Zloděj luridia

Zloděj luridia https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288215/mid_zlodej-luridia-ITt-288215.jpg 4 50 15

William Wenton série

William Wenton si uvědomuje, že není jako všichni ostatní. Nikdo mu nikdy neprozradil, proč jeho rodina používá krycí jméno. A proč je tak neuvěřitelně dobrý v luštění šifer. A proč jeho dědeček před osmi lety beze stopy zmizel v londýnském metru. Když teď vyluští Nemožnost, nejsložitější šifru na světě, rodiče ho pošlou do londýnského Centra posthumánního výzkumu a jeho život nabere nový a nečekaný směr. Pomalu, ale jistě začne odhalovat rodinná tajemství. A najednou je potřeba rychle najít ztraceného dědečka...... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Kniha Zlín

Luridiumstyven , 2015

m2056
15.09.2023 2 z 5

Četl jsem to jen protože to syn měl jako četbu do školy tak jsem to přečetl taky když už to bylo doma je to hlavně kniha pro děti ty to rozhodně bude bavit.

schedy
22.03.2021 5 z 5

Napínavé čtení, hrdinu si snadno oblíbíte a budete se těšit na další díly.

blackoutzuzi
14.05.2020 4 z 5

Kniha popisuje dobrodružný život malého Williama. Není to jen tak nějaký obyčejný kluk - je nadaný, luští šifry a jak se ukazuje, jeho rodina používá krycí jméno. Proč? To se dozvíte v této bombastické knize plné akce, napínavých scén, ale i krásného příběhu.

MartinaF
22.04.2020 4 z 5

Tohle bylo milé, svižné, napínavé a vtipné. Myslím, že jsem našla dalšího dětského hrdinu, kterého jsem si oblíbila.

DuSiČíst
08.04.2020 3 z 5

Příjemná oddychovka pro děti, se vším všudy.

Ale i v té by se mělo myslet na uvěřitelnost v rámci fiktivního světa a tak mi třeba vadilo, že v nejvyspělejším technickém institutu nemají budovu zabezpečenou proti vniknutí a krádeži jinak, než jednoduchým zámkem.

Poměrně dost mě iritovalo, jak hlavní hrdina neustále opakuje otázky, které dostane.

Robůtci byli děsně fajn :)

milena8281
22.08.2019 5 z 5

společné čtení se synem (11)
Byla jsem nadšená a užívala si příběh s ním. Velmi zajímavý a napínavý příběh. Už čteme pokračování.

Vik40
14.03.2018 5 z 5

I přes fakt, že z dětských let jsem dávno odrostl, je kniha napsaná líbivě.
Mladým se musí číst skoro sama. Je tam napětí, příběh, ale najdou se i místa, nad kterými jsem přemýšlel.
Doporučuji.

Vesmich
30.12.2017 2 z 5

Z profesionálních důvodů si udržuji přehled v oblasti literatury pro děti a občas mi to přijde jako řehole. Například při četbě této knihy. Něco tak zbytečného, aby pohledal! Mimořádně nadaný vnuk mimořádně nadaného děda a zcela nenadaných rodičů, se ocitne v tísni, protože je mimořádně nadaný. Jeho nadání spočívá v tom, že mu před očima defilují číslice, občas to celé udělá cvak a hoch postoupí do dalšího kola, bez ztráty desítky, přičemž není jasné proč a zač a nač. Inu, jestliže máte nadané dítě, anebo v to doufáte, snad zkuste raději E=mc(na druhou), lásko moje, neboť i přes věkovitost této knihy, je to paráda, na rozdíl tady od toho.

Famdam
05.12.2017 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha přečetl jsem ji hned. Už čekám na vydání pokračování.

KCHRZ
15.10.2017 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Děti se těší na další díl. Už aby byl přeložen.

La Fiera
18.09.2017 4 z 5

Velmi příjemné čtení z kategorie pro děti. Trošku fantastična, vědy, pátrání.

jana.hud
19.06.2017 5 z 5

Přečetla jsem ji na žádost dcery, aby měla s kým konzultovat text do čtenářského deníku a byla jsem mile překvapená, jak je to výborná a čtivá knížka.

Asterix
28.04.2017 5 z 5

Četl jsem a četl jsem a četl a nemohl se od knížky odtrhnout. Chtěl bych být ve Williamově světě robotů a chtěl bych mít roboty doma. Nejvíc se mi v knížce líbily elektronické masožravé rostliny. Taky bych chtěl umět luštit šifry. Už vím, kdo ukradl luridium, ale to už si přečtěte sami. Taky se moc těším na další díl.

Zornaddie
18.02.2017 5 z 5

Už se těším na pokračování.

kamibe
28.12.2016 2 z 5

Zlákala mě zmínka o šifrách. Ale v tomto směru jsem nijaké uspokojení nenalezla.
Na s. 94 jsem si kladla otázku, jaké má rohy kulatá místnost. A na s. 115-116 jsem našla zajímavou výzvu - je tu psáno, že na rozsvícení jedné žárovky stačí dvě brambory, ale není tu popsáno, jak se toho dosáhne.
Co bylo dobré - je to napsáno tak, že jsem v podstatě před sebou neustále viděla akční film. Co mě neuspokojilo - nějakou hlubší myšlenku bych musela dost pracně vydolovat. Snad jen jakési varování před přílišnou technikou, na což upozorňoval už Karel Čapek, tady ovšem dosti skryté.