Zlodějka knih

Mladý australský autor sepsal silný, zajímavý a neobyčejně čtivý příběh. Jeho vypravěčem učinil Smrt. Smrt je zdánlivě nezúčastněný divák, s dokonalým odstupem, s osobitou perspektivou; má všechny předpoklady pro to být svědkem a vypravěčem. Ale příběh Liesel Memingerové je tak mimořádný, že i Smrt si musí přiznat zájem o živé lidi, dojetí z jejich utrpení, hořkost a úlevu z konců. I Smrt má srdce. Zusakova kniha se vydává na smutná místa, rozhodně ale není skličující. Kniha se stala záhy po svém vydání mezinárodním bestselerem.
Dlouho očekávané české vydání mezinárodního bestselleru.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26831/zlodejka-knih-43M-26831.jpg 4.64899

The Book Thief (2005)

Náklad:298 ks
ISBN:978-80-257-0188-1

Jirika
dnes

Velmi zajímavá kniha.. Určitě mohu také doporučit.

jakub78
dnes

Výborná kniha, můžu všem jenom doporučit.

misamiska

Perfektní kniha. Miluju příběhy, které jsou inspirované druhou světovou válkou. Především se mi líbila forma vyprávění.

anna246

Moje nejmilejší kniha, kterou do ruk beru až příliš často. Krásné charaktery postav, krásný popis barev a oblohy, a vlastně krásné zachycení všednosti, i nevšednosti..

1.Agness

Zlodějka mě bavila, naprosto si mě dostala svým osobitým vyprávěním, hrou s jazykem. Někdy mi trochu vadilo předvídání, náhledy do budoucího dění a osudů hrdinů, ale vlastně to tam všechno patří, děj tak běží velmi rychle a čtenář čeká, co bude dál. Autor podle mě dokázal vybalancovat těžkost doby humorem a zároveň příběh vylíčit věrohodně. Já mu uvěřila, dojal mě a určitě se k němu znovu vrátím.

Orange8knihomol

Nejdříve jsem viděla film a následně si o hlavních prázdninách přečetla knihu. Čtení mi trvalo 12 dní (a to jsme byli na dovolené a chodili na celý den na túry a výlety), protože se mi líbila dokonce více než samotný film. Úplně krásné a dojemné čtení o náctileté dívce, která žije v Německu a děj se odehrává v období 2. sv. války, kdy příběh vypráví samotná smrt. Doporučuji!

michaela3483

Nemám ráda válečné téma, proto jsem nečekala, že se mi kniha bude tolik líbit.
Dokonce i slza ukápla a ráda bych si ji pořídila do své knihovny.

Roanna

Podle mě je Zlodějka knih nadhodnocená. Přestože jsem nic neočekávala, začala jsem pociťovat zklamání už při čtení prvních stránek. Působily na mě podbízivě, jakoby to autor záměrně psal za účelem líbivosti. Nelíbíl se mi ani pokus o humor - ve válečném prostředí až příliš vyčnívá a jaksi shazuje tu hrůzu okolo. Obecně nemám ráda humor v knihách s tak silnou tématikou, jakou válka bezesporu je. Smrt v roli vypravěčky je sice originální pojetí, ale její vyprávění děj odosobňovalo, a to se mi nelíbilo. Nechtěla jsem přijmout její hru a být jen nezávislou pozorovatelkou Lieselina života, chtěla jsem se Liesel dostat pod kůži a prožívat její osud spolu s ní. Napřed jsem jen četla, a čekala, kdy už mě to chytne, ale ono pořád nic. Pak jsem začala přeskakovat věty, stránky....až jsem zjistila, že je mi už vlastně úplně jedno, jak to s Liesel dopadne.

erulka

Skvělá kniha. Strhávám jednu hvězdičku, jelikož po přečtení recenzí jsem předpokládala, že mě kniha úplně dostane. Děj byl skvělý, čtivý a velmi se mi líbilo, že vypravěčem je Smrt. Přestože jsem u konce brečela, úplně mě ta kniha nedostala, jak jsem očekávala, proto ta jedna hvězda dolů. Ale překvapilo mě, že mi vůbec nevadilo, že autor některé věci prozradil dřív, než měl, a tím jakokdyby "zkazil" pointu. Naopak jsem toužila víc se dozvědět, jak k tomu došlo, nebo proč se to stalo. Knihu bych určitě doporučila, jedná se o silný příběh z nejtěmnější stránky lidské historie.

mekkejla

Právem si zaslouží tak vysoké hodnocení. Čekala jsem příběh,který mě zasáhne,ale díky barvitému a naprosto jedinečnému popisu i těch nejobyčejnějších věcí, mě to rozcupovalo na kousky.

