Zlodějský tanec

Zlodějský tanec https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407196/bmid_zlodejsky-tanec-u8a-407196.jpg 5 815 170

Zlodějský tanec série

Když zemře král Ballengerovy říše, jeho syn Jase se stává novým vládcem. Okolní království však nehodlají tolerovat jeho panování, které se řídí vlastními pravidly. Na obzoru se objevuje mladá královna Vendy, která je odhodlaná vše změnit. Na tajnou misi vyšle bývalou vyhlášenou zlodějku Kazi. Ta když narazí na nového vládce Jase, rozhodne se své plány změnit. Oba jsou společně vrženi do vírů událostí, které nemohou ovlivnit.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Dance of Thieves , 2018

nofreeusernames
29.11.2019 5 z 5

V young adult fantasy už bylo napsané snad úplně všechno a spousta lidí je unavená stále se opakujícími klišé a milostnými trojúhelníky a vyvolenými hrdinkami, které jsou nejmocnější ze všech, a musím zachránit svět, ale bude mě to stát ty, které miluju… Já jsem taky na pátrací výpravě za cokoliv „jiné“, ale pak si ráda přečtu i něco, co nabízí přesně to, co čekám a mám ráda. Takový je Zlodějský tanec. Líbil se mi mnohem víc než Falešný polibek, který jsem po prvním díle vzdala (jak jsem zjistila, kdo je princ a kdo zabiják, přestalo mě to zajímat). Velkým plusem je absence princezny a boje za osud celého království, tohle má mnohem komornější kulisy jednoho města, které ovládá rodina Ballengerů. Jsou to takoví „hodní“ mafiáni, kteří kontrolují menší území, vydělávají na obchodu a za odměnu poskytují ochranu těm, kteří jsou jim věrní. A druhým plusem je start vztahu dvou hlavních hrdinů – mladého vládce města Jase a zlodějky Kazi – kteří se nesnáší (jak jinak), ale jsou nuceni spolu strávit několik dnů na cestě divočinou připoutaní za kotníky na metr k sobě. Nic nového v té knížce nenajdete, ale je to pecka. Mary E. Pearson je mistr romantické linky a umí napsat příběh, který nestojí na místě a nutí vás číst dál. Upřímně nechápu, jaktože je Falešný polibek oblíbenější, protože tohle je o několik levelů výš.

LilianaFalcon
27.11.2019 3 z 5

Na to o jak nenáročné "fantasy" se jedná, to bylo zbytečně dlouhé.
Jinak to byla pěkná romantická pohádka.

Lokina
24.11.2019 5 z 5

Bylo příjemné se opět vrátit do světa Kroniky pozůstalých, byť s novým příběhem, který navazuje na předešlou sérii, ale s jinými hrdiny. Potěšila mě ale krátká přítomnost Lii a Rafa.
S novým příběhem přichází i nové místo, kde se vše odehrává. Skalisko, Aréna a Ďáblův Chřtán byly vážně dobrá volba, velice mě zaujala historie celého území a s tím i zvláště historie rodiny Ballengerových.
Už od začátku asi tušíte, jak to s romantickou linkou dopadne, ale není nic lepšího, než si tu jejich trnitou cestu zjistit tak, že si to přečtete. S Kazi a Jasem jsem neměla problém, si je oblíbit a jsem ráda, jak skončili, bude ale další pokračování, takže se necháme překvapit.
Co mě vadilo, byly vedené konverzace o něčem důležitém, tajemném a které potom vyzněly do prázdna nebo byly zamluveny jiným tématem. Třeba druhý díl poskytne v tomhle více odpovědí.
Doufám, že na druhý díl nebudeme dlouho čekat, protože poslední kapitola byla překvapivě neuspokojivě ukončena.

Tess1500
22.11.2019 5 z 5

Opravdu krásná kniha, líbí se mi hlavní hrdninka

LenkaPet
14.11.2019 5 z 5

Tento příběh je super a už se moc těším na pokračování

ydnac
14.11.2019 3 z 5

Hezká, předvídatelná pohádka:-)autorku mám ráda, její knihy jsou dobré na odpočinek.Ubírám dvě hvězdy, protože existují o dost lepší fantasy.Prostě pohodové čtení ale největší trhák to není.

