Zlodějka knih

Zlodějka knih https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8259 2054

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief , 2005

Martina291086
19.01.2022 3 z 5

Krásný a zajímavý námět, jen mi velmi vadil styl psaní. Jsem rozhodnutá si ji přečíst znovu, protože některé pasáže mě velmi zaujaly. Ale kvůli stylu psaní to asi nebude moc brzo, bohužel. A je to velká škoda, protože kniha má potenciál.

helena842
18.01.2022 5 z 5

Když jsem začala knížku číst, tak jsem si nebyla jistá, zda se mi bude líbit, ale s každou další stránkou jsem si ji víc a víc zamilovala :-) Je to výborné čtení, které je tak trochu jiné než předešlé knihy s touto tematikou, které jsem četla. Oprávněně má kniha tak vysoké hodnocení. Doporučuji.

andrejci
17.01.2022 5 z 5

Nejdřív jsem se bála to číst. Bála jsem se, že mě to nebude bavit.
Obvykle čtu jiné knížky. Ale tady jsem byla příjemně překvapená. Bylo to moc dobře napsané. Nejvíc mě, ale zasáhl konec. Nenapadlo mě, že mě to tak zasáhne.
Moc se mi líbilo, že knížky tam hrají významnou roli.

Nikei
16.01.2022 5 z 5

Pro mě, jakožto citlivku, je nesmírně náročné číst cokoli, co se pojí s druhou světovou válkou, a tak ani Zlodějka knih nebyla výjimkou. Příběh knížky je krásný, citlivý, smutný a velmi dojemný a já se z něj budu ještě dlouho vzpamatovávat. Myšlenkami se neustále vracím za Liesel do roku 1943.

Martooni
04.01.2022 5 z 5

Knihu jsem si poslechla jako audioknihu a musím říci, že se mi velice líbila. Prvotní stránky, kdy pan Zusak popisuje smrt byly fascinující!

Konec knihy mi vehnal slzy do tváře.

Dlouho budu na Liesel Memingerovou a její rodinu a kamarády vzpomínat! Děkuji za tento zážitek.

Karoley
03.01.2022 5 z 5

Do Zlodějky knih jsem se zamilovala hned po prvních stránkách Krásná, smutná, poetická kniha! Řadím mezi oblíbené a nechápu, že jsem tak dlouho se čtením otálela..

"DROBNÁ INFORMACE
Zemřete.

REAKCE NA VÝŠE UVEDENOU INFORMACI
Dělá vám to těžkou hlavu?
Prosím vás - hlavně se nebojte.
Když nic, jsem aspoň spravedlivá."

Evkae36
03.01.2022 2 z 5

Ze začátku mi vadil styl psaní, pak jsem si zvykla. Nicméně jsem ale čekala lépe zpracovaný příběh. 2,5*

Pavlaj
29.12.2021 5 z 5

Je spousta příběhů o válce a sirotcích, spousta příběhů o ukrytých židech, spousta o bombardování Německa. Tenhle je úplně jedinečný, a to způsobem podání. Smrt je originální a drsná vypravěčka. Klidně na začátku prozradí prostředek a v prostředku konec a je jí fuk, co vy na to. Barvy, stíny a mraky jsou pro ni stejně živoucí jako lidi, pro které si chodí, vlastně možná víc, protože těm, pro které si chodí, už moc života nezbývá. Občas sama sebe malinko polituje, jak to má v té válce všechno stíhat - frontu, Stalingrad a ještě ty židy z pecí. Celkově si ale hraje na drsňačku. Dokud neprohodí něco, co celou tu drsnou image rozbourá a vás dostane do kolen s balíčkem papírových kapesníčků. Jako třeba: Děti jsem odnášela v náručí.

99jana99
29.12.2021 2 z 5

Příběh by byl krásný i na pět hvězd,ale styl psaní byl trápením, vůbec mi to nevyhovovalo, četlo se to špatně.

