Zlodějská přísaha

Zlodějská přísaha https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431545/bmid_zlodejska-prisaha-cKR-431545.jpg 5 540 115

Zlodějský tanec série

< 2. díl

Kazi a Jase vyšli z předchozích dobrodružství silnější a zamilovanější než kdy dřív. Čeká na ně nový život – Ballengerovi už nebudou psanci, jejich území se stane oficiálním královstvím a všem dalším výzvám budou čelit společně. Na zpáteční cestě jsou však během útoku rozděleni. Oba tak musí zachovat chladnou hlavu mezi nepřáteli a hledat spojence na těch nejnepravděpodobnějších místech. A nad hlavou se jim vznáší stín smrti…... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Vow of Thieves , 2019

E.lisabeth
30.05.2020 5 z 5

Jak ja se tesila na pokracovani a rozhodne nezklamalo. Pribeh se cetl rychle, stranky utikaly jedna za druhou. Mary nam nedala oddech a neustale se neco delo. Zakonceni nebylo tak klisoidni jak jsem se obavala..za mne zkratka spokojenost. Ale aby jsme jen nechvalily... Ja vim, ze da spousta prace korektury, preklad atd... Chyby v knihach schvalne nevyhledavam a kdyz na ni narazim tak neresim... Ale mit preklep hned v prvni vety cele knihy... To me celkem zarazilo.

kindlova42
12.05.2020 4 z 5

Druhý díl se mi líbil. Hlavní postavy Kazi a Jase byly pořád sympatičtí a jejich bojovnost čtivá. První půlka knihy plynula pomaleji a trochu mě mrzelo, že začátek knihy nebyl více detailní a rozepsaný na více stránkách. Hlavní postavy byly rychle od sebe rozděleny, aniž by mezi nimi proběhla jakákoliv hlubší konverzace.
Druhá polovina knihy mě bavila o moc více. Větší zapojenost vedlejších postav a více dialogů mě do děje lépe vtáhli.
Duologie dostala hezký konec a vůbec mi nevadilo, že vše bylo zalité sluncem, jak jiný čtenáři zmínili v komentářích. Kdybych chtěla reálné smutnější konce, pustím si televizní zprávy. Za mě spokojenost :)

Špekyn
05.05.2020 4 z 5

Moc pěkné pokračování. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, jak mě vtáhla do děje. Je plná napětí, emocí a zvratů. Hlavním hrdinům člověk neustále drží palce a chce, aby to dobře dopadlo, ale zároveň nechce, aby už byl konec... Jen ten konec mohl být o něco méně sladký, takhle tobylo i na mě až příliš cukrkandlovité. A též úryvky od dětí, jako odkaz historie Ballengerových, mohly být víc dotažené, víc propojené se současným dějem nebo nějak vysvětlené, proč obě knihy prolínají...

