Zlodějský tanec

Zlodějský tanec https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407196/bmid_zlodejsky-tanec-u8a-407196.jpg 5 815 170

Zlodějský tanec série

Když zemře král Ballengerovy říše, jeho syn Jase se stává novým vládcem. Okolní království však nehodlají tolerovat jeho panování, které se řídí vlastními pravidly. Na obzoru se objevuje mladá královna Vendy, která je odhodlaná vše změnit. Na tajnou misi vyšle bývalou vyhlášenou zlodějku Kazi. Ta když narazí na nového vládce Jase, rozhodne se své plány změnit. Oba jsou společně vrženi do vírů událostí, které nemohou ovlivnit.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Dance of Thieves , 2018

Libušš
24.02.2020 3 z 5

Autorka je šikovná - má dobrý styl psaní. Krátkými popisy jsem schopna si krásně představit vše co popisuje. Dobře si poradila se zdánlivě trapnou zápletkou na styl Romea a Julie. Spolupracovala/radila se s Leight Bardugo, což je velice snadno poznat, místy až moc.
Kniha má být asi o Kazi - pro mě byla více důležitá a příjemná linie Jase, jeho rodiny a města. Jeho kapitoly také děj vykreslovaly, posunovaly, zkrátka jsme se něco dozvěděli. Kaziiny kapitoly byly více založené na vjemovém, citovém obsahu.
Kaziiny kamarádky - 2x vstup na scénu, 2x začínaly stejným (pro mě velice) trapným úryvkem, nicméně pokud je toto vtipný středobod náctiletých a mládeže - dobrá.
Hrozně mě rozčilovala cizí, smyšlená slova - jedno jsem se dopátrala z kontextu, na vysvětlení dalších jsem si musela počkat asi až na stranu 90 a 340. Navíc nenajdete na všechna slova vysvětlivku.
V takových případech uveřejňují autoři vždy na konci knihy slovník - to by byla pro autorku cená rada, když už pomáhala tolik lidí.
Nicméně mi nijak nedrásá nervy fakt, že si budu muset koupit druhý díl, abych se dozvěděla, jak to celé dopadne.

viola5163
21.02.2020 5 z 5

Většina lidí tvrdí, že se jim líbí víc než Falešný polibek, ale u mě to tak není. Hlavní postavy vy mi byly nejspíš blíže k mé osobnosti a zamilovala jsem si je. Trochu mi vadí, že jsou zde upozadění. Avšak to není velký problém, kniha se mi stejně líbila, jako vždy autorka ukazuje, jak se během posledních několika stránek může vše obrátit k lepšímu nebo k horšímu. Umí navodit krásnou atmosféru, jako vždy a vtáhnout čtenáře do děje. Brzy se pustím do druhého dílu a mám pocit, že si tam u mě hlavní hrdinové zlepší reputaci. Doporučuji všem kdo miluje zápletky a dobře postavený hůmor. :)

Tesset
19.02.2020 4 z 5

První kniha od této autorky a super. Krásně vykreslený svět, pohodové postavy i vtip. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Místy jsem ale chtěla Kazi a Kase zaškrtit, jak byli oba tvrdohlaví, mysleli si svoje, místo, aby si to vyříkali a všechno dobře dopadlo :-) Co mě ale štvalo, bylo to množství překlepů, to snad ani korekturu nevidělo. Tohle je ale výtka k nakladatelství, ne spisovatelce.

lehaje
18.02.2020 5 z 5

Skvělé vratit se zpátky do mé oblíbené fantasy. Novy příběh mě pohltil stejně, jak Kroniky. Moc se těším na pokračování.

__Vev__
17.02.2020 5 z 5

Kniha má hrozně krásnou obálku, opravdu. Je krásně napsaná, dva pohledy na situaci, které mě upoutaly. Vyvíjelo se to, alespoň pro mě, překvapivým směrem. Hádanky byly příjemné zpestření, které v mnoha knihách nenaleznete. Fakt doporučuju.

whiolet
16.02.2020 4 z 5

Prvních 70 stránek mě moc nebavilo, nedokázala jsem se začíst,pak se to však rozjelo a já byla mile překvapená,bylo to totiž super! Těším se na druhý díl.

Mishulle
13.02.2020 5 z 5

Wow.
Nečekala jsem že by takhle knížka nějak dostala ale opak byl pravdou.
Byla napínavá, plná lásky a překvapivých okamžiku. Doporučuji ????

