Zlodějka knih

Zlodějka knih https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8260 2055

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief , 2005

Jarisko2
29.01.2015 5 z 5

Jak takovou knížku, jako je tahle, ohodnotit, když se chci vyhnout patosu a větám už tisíckrát vyřčeným..? Nevím...
Přesto, že jsem věděl, jak vše dopadne ( a jak dopadly a stále dopadají životní příběhy tisíců jiných lidí, jimž někdy a někde podá smrt svou vlídnou ruku během nějakého jiného bombardování, sebevražedného atentátu, šlápnutí na minu, etnické čistky....), tak mě tahle knížka přistihla při pláči.
A taky opět probudila úvahy o tom, jak by mohl být svět jiný, kdyby....

LEN.ny
29.01.2015 5 z 5

Úžasná knížka, která mě chtě nechtě dohnala k slzám. Zajímavý námět, zajímavá forma. Co dodat, rozhodně doporučuji přečíst!

Wolfinéria
28.01.2015 5 z 5

Myslím, že nápad byl dobrý. Knížka byla skvěle napsaná, nenudila. Hodně mi sedl styl psaní

waltlenka5
28.01.2015

jedna z mých nejhezčích knih

allebra
27.01.2015 5 z 5

Nádherná knížka, velmi citlivě napsaná! Je v ní obsaženo všechno – obyčejné lidské štěstí, smutek, obrovská odvaha, nadhled, lidská nenávist, radost, strach, zoufalství. Vypravěč opravdu originální! Veselé čtení to rozhodně není, ale místy je protkáno velmi jemným humorem. Bylo mi líto, když jsem knížku dočetla a za čas se k ní určitě vrátím. Myslím, že se mi jen tak z hlavy nedostane, zvláště pak poslední slova. Chválím i obal knihy! Kdyby bylo možné vyšší ohodnocení, tak bych ho dala! Po přečtení jsem viděla i film, který mě příjemně překvapil. Takže doporučuji obojí.

katerina7788
26.01.2015 5 z 5

Líbila se mi postava smrtky. Většinou mě knihy podobného žánru nebaví, ale tahle byla pěkná :)

kokina74
25.01.2015 5 z 5

Úžaná kniha. Velmi dobře se čte. Za mne mohu jedině doporučit

krejcovka76
25.01.2015 5 z 5

Nejdřív to byla jen knížka o které se mluví a je doporučována k přečtení. A teď po poslední stránce je to knížka, která předčila mé očekávání. Příběh nadchne, pohladí, slz ukápne nepočítaně. Silný opravdový příběh, na který by se nemělo zapomínat. Obrovské utrpení, odvaha, radost z maličkostí, které jsme momentálně v tomhle šíleném konzumním světě potlačili na nejmenší možnou mez. Všem vřele doporučuji.

linda9457
23.01.2015 5 z 5

Celou knihu jsem zhltla. Paradoxně jsem s úsměvem četla části, kde se někteří nudili. Byl to pro mě oddech mezi silnými pasážemi. To, že autor prozrazoval špatné věci předem, rozhodně nebylo na škodu. I když jsem předem věděla, že se to stane, stejně to na mě neuvěřitelně silně zapůsobilo. Trochu bych se bála, že kdyby to neprozradil, byla by to pak pro čtenáře příliš velká rána. Jen se teď bojím podívat na film, čekám velké zklamání...

MayB2
23.01.2015 2 z 5

Bohužel mě celou dobu čtení strašil pocit, že autor strašně moc chtěl, aby to byl bestseller. Za účelem citového vydírání slepil dohromady několik osvědčených motivů. Příběh je dobrý, ale kvalita vyprávění kolísá. Chvílemi se to tváří jako magický realismus, který je o kus dál zabitý polopatickým vysvětlením. Když se Smrt rozmluvila, bylo to většinou protivné, stačily by mi od ní ty krátké poznámky. Skákání v čase až na samý konec příběhu mi nepřipadalo odůvodněné. Takže zpět k něčemu staršímu, nějakou dobu hodlám bezcelerům opět odolávat!