Maevie

U tohoto příběhu pocítíte vše - radost, strach, smutek, dojetí, zoufalství. Zasmějete se i zapláčete. Po přečtení zavřete knížku a uvědomíte si, že vše bylo tak nějak smutně krásné.

Co víc můžeme po knížce chtít?

malkina11

Bylo to tak krásné..., že to ve své omezenosti ani nedokážu popsat...

freestyla

Pár citátů z knihy:

Jen jedna věc je horší než kluk, který vás nesnáší - kluk, který vás miluje.

Když vlak zastavil na mnichovském Bahnhofu, cestující se vyřinuli ven jako z roztrženého balíku. Byli to lidé nejrůznějšího postavení, ale nejsnáze se dali rozlišit ti chudí. Ti zubožení se neustále snaží být v pohybu, jakoby přesun mohl něco vyřešit. Přehlížejí skutečnost, že na konci cesty je čeká nová podoba jejich starých obtíží - jako příbuzný, kterého se štítíte políbit.

Magdalena5

Tak jsem se znovu ke Zlodějce vrátila, abych ji přidala do výzvy na rok 2018. před třemi týdny jsem viděla film a znovu jsem ho srovnávala s knihou.Líbilo se mi oboje, kniha je samozřejmě obsažnější. Asi jsem je zažila ve správném pořadí, protože ve filmu bych asi všemu nerozuměla a přišel by mi bez četby drsnější.

martinkaLLL

Tato kniha mě hodně překvapila. Nemám ráda válečnou tématiku, ale dostala jsem ji darem, tak jsem tedy začala číst. Musím manželovi moc poděkovat, protože to byl skvělý zážitek s touto knížkou. Spousta napětí, zajímavostí, radosti, ale i smutku a nedočkavosti jak to dopadne.

Marekh

Tato kniha se mi líbila. Knihu doporučuji.

Je docela nezvyklé, aby v polovině knihy bylo prozrazeno, jak skončí, ale nevadilo mi to.

Líbilo se mi, že i v nelehké situaci dokázala rodina pomoci člověku a uschovala jej doma. V knize se mi líbil i "divný" příběh, který si přečetla Liesel.

V knize se mi líbily také ilustrace.

Viděl jsem i film, který se mi také líbil.

hetty64

Pro tuto knihu je potřeba dospět. Začala jsem ji číst už před několika lety, avšak musela jsem ji odložit. Dnes však ani nedokážu vyjádřit mé zasažení touto knihou.

Nejvíce mně o(c)hromil styl psaní. Kreativní přirovnání a nezvyklá stavba vět.

Neuvěřitelné spisovatelské dílo, nemluvě a obsahu slov... o příběhu vyprávěném dokonalou vypravěčkou- Smrtí.

Kytiii

Sice teprve čtu, ale i tak již mohu hodnotit... vrháním slov a topení se ve větách... tohle miluju!

michae.la

Nadherne napsany pribeh, ktery dokaze vzit za srdce. Rekla bych, ze je to dane i tim, ze pribeh vypravi Smrt. Tim je podtrzena hruznost druhe svetove valky. Pribeh vyvolava spoust emoci - radost, lasku, strach, zoufalstvi atd.

