Zlodějka příběhů

Zlodějka příběhů https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36948/bmid_josef-bergman-zlodejka-pribehu-KJm-36948.jpg 4 1552 381

Josef Bergman série

Šéfka televizního scénáristického týmu Anna Valentová je výrazná osobnost – lidé ji buď milují, nebo nenávidí. Anna chce být ve všem nejlepší, jenže teď se jí pracně vybudovaná pověst hroutí pod rukama: její dcera je nezvěstná a navíc neznámý vyděrač odhalil všechna její tajemství. Co s tím vším mají společného její dvě kamarádky z dětství? Pak dojde k vraždě a zůstává na charizmatickém inspektoru Josefu Bergmanovi, aby rozpletl složitě zamotané klubko přátelských a mileneckých vztahů…... celý text

m2056
12.08.2023 3 z 5

Četlo se to době jen trochu zbytečně dlouhé ale stojí za to si přečíst nelituji času co jsem věnoval čtení.

kkouzlo
02.08.2023 4 z 5

Léto s Bergmanem :) další díl s detektivem. Zde byly postavy mírně nesympatické, asi mi nesedlo prostředí televize, kde je děj částečně zasazen, ale opět čtivé, poklidné.

Ája373
20.07.2023 3 z 5

Nebylo to špatné. Zprvu jsem asi byla naštvaná, že jsem si omylem koupila českou detektivku (nemusím české autory detektivek). A když jsem první stránky četla, byla jsem naštvaná víc a víc, protože jsem Anně chtěla zakroutit krkem a Ester byla tak nudná osoba, jak jen to bylo snad možné. Do toho se dlouho neděje nic, pořád jen přemýšlíte, proč to má být detektivka. Nakonec ale k nějaké vraždě dojdete a začíná se rozplétat docela zajímavý příběh.

Leny66
16.07.2023 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších autorek.
Tahle knížka se mi od Klevisové líbila asi nejvíce. (Ještě mi zbývá přečíst jednu knihu a budu ji mít kompletně přečtenou.)
Poutavě napsáno, pěkný děj, do poslední chvíle jsem nevěděla, jak příběh dopadne. Určitě doporučuji.

Michaela91
12.07.2023 5 z 5

Moje oblíbená česká autorka. Série se čte velmi rychle a dobře. Já jsem spokojená a těším se na další díl.

PájaHája
11.07.2023 4 z 5

Knihy od Klevisové mě baví.

terimila
10.07.2023 3 z 5

Ideální detektivka na dovolenou - tedy něco čtivýho, tak trochu domáckýho, po čem se nebudete bát chodit sami po lesích jako já (takže Chris Carter zůstal doma :-D).
Oproti jiným dílům Bergmanna je tohle slabší. Nějak mi tady neseděly postavy - buď svou dominancí, arogancí, nablýskaností a okázalým úspěchem, anebo poddajností a ústupností. Na každý druhý stránce jsem přemýšlela, jestli mě víc štve arogantní Anna a její přicmrndávači, nebo uťapaná Ester. A vůbec i to povrchní a uštvaný prostředí podprůměrné televizní tvorby mi bylo krajně protivný (a to jsem novinařinu dělala a o scenáristice uvažovala).
Jako pozitivum se musí nechat, že to opět bylo fantasticky čtivý. A zajímavá zápletka s odhalením vraha a zapojení pátravé zvědavé Agáty. Vyprávět a zápletky Klevisová umí, ale občas má trochu schematický postavy (a ty u mě dělají výslednej dojem z detektivky, když mi sedí a jsou věrohodný, knihu to obrovsky vytáhne nahoru). Jiné díly byly lepší.

adela2316
09.07.2023 5 z 5

Kniha je velmi čtivá, autorka mě velice bavi, líbí se mi její styl. Příběh byl hodně zajímavý, myslela jsem, ze se motiv bude skrývat v nejakem příběhu, který Anna ukradla, nakonec jsem byla překvapená.
Jako milovnici koček mě potěšil závěr s kocourem u bazénu;-)

iveta3689
25.06.2023 4 z 5

Příjemné čtení. Uvěřitelná zápletka a i postavy. Děj je napínavý, dobře ubíhá, je tak akorát zamotaný.

LivieBorova
13.06.2023 5 z 5

Paní Klevisová umí skvěle líčit charaktery lidí. Na nich její knihy stojí. Anna byla popsána tak, že mě od začátku iritovala. To se ale nedá říct o celé knize, která je bravurní a napínavá. Navíc se v ní neodehrávají klišé, na která jsme v detektivkách zvyklí.

HaRadka
08.06.2023 5 z 5

Četla jsem od autorky první knihu. Je zajímavě propletená. Určitě sáhnu po další knize od Michaely Klevisové.

