Zlodějský tanec

Zlodějský tanec https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407196/bmid_zlodejsky-tanec-u8a-407196.jpg 5 815 170

Zlodějský tanec série

Když zemře král Ballengerovy říše, jeho syn Jase se stává novým vládcem. Okolní království však nehodlají tolerovat jeho panování, které se řídí vlastními pravidly. Na obzoru se objevuje mladá královna Vendy, která je odhodlaná vše změnit. Na tajnou misi vyšle bývalou vyhlášenou zlodějku Kazi. Ta když narazí na nového vládce Jase, rozhodne se své plány změnit. Oba jsou společně vrženi do vírů událostí, které nemohou ovlivnit.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Dance of Thieves , 2018

rajcatko
23.10.2020 5 z 5

Jsem naprosto spokojená. Velice důstojné pokračování Kronik pozůstalých, možná dokonce o chloupek lepší. Okamžitě se vrhám na další díl!!!

Nina291
01.10.2020 2 z 5

Jako jo, fajn oddechová romantika, dobře čitelná. Ale kde je nějaká pořádná fantasy? Kde jsou divnotvorové, kde je magie? Přečtu si druhý díl jen proto, že ho mám, ale po pravdě - jsem docela zklamaná, čekala jsem víc

knizni.taurus
28.09.2020 5 z 5

Musím říct, že tahle série mě bavila ještě víc než Kroniky pozůstalých. Možná to bylo tím, že se jedná jen o duologii a tak děj plynul mnohem rychleji a taky jde zde kladen větší důraz na romantiku. Ta romantická linka je tady nádherně vyobrazena a je zasazena do opět tak čtivého příběhu, že knížku nebudete chtít odložit. Přestřelky mezi oběma hlavními hrdiny byly osvěžující a byla radost sledovat jejich vyvíjející vztah od nevraživosti k počínající zamilovanosti. Oba hrdinové byly neskutečně sympatičtí a sví, což mělo velký vliv na moje kladné hodnocení knížky a Kazi a její hádanky mi dávaly zabrat a bylo to příjemné osvěžení knihy.
Po tom, jak skončil první díl, jsem se musela hned pustit do dalšího a ten mě bavil ještě víc, ale o tom zase příště.

katasokolov
27.09.2020 5 z 5

Co se stane, když se vůdci “tak trochu mafiánské rodinky” připlete do cesty neobyčejná zlodějka? Tak přesně na tohle dostanete odpovědi v této knize. Přiznám se, že předchozí autorčinu trilogii jsem nečetla, takže mi chvíli trvalo, než jsem se v ději zorientovala.... nakonec jsem ale spokojená... byla to milá oddechovka, kde můžete najít intriky, boje o moc {trochu mi to připomnělo rozdmýšky městských států v Itálii a moje oblíbené Medičejské}, krásně popsané dějiny jedné rodiny {opět nechybí ani bohové} a samozřejmě nechybí ani láska. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, i když Jase je mi sympatický přeci jen o trošku víc. Jinak taky jste si všimli, že v poslední době je skoro v každé fantasy knize hlavní hrdinka zároveň talentovanou zlodějkou ? :D Četla jsem za poslední dobu alespoň 3 takové knihy.

laura
25.09.2020 5 z 5

Tak teda! :)

Líbilo se mi to. Úvod těžkopádnější, už jsem pozapomněla oč šlo v předcházející trilogii a postavy, které tam vystupovaly pouze okrajově jsem si vybavovala jen stěží... Ale pak to nabralo spád, děj se otočil o sto osmdesát stupňů a já se řítila vpřed kosmickou rychlostí.

Skvělé. Čtivé. Napínavé a nepředvídatelné. Romantická linka se mi moc líbila - nenásilná, postupně se odvíjející, tápající, váhající. Bylo to přesně takové, jak to mám ráda.

Intriky, lži, faleš, ale i láska a přátelství, pokora, úcta. Každý něco skrýval, každý o něčem mlčel a ne všichni se zdáli být těmi, kým ve skutečnosti byli.