Pedruska01
04.05.2020 5 z 5

Dočkala jsem se druhého dílu a popadla jsem ho hned, jak se mi dostal do rukou - přeci jenom mě hnala nejen zvědavost. Autorka prostě ukázala už ve své páté knize, že drží svou vysokou úroveň a kvalitu. Četlo se to dobře, dokázalo to pohltit a nepustit. Bylo to natřískané napětím, akcí, nebezpečím, strachem, zlem, vypočítavostí, pomstou a mnoho dalším. Nenásilná a vážně mírná milostná linka byla jen třešničkou na dortu. Byla to skvělá směska ve skvělé knize. Prostě klobouk dolů.
Hlavní hrdinku Kazi, kterou jsem si oblíbila už dávno v prvním díle měla stále moje sympatie, stále mě dokázala překvapovat a šokovat. Neměla jsem proti ní výtku. Tentokrát to měla dalece těžší. Byla okradená, raněná, vězněná, vydíraná. Musela si toho zažít tolik, těžko se někomu dalo věřit. Byla věrná, držela slovo, snažila se bojovat do posledního dechu za lidi, co jí dokázali zradit. Nevěřícně jsem jí sledovala a fandila. Doufala jsem.
Druhý hrdina Jase, kterého jsem si taktéž zamilovala hned při prvním střetnutí v prvním díle, byl stále ten úžasný, statečný a ochranářský chlap. Stejně jako Kazi to od samého začátku neměl vůbec lehké - pěkně mě vyděsil. Jenže jsem nepochybovala, doufala jsem - přeci jenom měli být na začátku a najednou měl být konec?, a jen nevěřícně zírala, co si pro něj a Kazi autorka připravila. Věřila jsem.
Líbilo se mi, jak se postupem děje mění pohledy. Ze začátku víc Kazi, ke konci víc Jase. Bylo to ve výsledku pěkně vyvážené a hlavně je fajn, že z tak pestrého příběhu víme dalece více. Takový styl a druh vyprávění se mi líbí mnohem víc.
Děj příběhu mě pěkně překvapil, šokoval - byl totálně nepředvídatelný. Tohle by mě teda ani ve snu nenapadlo. Líbil se mi nápad s Montegueem, a především to hraní si mezi ním a Kazi. Ano, moje romanticko-kapku bizardní dušička si užívala to jejich vášnivé "fyzično". :D Možná jsem čekala někoho víc šíleného a zvráceného jako Komizara z předchozí série, který byl dost krutý a vypočítavý, ale i tak Montegue nebyl špatný.
Každopádně celek byl převrácen naruby a ještě rozstřílen na kusy. A to všechno museli zase poslepovat. Bylo to drsné, a to více směry. Bylo to těžké, ale ne nereálné. Každou stránkou a každou kapitolou jsem prostě musela držet pěsti a až do samotného konce vlastně nebylo nic jisté. Tolikrát mě to dostalo - mile i nemile. Drželo si mě to u sebe. Šokovalo.
Byl to fantastický závěr duologie. A konec po půl druhém roce - to bylo prostě krásné. Na tváři se mi držel úsměv po celou dobu. Dostali jsme odpovědi, dostali jsme řešení. I některé další páry dostali možnost budoucnosti. Měli naději. To mě potěšilo. Dostali jsme dobrý konec - co víc si přát? Bylo to milé.
Tohle dílo jako celek je vážně skvělé, člověk toho dostane tolik. Různorodé emoce. Velký zážitek. Vážně. Příběh je opravdu na vysoké úrovni, autorka mě přesvědčila, že psát umí, že její fantazie je úžasná, takže pokud něco dalšího stvoří a já pevně doufám, že ano, tak po tom hmátnu ani nemrknu. Tohle se povedlo, jsem spokojená, hrozně se mi to líbilo, nejen hlavní postavy, ale i další - Wren, Synové, celou rodinu Ballengerů i tu vzdálenější jako Paxtona jsem si zamilovala. Příběh je neskutečně originální, čtivý. Škoda, že to skončilo - ale i to dobré jednou skončit musí. Takže tohle jednoznačně doporučuju, stojí to za to a hodnotím vším, co mám. :)

ImGinny
27.04.2020 5 z 5

Báječný. Ještě jsem ani nedočetla Tanec a už jsem objednávala Přísahu, aby mi nic neuniklo. (Což mi ale bylo stejně houby platné, protože jsem musela čekat CELÉ DVA DNY, než přišla :D) Byla plná nečekaných zvratů, které bych nevymyslela, ani kdyby ze mě kůži stahovali. Budu se těšit na další tvorbu autorky. Božské.

makik111
24.04.2020 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Napětí, akce, romantika a nečekané zvraty, to vše v knize zvládla bravurně popsat. Čtení šlo samo. Škoda, že už to je konec série. Doufám, že napíše další knihy.

Ketfl
19.04.2020 5 z 5

Jedním slovem: Božské. Neskutečně se mi to líbilo. Autorka tenhle příběh krásně vyšperkovala těmi hádankami. Na obou sériích se mi líbilo to prolínání hlavního děje s návraty do minulosti (v tomto případě děje Greysona, Miandre a dalších). Autorka má opravdu neskutečný talent a úžasnou fantazii. Všechny knihy ve mě zanechaly hluboké pocity. Budu jen doufat, že si ještě nějakou knihu od této autorky budu moci přečíst.

Tanya007
18.04.2020 5 z 5

Krásné zakončení...doporučuji přečíst!

lena.o.knihach
15.04.2020 4 z 5

Na druhý díl Zlodějského tance jsem se těšila, jelikož je to zároveň i finální díl duologie. Neuškodí si občas přečíst krátké série, kde je minimální šance, že by se nějaký díl stal vycpávkovým nebo zbytečným jako tomu bylo u Kronik Pozůstalých.

