020 4 z 5

Kroniky Pozůstalých mě moc nenadchly, ale tohle jsem si vážně užila. Příběh je jednoduchý, ale hezky plyne a má i pár dobrých zvratů. Postavy jsou celkem přirozené a uvěřitelné, až na Kaziiny kamarádky Wren a Synové, které jsou úplně mimo a místy celkový dojem trochu kazí. Pobavilo mě, jak rychle upustili ti dva od vzájemné nenávisti (během prvního dne?), ale aspoň se do sebe hned bezvýhradně nezamilovali. Líbí se mi, že i později během příběhu mají oba "svůj vlastní život" a sledují své vlastní cíle a tak trochu proti sobě intrikují.

Ketfl
Ketfl
17.04.2020 5 z 5

Tahle autorka je fakt skvělá! Nová série mě velmi zaujala. Postavy jsou opět velmi sympatické. Líbí se mi, že v této knize je mezi hlavními postavami i ta jiskra, která mi třeba mezi Liou a Rafem trochu chyběla. Super je i to, že se příběh prolíná s pokračováním příběhu z předešlé série. Za mě hodně dobré. Těším se na další díl. PS: Ta obálka knihy je prostě božská :-)

E.lisabeth
E.lisabeth
14.04.2020 5 z 5

Ja si pasaze z knih nikdy nezaskrtavam ani nepisu, ale odtud si jich musim vypsat nekolik. Skvela knizka

dominika2585
dominika2585
14.04.2020 5 z 5

Moje první kniha od autorky, ale rozhodně ne poslední. Postavu Kazi jsem si od začátku oblíbila, bavilo mě když předváděla něco ze svého zlodějského umění. Když skončili s Jase v řetězech, věděla jsem, že to bude pěkně zajímavé. Jiskření mezi nimi mě pořád nutilo číst dál a dál.
Autorka umí krásně popsat prostředí, ve kterém se děj odehrává. Bavily mě i další postavy jako Wren a Synové nebo nejmladší Ballengerovci Lydie a Nash. Líbily se mi Kaziny hádanky, které rozdávala v průběhu celé knihy.
Na konci moje srdce zaplesalo. Těším se na další díl.

Skippka
Skippka
10.04.2020 5 z 5

Autorka nezklamala, kniha se četla moc pěkně. Příběh se mi moc líbil, líbilo se mi i nahlédnutí do postav z předešlé série.

barbb8k
barbb8k
10.04.2020 4 z 5

Kniha se mi opravdu moc líbila. Sice neměla moc velkou zápletku, ale to mi vůbec nevadilo.
Jsem strašně ráda, že cesta nebyla popsána v celé knížce, ale že už před půlkou došli do města a začal nový děj. Dlouho jsme se nemohla odhodlat ji začít číst, ale když jsem začala, nemohla jsem se od ní odtrhnout.
V knize jsou strašně krásně popsané postavy a prostředí, ve kterém se děj odehrával.
V knize jsou strašně krásné hádanky, na které člověk pomalu neví odpověď.
Už od začátku jsem se zamilovala do jednoho člověka, v půlce se ale mé srdce rozlomilo vejpůl, ve tři čtvrtě knihy se moje rozpůlené srdce rozpadlo ma milion dalších košíčků a na konci se naštěstí celé zahojilo.
Rozhodně dám pět z pěti.

kacka29
kacka29
06.04.2020 5 z 5

Já prostě miluju tuhle autorku!!! Její nová série začala velice slibně. Napjatá milostná linka mezi Kazi a Jasem vás nutí číst dál a dál. Oblíbila jsem si jak hrdiny, tak příběh a už se těším, jak se vrhnu do nového dílu!!

wotana
wotana
02.04.2020 5 z 5

Jedním slevem - BOMBA!!

Kriss6
Kriss6
31.03.2020 5 z 5

Kniha se mi zalíbila jak obalem tak i obsahem. Od této autorky jsem četla více knih, ale tahle mě skutečně zaujala.

