Zlodějka knih

Zlodějka knih https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8239 2050

Literatura světová , Romány , Válečné

Vydáno: , Argo

The Book Thief , 2005

Martooni
Martooni
04.01.2022 5 z 5

Knihu jsem si poslechla jako audioknihu a musím říci, že se mi velice líbila. Prvotní stránky, kdy pan Zusak popisuje smrt byly fascinující!

Konec knihy mi vehnal slzy do tváře.

Dlouho budu na Liesel Memingerovou a její rodinu a kamarády vzpomínat! Děkuji za tento zážitek.

Karoley
Karoley
03.01.2022 5 z 5

Do Zlodějky knih jsem se zamilovala hned po prvních stránkách Krásná, smutná, poetická kniha! Řadím mezi oblíbené a nechápu, že jsem tak dlouho se čtením otálela..

"DROBNÁ INFORMACE
Zemřete.

REAKCE NA VÝŠE UVEDENOU INFORMACI
Dělá vám to těžkou hlavu?
Prosím vás - hlavně se nebojte.
Když nic, jsem aspoň spravedlivá."

Evkae36
Evkae36
03.01.2022 2 z 5

Ze začátku mi vadil styl psaní, pak jsem si zvykla. Nicméně jsem ale čekala lépe zpracovaný příběh. 2,5*

Pavlaj
Pavlaj
29.12.2021 5 z 5

Je spousta příběhů o válce a sirotcích, spousta příběhů o ukrytých židech, spousta o bombardování Německa. Tenhle je úplně jedinečný, a to způsobem podání. Smrt je originální a drsná vypravěčka. Klidně na začátku prozradí prostředek a v prostředku konec a je jí fuk, co vy na to. Barvy, stíny a mraky jsou pro ni stejně živoucí jako lidi, pro které si chodí, vlastně možná víc, protože těm, pro které si chodí, už moc života nezbývá. Občas sama sebe malinko polituje, jak to má v té válce všechno stíhat - frontu, Stalingrad a ještě ty židy z pecí. Celkově si ale hraje na drsňačku. Dokud neprohodí něco, co celou tu drsnou image rozbourá a vás dostane do kolen s balíčkem papírových kapesníčků. Jako třeba: Děti jsem odnášela v náručí.

99jana99
99jana99
29.12.2021 2 z 5

Příběh by byl krásný i na pět hvězd,ale styl psaní byl trápením, vůbec mi to nevyhovovalo, četlo se to špatně.

Dezz22
Dezz22
19.12.2021 5 z 5

To je tak zajímavá kniha. Tak moc dojemná, zvláštní. Ten vypravěč je skvělý. Ráda si jí přečtu znovu.

Blanca93
Blanca93
11.12.2021 5 z 5

Nemám slov. Nádherná kniha, kterou jsem kdy četla. Smutný, dojímavý a pěkný příběh.
Na konci jsem se neubránila slzám. Doporučuji.

JIKO74
JIKO74
06.12.2021 3 z 5

Hezký námět, čtivé, ale splývá mi s filmem...

malekeli
malekeli
01.12.2021 5 z 5

Zatim nejkrasnejsi a zaroven nejsmutnejsi kniha, kterou jsem kdy cetla. Dekuji Markusi!

martina.culik
martina.culik
28.11.2021 4 z 5

Knihu jsem četla jen chvíli po knize Poslední knihkupectví a některé pasáže se mi trochu slily dohromady. Přiznávám, že jsem byla hodně natěšená, a proto jsem bohužel zažila lehké zklamání.
Prolog a první kapitola mi dávala trochu zabrat, než jsem si zvykla na styl vyprávění, ale potom už se mi kniha četla dobře.
Je dobře vidět, že válka zasáhla všechny bez ohledu na to, na které straně "barikády" stáli a bez ohledu na jejich názory na celou tu záležitost.

Hermiona419
Hermiona419
14.11.2021 5 z 5

Velmi emotivní kniha, která si mě získala svým neobvyklým, leč sympatickým vypravěčem a svou hlavní hrdinkou jménem Liesel. V knize nejsou zbytečně dlouhé pasáže, ve kterých by se nic neodehrávalo, takže se velmi dobře čte. Celkově je to krásná, ale zároveň smutná kniha a dle mého názoru jedna z nejlepších románových knih napsaných na téma druhé světové války. Vřele doporučuji!

Vivetkav
Vivetkav
13.11.2021 5 z 5

Nádherná kniha která mě dostala.. byl to krásný příběh .. leč životní ... Dramatický, melancholicky, smutný, krutý ale i veselý , napínavý, šťastný a zanechal ve mě spoustu myšlenek..ráda si knihu časem přečtu znova a vrátim se s Liesel to prožít znovu.. doporučuji

Jerry H
Jerry H
12.11.2021 5 z 5

Tak knížka mě dostala, rozhodně zajímavý styl psaní, takto jsem myslím nic podobného nečetl. Příběh jedné malé holky v nelehké době, která nakonec byla shodou všech možných i nemožných okolností na dobrém místě a přežila, i když ve finále tento příběh nekončí zrovna happyendem. Kniha ve mě něco zanechala, rozhodně doporučuji a za mě plný počet.

