Zločin I

Zločin I https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180612/bmid_zlocin-i-DFx-180612.jpg 5 91 29

Zločin série

1. díl

Vyšetřovatelka Sarah Lundová se těší na svůj poslední den u kodaňské policie a na stěhování za přítelem do Švédska. Všechno se ale změní, když je v lese za městem nalezena devatenáctiletá studentka Nanna Birk Larsenová. Znásilněná a brutálně zavražděná. Zatímco Nannina rodina se nedokáže vzpamatovat ze své tragické ztráty, místní politik Troels hartman žije volební kampaní, která jej má vynést do vytouženého křesla kodaňského starosty. V okamžiku, kdy nečekaně vyjdou na světlo světa spojnice mezi radnicí a vraždou, nabírá celá kauza naprosto jiný, nečekaný směr. V průběhu dvaceti dnů se v případu vynořuje jeden podezřelý za druhým a honbu za vrahem komplikuje eskalující násilí a nechutné politické intriky. Román napsaný na základě jednoho z nejsledovanějších seriálů součastnosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Jota

The Killing , 2012

MMacicekk
25.02.2016 4 z 5

I přes větší rozsah stránek kniha nenudí ani na okamžik, nejsou v ní žádná hluchá místa, i když politická dějová linka mě až tak nebavila, ale svůj smysl měla. Jsem fanda americké verze, ve které byl úplně jiný konec, resp. pachatel a po pravdě řečeno si myslím, že to vymysleli mnohem lépe :-) Ale to je věc názoru.

krtek6
18.01.2016 4 z 5

Seriál jsem v televizi nesledovala. Kniha byla úplně skvěle napsaná, prolínání děje - vyšetřování zločinu a kampaň ve vysokých kruzích politiky, spoustu podezřelých, vše mě až do konce udržovalo v napětí. Myslím, že napsat knihu podle scénáře, když už vlastně proběhl seriál, je určitě těžší než rovnou psát knihu podle své představy. Za mě musím dát knížce velkou jedničku a doporučuji všem, kteří mají rádi kvalitní kriminální román.

MichelleS
16.11.2015 5 z 5

Dánský seriál Zločin si mne získal svou atmosférou a když jsem ve zdejší diskuzi zjistila, že je i v knižní podobě, hned jsem si řekla, že to musím přečíst. Vůbec si nedovedu představit, jak se kniha čte někomu, kdo seriál neviděl, protože jsem měla neustále před očima známé tváře. Dlouho jsem měla pocit, že je to dokonale okopírovaný scénář a že si tedy pan Hewson moc práce nedal. Pak se objevily detaily, které byly trochu jinak, pak i zásadní věc. A ten konec! Autor má moji upřímnou omluvu, protože nabídl i tomu, kdo seriál zná něco dalšího.
To úžasné prolínání linie vyšetřování, politické roviny, osobních osudů. Pokud bych měla nějakou výtku, tak možná načasování - vyšetřování i strhující politický boj se do té doby možná vejdou, ale to, co se odehrálo ve vývoji emocí v rodině Birk Larsenových, by myslím zabralo více času.

Petra28
15.10.2015 3 z 5

Proč tři hvězdy? ... protože to bylo hrozně plytké. Zápletka dobrá, rozplétání už horší. Nekonečné natahování, ale budiž, nuda to nebyla. Ale co mi vadilo velmi, tak nerozpracované postavy. Vztahy. Takový jemný povrch, žádná hloubka. Myslím, že kdyby byla kniha první a seriál až podle ní, tak by to bylo jiné kafe.

baida
23.09.2014 5 z 5

Opravdu skvělá kniha, od začátku do konce, žádné slovo navíc, přesné obrazy, jak kdyby člověk sledoval film, připoutala mě k sobě a ke křeslu na celých 711 stran kdykoliv jen byla chvilka... už aby vyšel druhý díl...

jane1234
08.09.2014 5 z 5

Vynikajúca kniha, napínavá od začiatku až do konca. Teším sa na pokračovanie.

Lenka.Vílka
08.09.2014 5 z 5

Jsem fanda serialu (obou verzi) kvuli do te doby pro me originalniho postupu vypraveni (jako clovek otraveny americkymi kriminalkami jsem musela byt nadsena)...proto precist knihu bylo neco jako povinnost...ale hodne prijemna povinnost...kniha byla dokonale napsana...nemam co vytknout, az na jednu vec...aby to nevypadalo, ze jenom chvalim...jakeho blbce vydavatelstvi napadlo, ze kniha vyjde v tomhle formatu?!...ano, pro nekoho se muze zdat 700 stran hodne, ale ve skutecnosti to neni zase tak moc...nevim, jestli slo o to usetret, ale...radeji bych byla za 200 stran navic, nez za tak mala pismenka!...kdybych videla knihu v knihkutectvi (nebo knihovne) a nevedela, do ceho jdu, po otevreni knihy a pohledu na ty blesky, bych si to asi rozmyslela...jestli jo nebo ne...tak jako tak, dalsi dil si prectu taky...

Izu
10.08.2014 5 z 5

Tak co dodat ? Jedna z nejlepších knih které jsem četla.Ani na chvíli se nenudíte,prolínání zločinu s nejvyššími kruhy politiky bylo zajímavé.Podezřelými se to v knize jen hemží a vy se stále chcete dozvědět KDO je za tím vším.Konec byl ovšem na můj vkus hodně smutný a myslím že to nemuselo celé dopadnout takto.Všem vřele doporučuju.

BooksLucyKing
01.06.2014 5 z 5

Naprosto brilantní knížka. Na to jak je dlouhá, tak jsem nezažila jeden nudný moment. Hltala jsem stránku za stránku a nestačila žasnout.