Ale o tom to je. Byla to parádní jízda a já si ji užila se vším všudy. Zhltnuto v podstatě na tři skousnutí :)

vik_torie
29.08.2020 5 z 5

Čtivé, částmi humorné a romantické. Zpočátku jsem od toho čekala nějaký fantasy válečný krvák, ale kniha mne velice překvapila a moc se mi líbila. Sérii předtím jsem nečetla, takže jsem ze začátku trochu tápala a seznamovala se s novým světem, ale začetla jsem se do toho rychle a moc mě to bavilo. Doporučuju!

tadobra
26.08.2020 4 z 5

oba dva dily naprosto skvele, ale stejne to neni na 5 hvezdicek. pardon. neco ve mne proste jasne rika, ze to neni na plny pocet.
presto oba dily naprosto super, cetlo se to skoro samo az na par nudnejsich pasazi, ktere se ale daly vydrzet.
obe knihy jsou stejne kvalitni, jen se mi mozna malicko vic libila jednicka a to proto, ze tam se vice vyvijel vztah kazi a jase.
rozhodne doporucuju serii precist. nedokazu se rozhodnout, jestli je to lepsi nez falesny polibek, ale mozna ze i jo. rozhodne tu byly mnohem sympatictejsi vedlejsi postavy.

tynka65
15.08.2020 5 z 5

Já jen doufám, že tímhle příběhem Kroniky nekončí. Miluji každý díl téhle série a všechny hlavní postavy... S každou i sebemenší zmínkou o někom z předchozí série mi srdce poskočilo nadšením... A Kazi a Jace jsou úžasní. Bojím se pustit do dalšího dílu, protože vím, že tím celý příběh končí...

Kyta
04.08.2020 5 z 5

(SPOILER) M. E. Pearson opět nezklamala. Za mě je Zlodějský tanec o fous slabší než autorčina předchozí trilogie, ale i tak se jedná o kvalitní čtivo, které si prostě chcete přečíst.

Volné pokračování Kronik Pozůstalých se mi četlo velmi dobře. Sice chvíli trvalo, než jsem se pořádně začetla a pochopila, o co v knize jde, ale jakmile se to rozjelo a my poznávali nové postavy blíž, bavilo mě to o dost víc. Motiv připoutání mi přijde originální a mnohokrát jsem se u některých příhod či poznámek zasmála. Musím také pochválit krásné hádanky. Právě ta část přežívání v přírodě a sbližování dvou hlavních hrdinů mě bavilo z celé knihy nejvíce, následující děj se mi zdál takový monotónní, jak se to odehrávalo na jednom místě a děj se posouval jen lehce. Více jsem si užívala kapitoly psané z pohledu Kazi, ty Jaseovy byly plné obchodu, politiky a mocenských bojů, ovšem díky autorčině psacímu umu vůbec nudné nebyly.

Hlavní postavy jsou vykreslené bravurně. Kazi hodně ovlivnilo její těžké dětství a nutnost přežívat, což z ní udělalo tu silnou osobnost, kterou je nyní. Doteď ji její minulost pronásleduje a touží po pomstě. Ani zdaleka si nedokážu představit, jaké pro ni muselo být mít od tak nízkého věku jen sebe sama. Oproti tomu Jase je hrdým Ballengerem, který je oddaný a věrný svým lidem a čest staví přede vše ostatní. Pro Kazi i Jase hraje významnou roli minulost a oddanost vlasti. Oba byli rozpolceni mezi láskou a povinností a o to zajímavější jejich linka byla. Oba si jsou v lecčems tolik podobní a zároveň rozdílní. Jeden k tomu druhému není od začátku upřímný, a zaplétají se tak do pavučiny lží a tajemství, jen aby ušetřili toho druhého bolesti či aby dosáhli svých cílů. Vždy jsem byla zvědavá na jejich reakce, až se budou dozvídat ty pravdy. Dohromady tvoří skvělou dvojku a celou dobu vůbec nebylo jasné, jak to s jejich láskou dopadne, když proti sobě byli schopní i intrikovat. Romantická linka byla díky tomu všemu o dost zajímavější a peprnější, stejně jako v původní trilogii. Autorka rozhodně neumí zklamat.

Potěšilo mě, že v knize hrají významnou roli vedlejší postavy z trilogie. Můžeme zde i vidět, jaká je Lia jako královna. Také cením autorku za to, jak rozsáhlou historii rodu Ballengerů vytvořila; obohacující také byly útržky z minulosti Ballengerů mezi kapitolami.