Marika520
11.02.2020

Za me tedy kniha hezky zpracovana, ale preklad sileny. Dost jsem z toho zklamana. Spatne sklonovani slov, spatna i/y, apod.

Nikol-S
11.02.2020 5 z 5

Musím uznat, že jsem si nemyslela, že Falešný polibek něco překoná, ale tohle bylo ještě lepší. Hlavní hrdinka mi byla vskutku sympatická a hned mi přirostla k srdci. Vřele všem doporučuji.

jennefer
05.02.2020 4 z 5

Vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu.. A teda, byla to jízda! Jsem velmi spokojená, se vším. Spíše čtení pro dámy, autorka ale píše velmi čtivě a rozhodně se u toho člověk nenudí. Ba naopak, skoro jsem knihu nemohla odložit. A až teď jsem zjistila, že kniha volně navazuje na jinou sérii! Tak jdu dohánět resty...

kolacky
25.01.2020 4 z 5

Chci další díl! HNED!!!
Díky snítkám thannisu na obálce další bod do Výzvy.

Remus Hroozley
10.01.2020 3 z 5

Zlodějský tance bohužel nepřinesl nic nového v porovnání s Kronikami pozůstalých. Podobná zápletka - únosy, zamilování, intriky, zrada, namakané gardistky. Žádná chemie mezi hlavními postavami. Pro mě zklamání, podle ohlasů, jsem čekala víc. Jediné plus je, že je kniha čtivě napsaná a nejspíš to jediné mě přemluví k přečtení dalších dílů.

andrejci
26.12.2019 5 z 5

Zlodějský tanec byl super. Moc jsem se těšila a nebyla jsem vůbec zklamaná. Bavilo mě to víc než Falešný polibek i když ten taky nebyl špatný. Plus je, že se tam objevily postavy z minulých dílů. Ale zpátky k příběhu. Ten vás vtáhne a už vás nepustí. Postavy jsem si zamilovala. Stejně tak krajinu a prostředí. Děj bych vůbec neměnila. Doufám, že brzy vyjde další díl.

rampapa
25.12.2019 5 z 5

Úžasný příběh pokračování ze série Falešný polibek. Příběh se mi moc líbila a velmi jí a už se těším až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji.

halfbloodgirl
25.12.2019 5 z 5

Když jsem si knihu kupovala, vůbec jsem netušila do čeho jdu. Ale jsem nadšená! Zbožňuju Jase a Kazi. Dokonalá romantická linka♥
Doporučuju pro lidi, kteří potřebují doplnit hladinu cukru v krvi;)

KaP
23.12.2019 5 z 5

Stejně jako předchozí série mě příběh nadchnul a nemohla jsem se odtrhnout. A dozvědět se o hlavních postavách z minnulých knih byl bonus navíc.
Už se teším na pokračování.

DreamerX9
09.12.2019 5 z 5

Výborná kniha! To jsem teda nečekala, že mě to bude bavit stejně jako ta serie před tím a možná ještě víc. Kniha za 3 dny přečtená. Kazi i Jase byly skvělé postavy. Líbilo se mi, že jsem se v knize zároveň dozvěděla jak pokračují postavy z minulé serie což supr kdyz si člověk vybaví jak prožíval děj minulé knihy. S koncem jsem spokojená (to byla srdcovka) ale až budou další díly tak si je rozhodně koupím a přečtu.

Sam.Mischell
04.12.2019 5 z 5

Kniha mě velice nadchla, ihned jsem se začetla do příběhu, který mě nechtěl pustit. Jediné mínus které mě opravdu vadilo, bylo těch stoustu pravopisných chyb. To v nakladatelství tu knihu nikdo nečetl, nebo těch víc jak dvacet překlepů prostě neviděli? Jinak autorce skláním poklonu, opravdu mám ráda když se uzavře série, ale potom vyjdou další knihy ze stejného prostředí i se stejnými postavami v pozadí. Konec mě mile překvapil, doufala jsem že to tak dopadne a autorka mě nezklamala. Moc se těším na další pokračování.

hasič
01.12.2019 5 z 5

Nekdy zbytečně dlouhý text, ale jinak krásný příběh.

venacava
01.12.2019 5 z 5

Tato kniha mě překvapila, nečekala jsem nic extra a byla jsem po pár stránkach vyvedena ze svého omylu. Celý příběh se mi opravdu líbil a ve chvílích, kdy jsem nemohla číst, jsem se přistihla při tom, že přemýšlím jak bude pokračovat a co vše se již událo.

pro dívky romantika pro dospívající mládež (young adult)

Mary E. Pearson
americká, 1955