Zlodějka stínů

Zlodějka stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17998/bmid_zlodejka-stinu-kIp-17998.jpg 4 135 22

Noah Bishop, agent FBI série

Cassie, obdařená mimořádnou duševní schopností, spolupracovala s losangeleskou policií při vyšetřování vražd, dokud neudělala tragickou chybu, kvůli níž zahynulo dítě. Nešťastná žena utíká před minulostí i před lidmi, ale před svým vnitřním zrakem, který jí umožňuje vhled do nitra jiných osob, prchnout nemůže. Uchýlí se do městečka v Severní Karolíně, kde najde vytoužený klid, ovšem jen do chvíle, než i zde dojde k hrůznému zločinu. Místní představitelé zákona tvrdohlavý šerif Matt Dunbar a vážený soudce Ben Ryan nevěří, že by se někdo z místních obyvatel dopustil něčeho horšího než dopravního přestupku. Cassie, náhle sama podezřelá, se zoufale snaží odhalit pravého vraha vstupem do jeho temné mysli. Musí současně bojovat i se sebou a svými pocity...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Alpress

Stealing Shadows , 2000

ctuvnoci
22.09.2022 5 z 5

Zajímavá detektivka, trošku mě mrzí, že nebylo rozvedeno to zboření zdí na konci. Ale příběh mě rozhodně bavil.

Kopretinka784
28.02.2022 5 z 5

Přání některých lidí - číst myšlenky toho druhého. Když to jde jedním směrem, paráda. Ale co když to jde i opačně?
Díky těžkému odcházení od knihy přečteno za dva večery (noci). A je jasné, že tato kniha nebyla poslední od K. Hooper. Už se těším na další příběhy. (jen aby byly v knihovně dostupné)

biki
31.10.2021 4 z 5

Úvodní díl série paranormálních detektivek nabídl opravdu kvalitní příběh - sériové vraždy v malém městečku, kde se skoro všichni znají, a proto nikdo nemůže uvěřit, že by se mezi nimi mohla z ničeho nic objevit taková zrůda. A možná i proto je pátrání tak obtížné. V centru příběhu stojí Cassie se svým "darem", který jí většinou přináší jen utrpení, a to nejen psychické, ale Cassie přesto cítí zodpovědnost a povinnost své schopnosti v zájmu spravedlnosti používat. Jako protipól působí postava těžce skeptického šerifa, který se dlouho brání tyto Cassiiny schopnosti přijmout a uznat. A konečně romantická linka mezi Cassie a Benem, která je z obou stran tak trochu problematická, až k jejímu poněkud nečekanému vyústění. Zkrátka, celý příběh se mi moc líbil, ale jednu * přesto musím strhnout za tu dvojitou paranormální kličku v závěru.

petraj30
25.05.2021 5 z 5

Hodně zajímavá kniha. Asi ne každý může tento typ knih číst, ale já mezi ně nepatřím.
Já naopak věřím, že takoví lidé existují, i když jsou mezi nimi i šarlatáni. Příběh byl opravdu velmi napínavý od první stránky, od knihy jsem se nemohla odtrhnout a než jsem se nadála byla jsem na konci. Ten konec mě trochu překvapil, protože tam byly para schopnosti na druhou a právě to už na mě působilo horko těžko uvěřitelně. Neříkám, že nic takového neexistuje, jen jsem se s ničím podobným nesetkala ani o ničem takovém neslyšela. Asi jsem zůstala jen na té základní úrovni.
Oba hrdinové byli zajímavou ukázkou. Příběh byl naprosto úžasný s lehkou dávkou romantiky. Moc mě to bavilo. Těším se na další díl

petulik330
30.12.2020

Pro mě naprosto skvěle napsaná detektivka.... trochu jinak napsaná. Při vyšwrřování pomáhá žena obdařená parapsychologickým schopnosti, která je schopna napojit se na myšlenky vraa a tak pomáhá při jeho dopadení.

cukrovka
05.07.2020 5 z 5

Zajímavý a napínavý detektivní příběh s romantickou linkou. S vyšetřováním pomáhá Cassie, která je obdařená parapsychologickými schopnostmi. Autorka nabízí pohled na nelehký život lidí s neobvyklými schopnostmi.

lailaj
05.01.2020 5 z 5

Kniha je skvěle napsaná a strašně rychle jsem ji přečetla a to běžně detektivky nečtu

caldap
19.11.2019 5 z 5

Velmi podařená detektivka, příběh nenudí, pro milovníky tohoto žánru vřele doporučuji.

twiggynka
11.05.2019 5 z 5

Kniha se velice dobře četla... příběh napínavý i s trochou romantiky... V prvním díle Bishop nic moc sympaťák, ale jak ho znám z jiných dílů, je super :-)

bafuskyBaf
29.12.2018 5 z 5

Hodně zajímavá kniha. Už se těším na další v sérii s Noahem.