Atekram
Atekram
28.03.2020 3 z 5

Kniha má překrásnou obálku, která mě na ni nalákala. Samotný příběh byl ale trochu slabší než jsem čekala.
Hlavní hrdinkou je Kazi. Je to věhlasná mladá zlodějka a bojovnice, což mě nejdřív trochu znechutilo, protože jsem si vzpomněla na podobně neuvěřitelně podanou Cealenu/Aelin v sérii Skleněný trůn. Ale na rozdíl od ní je Kazi sympatická, nepřesílená a dokonce i předvede něco ze svého umu.
Kniha má rozhodně zajímavá místa, ale nejvíce mi vadilo občasné natahování a zmatečnost děje. Nebylo to špatné, ale celkový dojem je takový neurazí, nenadchne. Příběh končí hodně otevřeně, ale já přesto váhám, jestli si pořizovat druhý díl.

Pedruska01
Pedruska01
28.03.2020 5 z 5

Tak konečně. Druhý příběh, druhá série autorky, kterou jsem měla tu čest číst a prostě... páni. Byla jsem na to tak zvědavá, protože Falešný polibek byl tak moc dobrý a tohle je na stejně vysoké laťce. Četlo se to rychle a celkově báječně, bylo těžké knihu odložit. Přiznám se, ten svět, který jsem poznala před dávnou dobou jsem trochu pozapomněla, ale to vůbec nevadí. Autorka to nenásilně připomíná s představením nových postav a jejich osudů, což jsem vážně uvítala.
Hlavní hrdinka Kazi se zdá jako opravdu drsná, nemilosrdná bojovnice/zlodějka, příslušnice Rahtanu, která byla vyslána na misy přes celou zemi, ale někdy zdání klame a ona se projeví i jako obyčejný člověk s city. Tu holku jsem si vážně oblíbila a uměla mě pokaždé totálně překvapit. Nikdy se nedalo odhadnout, jak se zachová. Ale tenhle rys mělo poměrně víc postav příběhu. Především ten druhý hlavní hrdina.
Řeč je o Jaseovi, postava, do které jsem se prostě musela zamilovat. Jeho charakteristika mě okouzlila - ochota, ochranitelství, rodina především. Získal si mě hned, ale naplno se to rozjelo na jejich útěku v řetězech. Asi se nedivím Kazi, že mu podlehla. To, co mezi sebou měli bylo něžné, hezké a zároveň tak impulzivní a špatné. Byla to směska všeho, směska něčeho dokonalého, která pohltila je oba a pohltí i ty, co si jejich příběh přečtou.
Stalo se tam tolik akce, tolik věcí, které se vysvětlili, a i které na odhalení stále čekají. Tím chci říct, že jsem nenašla místo, scénu ani větu, která by byla nudná, která by byla o ničem nebo zbytečná. Autorka to perfektně všechno využila.
Rodinu Ballengerů jsem si přese všechno oblíbila, i když to dlouho díky náznakům nevypadalo a ty dvě čísla, co se motaly s Kazi - Wren a Synové taky. Byla to super parta, zvlášť i dohromady. Neměla jsem proti nim ve výsledku výhrady.
Do poslední chvíle jsem netušila, jak tenhle díl skončí. Do poslední chvíle to nevypadalo vůbec dobře. A přesto jsem tolik doufala. Díky bohu, neskončilo to vůbec blbě a já se díky tomu můžu těšit na druhý díl. Už abych ho mohla popadnout, protože jsem hrozně zvědavá, ještě toho tolik nevím, tolik toho zbývá a co bude s konkrétními postavami? Je toho prostě moc. Taky jsem se setkala s hlavními postavami předchozí série. Bylo to krátké setkání, ale budu upřímná, jak jsem je minule žrala, tak dnes mi byly naproto ukradení. Nic jsem k nim necítila, však bylo to zase na druhou stranu milé. Přeci jenom děj se odehrává jen po pár letech od příběhů Falešného polibku. Dále se přiznám, že poslední kapitola mě dostala. A to obsahovala hrstku slov. Vážně hodně. Překvapila. Vyděsila. A hlavně nevím, kdo jí sděloval, což je snad nejhorší. Kriste pane, už ať ten druhý díl mám a můžu tomu všemu přijít na kloub!
Abych to zkrátila. Byla to jízda. Velká a skvělá. Bavilo mě to, líbil se mi styl vyprávění, nápad a bylo fajn se vrátit do toho originálního světa. Hlavní postavy jsem si zamilovala a držela jim palce. V nebezpečném, drsném a syrovém světě/příběhu panuje milá nenásilná romantická linka, která to skvěle doplňuje. Příběh ve mě dokázal vyvolat dost emocí a nebyl ani větou předvídatelný. Naopak překvapoval, šokoval. Jsem vážně hodně spokojená a natěšená na pokračování. Jednoznačně doporučuji a dávám plný počet v hodnocení, tady vážně není co řešit. :)

Knihomol2006
Knihomol2006
27.03.2020 4 z 5

Dobrá kniha se zajímavými postavami a prostředím.

katka-kacav3318
katka-kacav3318
25.03.2020 5 z 5

Trilogii Poslední polibek jsem nedočetla, protože to pro mě byl nudné, ale Zlodejský tanec to už jsem si nechala líbit.