Knize můžu vytknout jen mírné natahování nevyhnutelného a tu monotónnost, jinak jsem si ale čtení užívala a díky závěrečné kapitole už se těším na další díl. Jsem hlavně zvědavá na osud Zanea a Kaziiny matky.
Pro fanoušky Kronik je toto pokračování povinnost!

4,5*

maruschka
30.07.2020 5 z 5

Poslední díl přede mnou. Už teď mi všichni chybí...

Luciluc
21.07.2020 4 z 5

Byla jsem mile překvapena, když jsem v knihovně objevila "volné pokračování" Letopisů pozůstalých. Styl psaní Mary E. Pearson mě baví a ne jinak tomu bylo u Zlodějského tance. Dívčí rahtanskou trojici Wren-Synové-Kazi jsem si hned oblíbila a byla jsem ráda, že se v příběhu vyskytly, byť třeba i jen okrajově, některé postavy z předešlého vyprávění (Natyia, Eben, Griz, královna Lia, král Jaxon). Jase Ballenger mi přirostl k srdci až časem, líbila se mi jeho početná rodina, její příběhy a historie rodu. Popis Skaliska mě upoutal, chtěla bych v něčem takovém chvíli žít :-) A vidět tembrisy. Kniha je velmi čtivá (na rozdíl od Letopisů mě tenhle příběh "chytil hned"), napínavá, nechybí dobrodružství, ani romantika. A jako bonus má hezkou obálku. Co bych ale vytkla je poměrně dost překlepů v textu. Za mě konec dopadl "až moc růžově", ale těším se co přinese Zlodějská přísaha.

Marbla2004
06.07.2020 5 z 5

Tak tohle je dokonalost. Úžasný svět, postavy jsem si hned zamilovala a takto jsem se u knížky už dlouho nepobavila. Nechápu, jak jsem její přečtení mohla odkládat. Hned se vrhnu na druhý díl.

knihomolkajanca
28.06.2020 5 z 5

Kniha mě zaujala zajímavou obálkou a navíc se mi hodila do letošní výzvy, takže bylo jasno. Jelikož jsem knihu dopředu nijak nezkoumala, neměla jsem žádná očekávání a tudíž jsem mohla být pouze příjemně překvapena. A tak se také stalo.

Hlavní postavy byly sympatické a děj odsýpal, takže jsem měla za dva dny přečteno. Líbila se mi neobvyklá zápletka v podobě připoutání a postupný vývoj postav. Co se týče fantasy, je to spíše oddechovka, žádné velké drama a krev, ale na pokračování se v nejbližší době určitě chystám a těším.

Alíček83
23.06.2020 5 z 5

Naprosto skvěle napsané. Romantické, napínavé. Četlo se samo. Navazuje na předchozí sérii, hlavní postavy jsou jiné. Hlavní postavy mě bavili, hlavně Jase. Těším se na pokračování.

zíza12
18.06.2020 5 z 5

:) neočekávala jsem že to bude takhle dobrý- nejlepší knížka

Kasana
11.06.2020 4 z 5

Dopředu přiznám, že jsem Zlodějský tanec četla před Falešným polibkem. Upřímně? Nijak mi to nevadilo. Nebylo potřeba znát pozadí všeho, co se odehrálo v předchozí sérii a jediný problém, kterého jsem si všimla, bylo to, že jsem měla v těch zločincích trochu zmatek. Lia je jmenovala jejich tituly, Kazi zase jejich jménem. Na druhou stranu, bylo trochu pro mě překvapení rozeznat zločince, když jsem se vrátila k Liininu příběhu.

Ale zpátky k věci. Z osobního hlediska preferuji Liu před Kazi, ale to je jenom osobní předpoklad. Kazi i Jase jsou fajn postavy, celý příběh je čtivý a napínavý a na těch správných místech i dobře zamotaný a vyhrocený. Jako oddechová záležitost je dobré a podařené. Asi mi tam ale chybělo něco, co nečtu kdekoliv jinde. Proto ty čtyři hvězdy.

Pokud jsem měla nějaké výhrady, tak to jsou moje osobní. Chápu, že pustina připadá jiným jako skvělé místo pro to, aby se do sebe dva lidé zamilovali, ale já to bohužel tak nemám. Bojují tam přeci o svůj život, ne?