Junjun

Ještě teď mě pálí oči od slz... Zlodějka knih- knihu jsem dostala, do té doby matně tušící o její existenci. Další knížka o válce, ještě vyprávěná dítětem, myslela jsem. Po prvních stránkách překvapení - to jako vážně, vážně to vypráví Smrt? Knížky o válce bývají většinou smutné a v tom je často síla jejich příběhu. Zlodějka knih je také smutná a krutá, zároveň ale neuvěřitelně lidská a vtipně ironická a plná lásky. Takže milí Saukerl a Saumensch, tohle stojí za přečtení.

kamika78

Nejdřív barvy. Až potom lidi ... (z toho až mrazí). Právě jsem tuto knihu dočetla. Překrásně napsaná kniha. Vůbec není škodu, že kniha předem poukazuje na finální zápletku. Přečetla jsem za 3 noci. "Moc děkuji, Markusi, skvělá práce."

lapagerie

Na to, jake je kolem téhle knihy haló, čekala jsem víc. Možná, kdyby se o ní tolik nemluvilo, vnímala bych ji jinak. Nápad je zajímavý, některé pasáže překvapí. Ale vadilo mi odkryvani budoucích dějů. Celkově se čte dobře, ale mě nepohltila.

iveta35

Moc hezká kniha, přesto, že jsem si chtěla od válečných dát chvíli oraz, tak i když byla samozřejmě moc smutná, tak mě spíš přišla milá, laskavá, hodná ...

Hania932

"Lidé mě děsí"

Tuto knihu jsem si naprosto zamilovala. Úplně mě pohltila. V knize je plno radosti, smutnu, napětí a strachu. Moje drahá Liesel♥ Velmi se mi líbilo vyprávění z pohledu smrti, její pohled na smrt a to jak popisovala barvy. Na tuto knihu jsem četla hodně negativních komentářu že kniha je hloupá, nudná a že příběh nechápal. Je to blbost. Kniha je úžásná, zajímavá a napínavá. Já knihu všem doporučiji! A troufám si říct že lepší knihu jsem nečetla!

Akuza

Netradiční styl, krátké kapitoly, poutavý pohled.

Dikyld

„Zabil se za to, že chtěl žít.“

Kniha, která není obyčejná. Ani originální. Je jedinečná. Je tu tolik lásky, smutku, radosti, štěstí,... Neuvěřitelné, co všechno ta kniha obsahuje. V knihovně ji vezmete do ruky s jakousi vnitřní lhostejností, ale už po první řádce si uvědomíte, jak moc je ta kniha cenná. Kolik věcí se vyskytuje v těch pět seti stránkách a zároveň je cítit, že autor by toho klidně napsal i více. Tolik hloubky se zde vyskytuje až se vám z toho skoro zamotá hlava. Mnoho lidí to tu kritizuje ale řeknu vám jediné - kdo této knížce neporozuměl, není na to dostatečně ještě vyzrálý a měl by to zkusit za pár měsíců/let.

Liesel - dívka, které se pomalu celou knihu bortí svět. Bratr, matka, Max, rodina, Rudy...

Hans Hubberman - muž s neuvěřitelně velkým srdcem.

Rosa Hubberman - žena, co všem blízkým chce říci, jak moc jak moc je má ráda i přes všechny ty nadávky.

Rudy - sousedovic kluk bláznivě zamilovaný do Liesel, ochotný se pro ní obětovat cokoliv (viz skok do ledové vody)

Max - Žid na úprku před hrůzou války.

A Smrt - Vypravěčka bez konce...

Kniha dokáže rozbrečet i rozesmát. Dá se o ní psát tolik věcí, že bych se nedobrala konce. Teď už mi zbývá jen jediné - vrátit půjčenou knížku a koupit si vlastní. Za těch pár korun to stojí, to mi věřte...

piittii

Jedna z nejlepších knížek...

MirSla

Nádherný příběh. Byla to zajímavá změna, vidět válku z pohledu německého dítěte. Smrt jako vypravěčka byla skvělá. Její pohled na svět, výsměch i obdiv vuči lidem byl dechberoucí. Jediné co jí mužu mít za zlé je to, že občas prozrazovala budoucnost a tím trochu kazila napětí.

řasnice

Mám ambivalentní pocity. Smrt jako vypravěčka byla skvělá, je to dobře napsané. Co mi však vadilo, byla devítiletá hlavní postava. Možná jako povinná literatura na základní škole by to bylo skvělé, pro mne to však byla nuda.

Věro

Původně jsem ji po přečtení anotace ani nechtěl číst. Nemám rád knihy o válce, ale teď, po přečtení už vím, že bych přišel o jeden z nejkrásnějších příběhů, jaké jsem kdy četl. Nevím co víc bych k tomu dodal.