Medasek
11.11.2019 4 z 5

Abych pravdu řekla, asi jsem od knihy čekala víc. Byla zajímavá, dobře se četla, ale bohužel jsem tam našla až příliš nudných pasáží. Dala bych tak 3,5*

SelenaDemi428
08.11.2019 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila. Svět Kronik pozůstalých jsem zbožňovala a byla jsem ráda, že se do něj prostřednictvím této knihy mohu vrátit a zároveň i zjistit, jak to s našimi hrdiny z minulých knih vypadá teď. Kapitola s Liou mě velice potěšila.
Ale k samotnému příběhu: páni, nemám co říct... Nový pohled na svět Falešného polibku mě naprosto uchvátil. Nové hlavní postavy mi byly sympatické a svět Ďáblova chřtánu a intriky v něm probíhající mě naplno vtáhly do děje. Těším se na pokračování, doufám, že vyjde brzy!

TerryDee
03.11.2019 5 z 5

Na Zlodějský tanec jsem se opravdu těšila, protože série Kroniky pozůstalých od Mary E. Pearson se mi líbila. Autorka vymyslela zajímavý svět a postavy v něm. Takže jsem si říkala, že když se do tohoto světa znovu vrátíme, tak to přece nebude nic hrozného. A hádejte co!? Ono to špatné vůbec nebylo.
Děj se odehrává ve stejném světě jako Falešný polibek, Zrádné srdce, Temná krása a plynule na ně navazuje. Náš příběh nicméně začíná o šest let později, tedy po velké bitvě, která se odehrála v poslední zmiňované knize. Příběh není nějak složitý, ale je vystavený tak, aby si čtenář užil postupné sbližování dvou protikladných osob, které přes to všechno k sobě našli cestu. Hlavní hrdinové jsou opravdu sympatičtí, i když vás v některých situacích můžou trochu naštvat (že Kazi? že Jací?), tak jim jinak fandíte.
Jak jsem už nastínila, díky příběhu a postavám do sebe všechno hezky zapadá. Kniha se tak četla velmi dobře. Možná začátek byl trochu pomalejší, ale potom se to rozjelo, že vás to nutili číst a číst. A najednou byla poslední kapitola kapitola a vy jen WTF!? Jako vážně!? Kde je další díl, já chci pokračování!

MaléZlo
02.11.2019 4 z 5

Do Zlodějského tance se mi moc nechtělo, protože z minulé série jsem byla zklamaná. Falešný polibek byl skvělý a s ostatními knihami to šlo od desíti k pěti.
Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Byla úžasná. Moc se mi líbila milostná linka a svět ve kterém je Jase. Potěšila mě i kapitola s Liou, takže jsem mohla nakouknout, jak to po nějaké době vůbec s ní dopadlo :)
Trošku mě zarazilo, jak královna nakonec podpořila Jaseho a neřešila už vůbec jeho obvinění. Ale jinak nemám co vytknout. Všem doporučuji a už nemůžu dočkat další knihy.

kikibo
11.10.2019 5 z 5

Dokonalé ❤️

Malinali
07.10.2019 5 z 5

Velice dobře čtivé a zábavné. Napínavé. Kazi a Jase jsem si velice oblíbila. A teď nevím, jak budu žít, než v ČR vyjde další díl :(

Nicoletta1681
04.10.2019 5 z 5

Tak tohle bylo něco... Dlouho jsem nečetla něco, nad čím bych přemýšlela pořád, co bych prožívala s postavami. Je fakt, že začátek byl pro mě matoucí a moc nezáživný, ale nezbytný, abych pochopila poměry mezi nimi (ano Kroniky jsem nečetla). Ale fakt krása. Přečetla jsem to za pár dní, sžila jsem se s postavami, se světem. Smála jsem se, zlobila se, culila se... Prostě toto ve mně vyvolalo přesně ten pocit, jaký má knížka ve čtenáři vyvolat.