Teresita
03.12.2018 4 z 5

Tuto knihu jsem našla u nás v knihobudce a normálně bych se k ní asi vůbec nedostala, ale byla jsem příjemně překvapena. Kniha je čtivá a napínavá, vrah překvapivý. Jedná se o detektivku s prvky nadpřirozena (hlavní hrdinka umí číst myšlenky) a s romantickou zápletkou, která mně oproti jiným tady nevadila.

Tabby
03.12.2018 4 z 5

Nejdříve jsem si půjčila od této autorky knihu Slepá důvěra, jelikož jsem se nekoukla že je to série, naštěstí to vůbec nevadilo. Kniha mě však navnadila na další díl, a tentokrát jsem to vzala správně od začátku.
A mohu říct že vůbec nejsem zklamaná. Kniha začíná pěkně napínavě a dokonale si drží tempo až dokonce. Řešení vražd, díky lidem kteří mají nějaký dar, mě baví a přijde mi zajímavé. Do hlavního příběhu zamotat ještě milostnou linku je skvělé. Hlavní postavy jsem si oblíbila a líbila se mi charakterová pestrost postav v knize, od blázna po nevěřícího šerifa, až po ustrašenou Casii, která si v životě už tolik vytrpěla. Mě kniha bavila a těším se na další díl. :)

PeM
03.09.2018 5 z 5

Mě tohle hrozně baví, po dlouhé době....a jdu na další!

martina.tim
09.08.2018 4 z 5

Příjemné první setkání s touto autorkou. Už jsem četla více knih s touto tématikou a tahle mě popravdě bavila nejvíce. Děj byl vymyšlený tak, že jste se nenudili na žádné stránce (tedy alespoň já se nenudila) pořád se něco dělo. Jediné mínus, které mě tam vadilo byla již zmiňovaná romantická linka. Na mě byla až moc sladká a proto nevěrohodná. Každopádně knížku můžu doporučit a už se těším na další díl.

Eeli
03.04.2018 4 z 5

Poměrně originální detektivní thriller o ženě s mimosmyslovým vnímáním pomáhající s řešením zločinů. Postupem času příběh trochu ztrácel na kvalitě a konec už byl dost překombinovaný, přesto knihu hodnotím jako velmi zdařilou - čtivou a napínavou, jak to u tohoto žánru má být.

bekule
25.09.2017 4 z 5

Napínavé, čtivé, nemohla jsem se od knihy odtrhnout .Moje druhá kniha od autorky a protož jsem Domu stínů dala tři hvězdičky , musím dát víc. Kdyby to bylo možné dala bych 3,5.

jarka2222
31.08.2016 4 z 5

Začátek byl skvělý, netradiční zápletka s mysteriózním nádechem se však podle mě rozrostla v až těžko uvěřitelný příběh. Bylo to napínavé, dobře se to četlo, ale od druhé půlky knížky jsem čekala trochu víc. Navíc mi tam trochu vadil ten růžový příběh, který ubíral příjemné detektivce na věrohodnosti.

moudivlacek
26.08.2016 5 z 5

Pro mne setkání s novým autorem - a výsledek přímo úžasný.
Obdivuji senzibily, hlavně jejich duševní sílu, když musejí snášet bolest a zlobu ve své hlavě za druhé. Je tu skvěle popsána senzibilka a odvrácená tvář jejího daru, nevím, kolik lidí by to vydrželo snášet, a bylo ochotno vše podstupovat, aby pomáhaly cizím lidem.
Snaha mít také svůj normální život, závěr tohoto příběhu je jen pak perličkou.

tuldas
11.07.2016 4 z 5

napínavé až do konce

cantona
09.02.2015 4 z 5

Tato kniha byla fajn. Bavila mě od začátku až do konce. Příběh byl též originální. Ubírám hvězdičku za milostný vztah hlavních hrdinů. Přijde mi, že do tohoto žánru to moc nepatří. Bylo to takové nepříjemné a trochu mě to odrazovalo od čtení. Ale je to jenom můj pocit. Je opět vidět, že autorka píše i romány pro ženy. :-)

detektivní a krimi romány americké romány

Kay Hooper
americká, 1957