AngelaRose
22.01.2015 5 z 5

Nemám slov, kterými bych mohla vyjádřit, jak silný dojem ve mně kniha zanechala... Smrt v roli vypravěčky byla geniální. Autor si dokázal bravurně vyhrát se slovy, příběh vás pohltí a už nepustí.

bibi.r
22.01.2015 5 z 5

Hrozně moc jsem chtěla naspat, co se mi na knize líbilo a co se mi nelíbilo, ale... Nemůžu... Prostě nemůžu, je to ještě pořád moc silné... a krásné :)

lucajda
21.01.2015 5 z 5

Nádhera. Smrt jako vypravěč. Nakonec knihy balíček papírových kapesníčků nestačil. Super čtení

Jiří.H
21.01.2015 5 z 5

Příběh odvyprávěný samotnou Smrtí a zároveň skutečným životem. pětihvězdičková záležitost

Paja85
20.01.2015 4 z 5

Knížka se mi líbila, i když musím přiznat, že mi styl psaní ze začátku nesedl a při první třetině knížky jsem se pořád nemohla uplně začíst. Každopádně kniha byla pěkná, příběh zajímavý a patří mezi jedny z lepších knížek, co jsem četla

vilzuss
19.01.2015 5 z 5

Kniha je naprosto úžasná. Veselá tedy rozhodně není, ale je o realitě. Liesel je popisovaná jako strašně sympatická dívka, úplně jsem s ní celou tu knihu soucítila. Jedna z mála knih, u které jsem na konci brečela. Není to napsané tak, že by jste z toho měli hroznou depku, ale situace jako smrt nebo ztráta někoho blízkého je tam vždy velmi ohleduplně, lidsky a dojemně popsaná.
Autor knihu píše velmi originálně, moc se mi líbí krátké tučné vklady do textu, které působ v knize velmi hezky. Za mě mohu určitě jen doporučit.

dennie3
18.01.2015 5 z 5

Dokonalá kniha! Kdybych mohla dát sto hvězdiček, pak je dám.
Autor má originální styl psaní a originální nápad. Všechny postavy jsem si oblíbila, hlavně tedy Rosu a její "Saumensch" a "Saukerl" (pokud to píšu dobře, neumím německy).
Zlodějka knih je jednou z těch příběhů, u kterých si nevšímáte otáčení stránek. Nečtete písmena - žijete v příběhu. Mám ráda hlavní vyprávěčku a její přístup k práci.U knihy jsem se smála, u knihy jsem brečela, u knihy jsem měla husí kůži po celém těle. Hlavně na konci.
Jsem posedlá posledními větami a tohle dílo ji má dokonalou. Zusak krásně píše - v jeho příbězích vám nepřijdou divná spojení "hodit slova na stůl" a "má do obličeje vpletený knírek". Oblíbila jsem si jeho styl psaní a příjemně mě překvapil jako už dlouho žádný autor. Nikdy nepřestanu litovat, že jsem si knížku koupila a teď mi stojí na poličce.

Jiitush
13.01.2015 3 z 5

Ach jo, to je tak když se necháte masírovat médii a (už zase) uvěříte, že tenhle bestseller je to to nejlepší, co si můžete v životě přečíst a bla bla. Prostě já a bestsellery, to nejde dohromady, vždycky od toho očekávám literární orgasmus a místo toho se na konci ptám sama sebe: "A to jako bylo celý?"
Jasně, námět je to skvělý, nápad smrti jako vypravěčky originální, ale když na konci zemře většina postav a vám je to ukradené, je něco špatně (s vámi nebo s knihou).

niki_smoak
11.01.2015 5 z 5

Úžasná kniha, která mi velice utkvěla v hlavě a mnohokrát jsem o ní zpětně přemýšlela. Zaslouženě jí patří místo v mé knihovničce a všem ji můžu jedině doporučit.

Turambar
11.01.2015 5 z 5

Je to jedna z najkrajších kníh, aké som čítal, jemná, precítená ale zároveň aj priama, a často krutá. Postavy, prostredie, city a vzťahy boli vyšperkované do dokonalosti a voľba rozprávača bola dokonalá. Táto kniha ukázala čitateľovi, že vojna je zlá pre každého aj pre tých, čo ju na začiatku chceli, teda môžeme tu vidieť, že nie všetci Nemci boli originál nacisti, nie všetci boli zlí a krutí. Často len nemali na výber, chceli len prežiť...
Túto knihu odporúčam každému.