polaris
02.10.2019 5 z 5

Zlodějský tanec znovu potvrdil, že Mary je královnou romantické fantasy. Knihu jsem měla přelouskanou během pár dní a vůbec by mi nevadilo, kdyby měla pár stránek navíc.
Děj se odehrává v tom samém světě, jako Kroniky pozůstalých, takže pokud jste je nečetli a nechcete si vyspoilerovat konec série Kronik, nejprve přečtěte je. Pokud vám spoliery nevadí, tak se do knihy ihned puste.
Příběh je znovu popisován z pohledů obou postav, což mi vůbec nevadilo, více jsem se do knihy začetla a přiblížila hlavní postavy.
Kazi a Jase – tak úžasné postavy stvořené v tak výborném světě. Jejich vztah se postupně s dějem vyvíjel a nebylo to uspěchané ani zpomalené. Jejich vztah dobře figuroval i se zápletkou, takže to nebylo tolik „přeslazené“ jak jsem se obávala.
Plusové body autorce za to, že přidala již zmíněné postavy z minulé série, hezky to obohatilo děj a mohla jsem si zavzpomínat na tu skvělou sérii.
Upřímně, knize nemám co vytknout. Děj byl svižný, zábavný, akční a romantický. Doporučuji ihned běžet do knihkupectví pro ni. Já už totiž potřebuji další díl.

1259
01.10.2019 5 z 5

Příběh mě naprosto uchvátil a zcela vtáhl do děje. Mary je prostě úžasná spisovatelka a doufám, že se od ní dočkám dalších úžasných příběhů.

teer.h
30.09.2019 5 z 5

Já Mary opravdu miluju. Jejístyl psaní člověka úplně pohltí. Tohle byla další krásná kniha, která navazuje po několika letech na Kroniku pozůstalých. Ačkoli to podle mého názoru na první sérii knih nemá, i tak se mi to líbilo a těším se na další díl! Ty mapy... to je nádhera.
Škoda spousty gramatických chyb.

Tucaka
26.09.2019 5 z 5

Já zkrátka neumím logicky vysvětlit, proč miluju styl psaní dotyčné autorky. Jsem člověk, který miluje pořádné napětí zakončené nějakou tragédií.. což není úplně pro předchozí a současnou sérii typické.
Autorka mistrně ovládá popis charakteru hlavních postav a tím jsem schopná se do nich naplno vcítit.
Dobrá, možná nejsem úplným fanouškem sladkých konců, ale u téhle knihy udělám výjimku. Parádní počtení

Marthas
23.09.2019 4 z 5

Někdy se asi vyplatí popichovat vydavatelství. Tato kniha je důkazem toho, že když Cooboo chce, tak taky umí vydat knihu tak, aby na každé stránce nebylo 30 tiskových chyb, ohledně těch pravopisných nejsem dobrý garant.
Kniha se mi četla lépe než kroniky, akorát ten clifhanger na konci mne dost míchnul.

klarik
22.09.2019 5 z 5

Já jsem naprosto nadšená. Jase a Kazi mě úplně pohltili a uchvátili. Miluji příběhy tohohle typu: lovci lidí, pouště, přežití, bída, tržiště... Nemůžu se dočkat pokračování. Jedna věc mi bohužel hodně vadila, a to množství chyb, které se v knížce vyskytovalo. Hodně mi to kazilo dojem.

Kukicka
19.09.2019 5 z 5

Velmi pekny pribeh. Zatim se mi to libi dokonce vic nez Letopisy pozustalych. Spisovatelka ma dar, ze vse co popisuje si predstavujete. Vtahne Vas do deje. Vse je promyslene, realne. Bylo zde dobrodruzstvi, laska, cest, intriky. Jedine u ceho jsem se musela smat bylo, kdyz Kazi vymenila uspavaci prasek bez chuti, ktery dobre pusobil na bolest za sul a rikala si, ze nikdo nepozna v chuti rozdil :-D. Jedine pry az pozdeji, ze bolest neodeznela. No to tedy nevim, kdo by nepoznal rozdil :-D

pro dívky romantika pro dospívající mládež (young adult)

Mary E. Pearson
americká, 1955