MocPísmenek
MocPísmenek
12.11.2021 4 z 5

Spíše náhodou, protože mě zaujal název knížky a věděla jsem, že má u čtenářů ohlas, jsem začala číst první stránky, a způsob vyprávění mě hned dostal. Musela jsem zkrátka vědět, jak si autor při této koncepci s celou knihou poradí. Poradil si výborně.

Ivča.K.
Ivča.K.
08.11.2021 4 z 5

Nějaký čas mi trvalo než jsem si zvykla na způsob, jakým je kniha napsaná, ale když jsem se začetla a zorientovala, tak se mi kniha moc líbila a budu na ni ráda vzpomínat.

deauville
deauville
08.11.2021 3 z 5

2. světová válka a vztahy mezi lidmi během této hrůzy jsou mým oblíbeným námětem, což znamená, že a) toho mám v této oblasti už hodně přečteno, b) už mě žádný příběh z této doby nemůže moc překvapit.

Tento příběh je v rámci tématu průměrný, což je spíš pozitivní hodnocení. Ovšem vyprávění z pohledu smrti mě opravdu nenadchlo... Snad měl autor pocit, že příběhu tím dodá něco navíc, jakousi nadstavbu, aby se nejednalo jen o další historku z 2. světové války. No, za mě tomu spíš uškodil.

Bubo19
Bubo19
05.11.2021 5 z 5

Zlodějka knih je krásná a neobyčejná kniha. Už název je zvláštní, knihy asi nejsou prioritou zlodějů, a když se k tomu přidá, že hlavní hrdinka je sotva náctiletá dívka v Německu za druhé světové války a vůdce není zrovna její oblíbenec, a že vypravěčkou je Smrt, dostane příběh,no jak jen to říct, jinou barvu. Smrt má totiž barvy oblíbené. Přestože kniha popisuje hrozné období, vyprávění je takové kouzelné. A závěr, i když nás na něj vypravěčka připravovala, mě stejně dostal.
V knize je spousta zajímavých myšlenek, nejvíce mě zaujala ta o síle slova, ať už v kladném či záporném významu. Jasných pět hvězdiček. Doporučuji.

SknihouVrukách
SknihouVrukách
30.10.2021 5 z 5

Zlodejka kníh bola veľmi zaujímavá kniha a musím uznať, že aj jedna z najlepších, čo som tento rok čítala.

Kniha je napísaná veľmi zaujímavým, možno až poetickým štýlom písania. Celý príbeh sa nesmie v melanchólii a pocit vojny. To sa dá očakávať, keďže príbeh rozpráva smrť, čo je veľmi zaujímavým aspektom tejto knihy. Ale ani tá nestráca na empatii a emóciách. Kniha je rozdelená do 10 častí a na konci sa dozviete prečo.

Liesel bola veľmi zaujímavá postava, ja som síce očakávala, že bude staršia, ale na svoj vek bola veľmi rozumná. Veľmi sa mi v tejto knihe psychológia postáv. Veľmi mi prišlo zaujímavé, že sme mohli vidieť správanie nemcov v predvojnovom období a celkovo, čo všetko ľudia museli robiť, aby nedostali trest. Veľmi uveriteľné príbeh pôsobil aj vďaka nemeckým slovíčkám v texte. Príbeh sa aj na to že je riadne smutný čítal rýchlo a ľahko a aj keď je príbeh melancholický tak mal v sebe určitú kuzelnosť a nádej

Jedina vec, ktorú by som vytkla je, že občas smrť prezrádza, čo sa bude diať a vývoj príbehu ma nikdy veľmi zaskočil a zhruba som vedela ako to dopadne, takže aj keď bol koniec veľmi smutný tak ma nedojal, lebo som to očakávala.

Knihu určite odporúčam a myslím si, že táto kniha je must-read pre všetky vekové kategórie. Ak ste nečítali, odporúčam sa do knihy pustiť, čo najskôr 5/5

8422
8422
28.10.2021 5 z 5

Ten styl vyprávění mi ze začátku vadil, ale zvykl jsem si na něj rychle. Některé obraty mě doslova chytily. Pak jsem přišel na to, že je to jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četl. A na závěr mi z očí tekly slzy. Když se mi toto stane, na knihu už nikdy nezapomenu.

KristinTj
KristinTj
27.10.2021 5 z 5

Stavím ti oltář, milá Smrti. Z nejmilejších knih, peříček a starých novin, sněhových vloček a odřených kolen. Plyšový medvídek drží stráž a krajkovím prachu sleduje barvy lidí, jejich chvil i nebe. Zrovna je modré a syté jako velká miska pudinku. Jen zabořit lžičku.