Zločin v Yorku

Zločin v Yorku

Porodní bába Bridget Hodsonová je mladá, nezávislá, schopná a všemi vážená. Když je její přítelkyně Esther Cooperová za vraždu manžela odsouzena k smrti upálením, Bridget se rozhodne udělat všechno pro to, aby očistila její jméno a zachránila jí život. Co na tom, že se píše rok 1644, Anglií zmítá občanská válka a York je pod palbou parlamentních vojsk. Bridget spojí síly se služkou Marthou Hawkinsovou a jejich společné pátrání po brutálním vrahovi je zavede do nejchudších yorkských uliček i mezi místní smetánku, kde zjistí, že Estheřin zavražděný manžel zdaleka nebyl tím dokonalým zapáleným puritánem, za něhož ho jeho okolí považovalo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/231364/zahady-porodni-babky-zlocin-v-yorku-tgT-231364.jpg 3.729

Záhady porodní báby (1.)

The Midwife´s Tale (2012)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Guenevra
26.10.2016

Trochu zdlouhavé, trochu umělé. Jako oddychovka ok, ale že by příběh člověka úplně pohltil se říct nedá.

vincek1
14.03.2016

Oddechová kniha, která sice chvílemi vyzněla zdlouhavě, ale nakonec splnila cíl. Pobavit. Popis prostředí zajímavý, ale podle mého na pana Sansoma nemá.

putpuda
18.01.2016

Zajímavá kniha ;). Trochu pochmurné prostředí. Četla se mi dobře, zaujalo mě, že je to napsané na základě skutečné postavy (Bridget) a lze usoudit, alespoň podle poznámky na konci, že si dal autor práci s ověřováním faktů. Samozřejmě upravil příběh do podoby, která by se zamlouvala dnešnímu čtenáři. I zajímavé téma, např. že porodní báby měli v té době takové postavení. Určitě si půjčím další pokračování......

Heyhey
09.01.2016

Autor je muž, který dokáže popsat ženský pohled na svět. "Detektivové" byli poněkud zmatení, ale četlo se příjemně.

kyssling
28.11.2015

Oddychový román, nevyžadující nějaké extra soustředění. Autor pěkně rozepíše postavy i příběh a brzy vás dovede až do finále. Více hvězd dát nemůžu, to by tam musely být i zajímavější podzápletky směrem k obléhání, případně k charakteru postav. A měně také nemohu, protože jsem si u knihy opravdu příjemě odpočinul. A to není málo !

Lenka.Vílka
20.11.2015

Není to úplně můj šálek čaje, to přiznávám. Pokud si správně vybavuju, moc historických detektivek jsem nečetla. Kniha nebyla špatná, ale já asi nejsem vhodný čtenář, který je schopen to posoudit. Ale jako žánrová premiéra (vážně to je nejspíš moje první) to nebylo špatné.

Liduka
13.11.2015

Kniha se mi moc líbila. Autor nezůstal pouze u hlavního zločinu, ale zakomponoval tam ještě další dva vedlejší. Navíc je zde pěkně popsáno historické pozadí a to jak vypadaly porody v té době.

Pet007
09.11.2015

Na knihu jsem se moc těšila, ale nějak jsem se do ní nemohla zakousnout, moc času nebylo, ale to asi nebyl ten hlavní důvod. Téma bylo skvělé, dokonce se v doslovu dozvíme, že hlavní hrdinka byla skutečnou osobou, ale nejvíc mne uchvátil až závěr knihy. Ten je strhující.

DariDerek
07.07.2015

Recenze v záložkách, kniha, která vás bude bavit, tomu věřte :)