Z předchozí trilogie jsem měla možnost autorku dostatečně poznat, abych věděla, jak Zlodějská přísaha dopadne. A dopadla přesně tak, jak jsem už od začátku věděla, že dopadne. Žádné překvápko se nekonalo.

A to byl hlavní důvod, proč jsem nedala plný počet bodů. Dokonce i na můj vkus byla Zlodějská přísaha na konci až moc přeslazená. A to už je co říct.

MENŠÍ SPOILER
Kdyby náhodou někdo umřel nebo by se nedej bože nedali dohromady, tak bychom to asi nepřežili, co. Vždyť nám není deset. Mohlo se tam něco trochu nečekaného stát přece...

dominika2585
14.04.2020 5 z 5

Jsem ohromená. Druhý díl jsem zhltla během dvou dnů. Když byli Kazi a Jase rozděleni jako by mě bodlo u srdce. Ďáblův Chřtán je napaden, Ballengerovi přinuceni k úprku a nadvládu tak získává král Eislandie. Kazi s králem rozehrává nebezpečnou hru, aby zachránila nejen sebe ale hlavně ty, které miluje ze všeho nejvíc. Jase se zotavuje ze zranění a snaží se najít cestu zpět ke své milované.
Doufám, že se dočkáme dalšího dílu., kde nám třeba autorka víc představí moc hvězdného prachu.

jeani001
13.04.2020 5 z 5

Naprosto skvělá série!!!
Kazi i Jase jsem si velmi oblíbila a druhého dílu jsem se nemohla dočkat. A stálo to za to! Krásně vyleděný mix romantiky, dobrodružství, strachu i odvahy.

Doporučuji!

Skippka
10.04.2020 5 z 5

Perfektní ukončení!!! Nebo takhle, doufám, že se autorka do tohodle světa ještě vrátí, protože by mě zajímalo jak se dál odvíjí :) Miluju Ballengerovic velkou rodinu, Kazi, Synové i Wren. A to jak pokračovala Lia s Rafem.

barbb8k
10.04.2020 4 z 5

Kniha mě opravdu mile překvapila. Myslela jsem si, že po předchozím díle už nemůže být nic tak krásného, ale to jsme se spletla.
Začátkem nebyl ani tak zdlouhavý, jako u ostatních knih, takže se děj rychle rozjel a hlavní zápletka přišla už v prvních sto stranách.
Sice tento díl byl o trošku horší než předchozí, ale i tak byl strašně krásně napsaný a ty pocity, které ve mě kniha zanechala... Těch je opravdu hodně. Třeba ze začátku jsme si říkala, že to bude krásná knížka, že nic moc nestane, ale opravdu hodně jsem se spletla. V tomto díle se toho stalo opravdu hodně.
A někdy ke konci se mi z hlavy všechno vytratilo, asi minutu jsem koukala do blba a potom se mi v mysli ozvalo jakože cože?!?!? No prostě tato kniha je opravdu masakr.

Anette_De
10.04.2020 5 z 5

Miluju to! Naprostá paráda stejně jako první díl. Napětí od prvních stránek. Hlavní postavy jsem si zamilovala ještě víc. Pět hvězdiček je na tuhle knihu opravdu málo. Doporučuji!!

KaP
10.04.2020 5 z 5

Jeden díl lepší než druhý. Napínavé, zamilované a bez pasáží, co bych musela přeskakovat, protože by na mě byly až moc drsné nebo vulgární. Prostě skvělé.

LenkaPet
08.04.2020 5 z 5

Miluju celou sérii ❤

CatherineBarton
05.04.2020 5 z 5

Opět nezklamala! Byla to pecka!

wotana
05.04.2020 5 z 5

Naprostá BOMBA. Miluju Mary E. Pearson, má neskutečně čtivé a promyšlené příběhy. Super a těším se na další její sérii.

EvaSupovic
28.03.2020 5 z 5

Naprostá paráda. To tedy byla jízda do poslední stránky. Tahle série bude mít u mě čestné místo.

Malinali
28.03.2020 3 z 5

Slabší čtení proti prvnímu dílu, vše se děsně táhlo. Tahle kniha mě nebavila, a to jsem se na ni tak těšila.

pro dívky romantika pro dospívající mládež (young adult)

Mary E. Pearson
americká, 1955