Zlodějíček Bubla

Zlodějíček Bubla https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32891/zlodejicek-bubla-32891.jpg 4 36 6

Tlouštík Bubla je pěkně prohnaný zlodějíček. Jednoho dne si v tramvaji vyhlédne hnědou aktovku, protože je pevně přesvědčený, že je plná cenných cenností a vzácných klenotů. Netuší však, že dáma, které aktovku ukradl, je spisovatelka Astrid Lindgrenová. A že se v tašce nachází pouhý blok se samými „klikyhákouny“. Tím podivným písmem byl ovšem právě napsaný příběh, který se později stal jedním z nejslavnějších. Přečtěte si, jak málo stačilo, a nikdy byste nepoznali báječnou Pipi Dlouhou punčochu. Albatros – Druhé čtení... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Assar Bubbla , 1964

Kopretina
Kopretina
20.04.2023 4 z 5

Až jsem se těch očí bála!

Jass
Jass
30.06.2021 3 z 5

Za mě malinko zklamání, ne, že by to bylo vyloženě špatné, ale jak už píše někdo níže, Lindgren napsala daleko lepší knížky. Pro všechny milovníky Pippi Dlouhé punčochy a Astrid Lindgrenové je tahle knížka jistě příjemnou jednohubkou a doplněním. Celkově jsem ráda, že jsem si knížku přečetla, nicméně vracet se k ní asi nehodlám.

"Ten zlodějíček ke mně vysílal: Zaprvé jsi vyšla z domu bez aktovky. Zadruhé tu aktovku necháš v tramvaji, až vystoupíš. Zatřetí, v životě jsi žádnou aktovku neměla. Začtvrté - jak sis mohla koupit hnědou tašku? Proč sis, ty hloupá, nekoupila černou?
Úplně popletená a zhypnotizovaná jsem vystoupila z tramvaje na stanici Severní náměstí. Bez aktovky! Byla jsem neklidná a hluboko v duši jsem cítila, že je něco špatně. Ale uklidňovala jsem se tím, že jsem si říkala: Nikdy jsi neměla žádnou aktovku, a pokud ano, tak leží doma v předsíni a je černá. A vůbec, když člověk něco zapomene v tramvaji, dostane to zpátky na policii. A vezmu si hnědou... nebo možná černou... anebo proč ne pro změnu hnědou?"

P.S. Ilustrace jsou neskutečně humorné, obzvlášť plížící se Bubla a prchající aktovky :-)

triatlet
triatlet
19.01.2020 5 z 5

Zlodějíček Bubla aneb Jak málem knížka o Pipi Dlouhé punčoše vůbec nevznikla.
Drobnou vzpomínku Astrid Lindgrenové na dobu, kdy psala Pipi Dlouhou punčochu, lze označit za "cennou cennost" nebo "vzácný klenot". I podivný zlodějíček Bubla by z toho označení měl jistě radost :-)

reader.007
reader.007
21.08.2016 1 z 5

Přiznávám, že nemám ráda Pipi Dlouhou punčochu ani podobně praštěné příběhy a tak mne to jednoduše nechytilo. To, že je kniha jednou z nejkratších co jsem kdy četla, vidím jen jako devizu.

zuzi1162
zuzi1162
23.03.2016 5 z 5

Mě se to líbilo, klasická AL. Jediné, co mi vadilo, bylo to, že to bylo krátké. Mělo to docela potenciál.

radus
radus
19.03.2016 3 z 5

Tuhle knížku jsem předčítala dceři a ani jednu z nás moc nechytila - známe od Astrid Lindgren lepší :-)

Kniha Zlodějíček Bubla je v