Bezkyne9
Bezkyne9
23.03.2020 5 z 5

Guilty plesure a jednim dechem :) ... Krasna fantasy YA pohadka, se zajimavymi charaktery a historii, ktera predava predevsim poselstvi o nahlizeni na svet ocima druhych :) ... Nesmirne ctiva s krasnym literarnim stylem, romantickou linkou a opravdu povedenou obalkou. Svym ponorem do tohoto noveho sveta jsem si nejen odpocinula, ale i srdce plesalo nad pribehem, ktery nezklamal :) ... Bez vytacek nabidl, co od techto krasnych knih ocekavame, autorku jiste znovu vyhledam... Krasne vonela a verim, ze tak bude vonet i druhy dil :)

meda2007
meda2007
21.03.2020 5 z 5

Uzasna kniha. Miluju Svet pozustalych a tohle je dalsi jejich uzasne pokracovani. Krasny poutavy pripeh, ktery me chytil hned na zacatku a nechtel pustit. Uz ted se tesim na dalsi pokracovani.

Anette_De
Anette_De
12.03.2020 5 z 5

Kdyby to šlo, tak na tuhle knihu dám klidně deset hvězdiček (vlastně i víc). Naprosto nádherně vykreslený svět, ve kterém se celý děj odehrává. Hlavní postavy jsem si nesmírně zamilovala, hlavně teda postavu Jase. Konec je sice možná pro někoho předvídatelný již od začátku, ale to mě od čtení neodradilo ba naopak. Jediné co mi trošku vadilo, bylo množství gramatických chyb, ale i tak, už se těším až se vrhnu na další díl.
Každopádně po dočtení druhého dílu se ráda pustím do série Kroniky pozůstalých.

ivousekk
ivousekk
05.03.2020 5 z 5

Opet vynikajici. Rada jsem se vratila do sveta Falesneho polibku. Pribeh je opet velice ctivy, napinavy, malo predvidatelny. A je v nem i ocekavana davka romantiky, bez te by to neslo. Jdu rovnou na pokracovani.

Jana65
Jana65
01.03.2020 5 z 5

Super kniha. Už jsem od této autorky nějaké knihy přečetla a musím říct, že jsem si knihu moc užila a už se těším, až si přečtu pokračování. Mohu jen doporučit.

Libušš
Libušš
24.02.2020 3 z 5

Autorka je šikovná - má dobrý styl psaní. Krátkými popisy jsem schopna si krásně představit vše co popisuje. Dobře si poradila se zdánlivě trapnou zápletkou na styl Romea a Julie. Spolupracovala/radila se s Leight Bardugo, což je velice snadno poznat, místy až moc.
Kniha má být asi o Kazi - pro mě byla více důležitá a příjemná linie Jase, jeho rodiny a města. Jeho kapitoly také děj vykreslovaly, posunovaly, zkrátka jsme se něco dozvěděli. Kaziiny kapitoly byly více založené na vjemovém, citovém obsahu.
Kaziiny kamarádky - 2x vstup na scénu, 2x začínaly stejným (pro mě velice) trapným úryvkem, nicméně pokud je toto vtipný středobod náctiletých a mládeže - dobrá.
Hrozně mě rozčilovala cizí, smyšlená slova - jedno jsem se dopátrala z kontextu, na vysvětlení dalších jsem si musela počkat asi až na stranu 90 a 340. Navíc nenajdete na všechna slova vysvětlivku.
V takových případech uveřejňují autoři vždy na konci knihy slovník - to by byla pro autorku cená rada, když už pomáhala tolik lidí.
Nicméně mi nijak nedrásá nervy fakt, že si budu muset koupit druhý díl, abych se dozvěděla, jak to celé dopadne.

pro dívky romantika pro dospívající mládež (young adult)

Mary E. Pearson
americká, 1955