Dezz22
19.12.2021 5 z 5

To je tak zajímavá kniha. Tak moc dojemná, zvláštní. Ten vypravěč je skvělý. Ráda si jí přečtu znovu.

Blanca93
11.12.2021 5 z 5

Nemám slov. Nádherná kniha, kterou jsem kdy četla. Smutný, dojímavý a pěkný příběh.
Na konci jsem se neubránila slzám. Doporučuji.

JIKO74
06.12.2021 3 z 5

Hezký námět, čtivé, ale splývá mi s filmem...

malekeli
01.12.2021 5 z 5

Zatim nejkrasnejsi a zaroven nejsmutnejsi kniha, kterou jsem kdy cetla. Dekuji Markusi!

martina.culik
28.11.2021 4 z 5

Knihu jsem četla jen chvíli po knize Poslední knihkupectví a některé pasáže se mi trochu slily dohromady. Přiznávám, že jsem byla hodně natěšená, a proto jsem bohužel zažila lehké zklamání.
Prolog a první kapitola mi dávala trochu zabrat, než jsem si zvykla na styl vyprávění, ale potom už se mi kniha četla dobře.
Je dobře vidět, že válka zasáhla všechny bez ohledu na to, na které straně "barikády" stáli a bez ohledu na jejich názory na celou tu záležitost.

Hermiona419
14.11.2021 5 z 5

Velmi emotivní kniha, která si mě získala svým neobvyklým, leč sympatickým vypravěčem a svou hlavní hrdinkou jménem Liesel. V knize nejsou zbytečně dlouhé pasáže, ve kterých by se nic neodehrávalo, takže se velmi dobře čte. Celkově je to krásná, ale zároveň smutná kniha a dle mého názoru jedna z nejlepších románových knih napsaných na téma druhé světové války. Vřele doporučuji!

Vivetkav
13.11.2021 5 z 5

Nádherná kniha která mě dostala.. byl to krásný příběh .. leč životní ... Dramatický, melancholicky, smutný, krutý ale i veselý , napínavý, šťastný a zanechal ve mě spoustu myšlenek..ráda si knihu časem přečtu znova a vrátim se s Liesel to prožít znovu.. doporučuji

Jerry H
12.11.2021 5 z 5

Tak knížka mě dostala, rozhodně zajímavý styl psaní, takto jsem myslím nic podobného nečetl. Příběh jedné malé holky v nelehké době, která nakonec byla shodou všech možných i nemožných okolností na dobrém místě a přežila, i když ve finále tento příběh nekončí zrovna happyendem. Kniha ve mě něco zanechala, rozhodně doporučuji a za mě plný počet.

MocPísmenek
12.11.2021 4 z 5

Spíše náhodou, protože mě zaujal název knížky a věděla jsem, že má u čtenářů ohlas, jsem začala číst první stránky, a způsob vyprávění mě hned dostal. Musela jsem zkrátka vědět, jak si autor při této koncepci s celou knihou poradí. Poradil si výborně.

Ivča.K.
08.11.2021 4 z 5

Nějaký čas mi trvalo než jsem si zvykla na způsob, jakým je kniha napsaná, ale když jsem se začetla a zorientovala, tak se mi kniha moc líbila a budu na ni ráda vzpomínat.

deauville
08.11.2021 3 z 5

2. světová válka a vztahy mezi lidmi během této hrůzy jsou mým oblíbeným námětem, což znamená, že a) toho mám v této oblasti už hodně přečteno, b) už mě žádný příběh z této doby nemůže moc překvapit.

Tento příběh je v rámci tématu průměrný, což je spíš pozitivní hodnocení. Ovšem vyprávění z pohledu smrti mě opravdu nenadchlo... Snad měl autor pocit, že příběhu tím dodá něco navíc, jakousi nadstavbu, aby se nejednalo jen o další historku z 2. světové války. No, za mě tomu spíš uškodil.