Arlienen
01.06.2023 4 z 5

Moje druhá kniha v pořadí od paní Kleviské. Musím přiznat, že mi autorčin styl psaní a vyprávění naprosto vyhovuje. Charaktery postav jsou uvěřitelné. Bergman není žádný superhrina, který hned pozná pachatele, ale je to normální chlap, který řeší problémy jako každý druhý obyčejný človek.
Nevím, jak to autorka dělá, ale v prvním díle Kroky vraha mi byla nesympatická hlavní hrdinka - Julie a v této knize to byly všechny tři kamarádky - Anna, Ester i Marcela.
V knize bylo opět použito téma špatná matka. Julie byla špatná matka a i teď Anna byla špatná matka....

KatyM.
01.06.2023 4 z 5

Poslední kniha od autorky, která mě chyběla přečíst. Jedna z jejích prvotin a byla jsem spokojená, pochopitelně nejnovější knihy má více propracované, proto dávám 4*.

Jahýnek
26.05.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, ale protože už jsem několik knih s inspektorem Bergmanem četla a srovnávám, nemohu zde dát tolik hvězd. On v tomto příběhu hrál hodně malou roli, všechno jsme se dozvěděli od ostatních postav. Autorka vybrala pestrou směs typů, líbila se mi psychologie hlavní postavy a pár dalších, ale většina umělců je načrtnutá dost povrchně. Nevyhovovalo mi, že autorka více než půl knihy narážela na něco důležitého, co nám ale prozradila na můj vkus až příliš pozdě. Samozřejmě jsem jako vždy postupně podezírala leckoho, to mne u paní Klevisové baví, ale tentokrát jsem k pachateli nakonec došla dříve, než byl vysvětlen motiv. Asi dělám chybu, že to nečtu popořadě a měla jsem zde vlastně proti autorce několik dílů náskok :-) Už se těším na Vraní oko.

Iki1
25.05.2023 4 z 5

Autorka je velmi zdatná vypravěčka, až mi různých dějových linek přišlo místy navrstveno příliš. Nicméně čtení jsem si vychutnal, příjemně jsem si přitom odpočinul. Příběh se mi líbil včetně napětí, které bylo postupně dávkováno, až po mírně překvapivé rozuzlení. Nic na tom neubíral autorčin jednoduchý jazyk. Bonusem pro pečlivého čtenáře je zde poučení o životním pozlátku, přátelství i "kamarádství", kdy jeden hodlá využívat druhého až k neunesení.

Han-nah
19.05.2023 4 z 5

I když tuto autorku českých detektivek nečtu dle vydání série, zaujala mě. Dovede perfektně psychologicky zpracovat své postavy a, popsat komplikované mezilidské vztahy, jak osobní, tak i pracovní a čtenáře udržuje v neustálém napětí až do konce, kdy se konečně dovíme, kdo je vrah. Příběh je zapracován do kolektivu v zajímavém prostředí psaní a natáčení nekonečného seriálu "Pavlač". Hlavní postava Anna je sice potvora, ale ... Je zde ale opět inspektor Bergman, který vše objasní.

castiglione
16.05.2023 4 z 5

Hodnotím čtyřmi hvězdičkami.
Ale česká Agatha Christie, jak jsem četla někde v médiích? Tak to ani náhodou. Dovolím si tvrdit, že autor tohoto ohodnocení zná dílo Agathy Christie jen velmi sporadicky nebo nikdy nic nečetl od Michaely Klevisové.
A co mi vadilo? Takový ten jednoduchý styl psaní...já ho pro sebe nazývám "maturitní písemka z češtiny".
A co se mi líbilo? Že vraha jsem neodhalila až do posledních stránek.

alca-212
08.05.2023 4 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem váhala, jestli číst dál. Po druhém si říkám, že do pokračování jdu. Až budu potřebovat po těch vesměs drsných severských detektivkách trochu zpomalit, zklidnit, sáhnu po této české sérii. Jestli ji tedy budou v knihovně mít, protože všechny díly jdou (alespoň u nás) z ruky do ruky a moc se v regálech neohřejí :-).

renefer
04.05.2023 3 z 5

Tak to ani není detektivka, spíš společenský román v odlehčené verzi. Zápletka je nezajímavá, filmové prostředí nudné, ale čte se to celkem dobře. Až budu chtít detektivku, sáhnu po jiném spisovateli.

Nifredil
29.04.2023 3 z 5

Prý královna českých detektivek. Cituji:
Ještě nikdy ji nepřitahoval mužský s tak neprestižním zaměstnáním - obsluha letištního chobotu, co je to proboha za práci? - a v tomhle duchu to je celé.