Zkráceně řečeno: dobře napsané, nijak zvlášť nepřekvapí, na dlouhé klidné večery je to fajn počteníčko.

pepa3rd
11.06.2020 4 z 5

Ačkoliv se jedná o román pro mládež, tak v něm vlastně, až na pár naivních či výchovných pasáží, není nic, co by nějak zvlášť vadilo dospělému čtenáři. V postapokalyptickém světě, který se vývojově nachází na úrovni našeho středověku, je hlavní hrdinkou sotva odrostlá sedmnáctiletá Kazi, která si za svůj krátký život prošla doslova peklem. Od svých šesti žila sama na okraji společnosti a živila se jak dokázala nejlépe. Přes drobné krádeže jídla, aby přežila fyzicky, až po naprosto absurdní krádeže, jen proto aby si dokázala, že i ona, bezvýznamná, se dokáže bránit krutostem tohoto světa. Jak se z ní v 17 letech stala elitní gardistka králonvy není uplně jasné, ale aktuálně plní poslání za odhalením válečného zločince, které se ovšem zvrtne a do cesty se ji připlete dvacetiletý kluk z opačné strany "barikády" i odlišného společenského postavení. Náhoda je donutí spolupracovat, aspoň do té doby, než je okolnosti vrátí zpět do jejich původních rolí. Jak to ale v takovém románu pro náctileté bývá, společně prožité chvíle nezůstaly bez romantických pasáží. Roztáčí se napínavý kolotoč, hra na kočku a myš vyprávěná z pohledu obou hlavních hrdinů. Ačkoliv je vyprávění místy dost naivní, příběh je přesto uvěřitelný a ve své podstatě dává smysl. Z Kazi není v 17 letech superhdinka a její schopnosti jsou vytvětlitelné její minolostí. V porovnání se Skleněným trůnem, kde bylo vše neskutečně přehnané, špatně promyšlené a půlku postav, včetně hlavní hrdinky, jste měli chuť zabít protože se chovali naprosto stupidně, je tohle úplně jiné kafe.
Příběh končí částečně uzavřeně a současně ponechává dostatek prostoru pro pokračování, které navazuje přesně tam, kde tato kniha končí. Za mě příjemné oddychové čtení. 90 %

Adýsek
06.05.2020 5 z 5

Možné spoilery!
Kde začít...? Na tuto knihu mě nalákalo hrozně moc lidí a jsem jim za to vděčná. Začnu u hlavních postav - Kazi i Jase mi neskutečně přirostli k srdci. Jejich lásce bránila tajemství (zvětší části z jejich minulosti), které se tomu druhému báli říct, ale potom se to samozřejmě provalila a bylo to o to horší. Romantika byla hrozně příjemná. Bylo to čtivé. A taky se mi líbilo, že tam autorka dala kapitoly z obou pohledů. Takže když jeden lhal, v další kapitole jsme se mohli dozvědět jestli to ten druhý poznal nebo ne. Opravdu moc se těším na druhý díl. Autorka v prvním díle nakousla velice zajímavé téma na které se moc těším.
Ze srdce doporučuji!

kindlova42
04.05.2020 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Postavy Kazi i Jase jsou mi velmi sympatické jako protagonisté příběhu. Autorka nezklamala a znovu mě přinutila knížku zhltnout během dvou dnů. Těším se moc na další díl :)
(Jediné co mi drásalo nervy byly neustále chyby v textu, jako špatné skloňování rodu, překlepy a záměna písmen ve slovech apod. Nakladatelství, které knihu přeložilo a vydalo si zřejmě nelámalo hlavu s nějakou korekturou)

Bórborka
03.05.2020 3 z 5

Lehce přeslazená oddychovka s dlouhou předehrou, která stojí za to. Někdy jsem musela převracet oči nad urážlivostí hlavní hrdinky, ale měla jsem pro ní pochopení. Trochu mě zklamalo, že hlavní mise, kde se odehrálo trochu vzrušení, byla napasovaná do 50 stran, a poté se pokračovalo v "klidné" lince.

pro dívky romantika pro dospívající mládež (young adult)

Mary E. Pearson
americká, 1955