Zločin v římském divadle

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Případ vyšetřuje inspektor Richard Queen z oddělení vražd s pomocí svého syna Elleryho, známého spisovatele. Hlavním vodítkem je zmizení cylindru oběti. Je podezření, že klobouk může obsahovat důležité dokumenty, se kterými oběť vraha vydírala. Jen díky Elleryho skvělé a rozsáhlé dedukci na základě chybějícího klobouku se mu podaří vraha dopadnout....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287837/zlocin-v-rimskem-divadle-O0U-287837.jpg 3.79
Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Naše vojsko
Orig. název

The Roman Hat Mystery, 1929

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Zločin v římském divadle

Přidat komentář
helenkan
23. dubna

Tentokrát mi trvalo dost dlouho než jsem to přelouskala. I když to nebylo vůbec špatný čtení. Řekla bych detektivka s pohodovým vyšetřováním. Žádný psycho, mučení nebo potoky krve. O to víc používání mozkových buněk. Ty jsem musela zapojit i já :-) bylo tam totiž dost postav k zapamatování. :-) Téma do výzvy 21 písmen v názvu.

1T0S_
04.12.2019

Před nějakou dobou jsem četl jinou knihu Queenů, Zločin v holandské nemocnici, a moc se mi nelíbila. Teď jsem se dostal ke Zločinu v římském divadle a musím říci, že je o mnoho lepší. Nebo jsem si možná jen zvykl na poněkud podivný styl psaní Queenů, kdo ví.

Detektivky Queenů nemají s těmi moderními téměř nic společného, a Zločin v římském divadle není výjimkou. Inspektor Richard Queen se pouze pídí po důkazech, vyslýchá lidi a dumá nad případem. Žádné přestřelky, žádná snaha o kontroverzi, žádné zbytečné řešení osobních problémů hlavního hrdiny. Prostě poctivá old-school detektivka.
Postav je zde spousta a docela špatně se v nich orientuje. Spousta z nich nemá nějakou specifickou vlastnost, která by danou postavu odlišovala od ostatních, takže jsem se občas ztrácel ve jménech.
[Spoiler, který může naznačit vyústění zápletky]
Též mě docela zklamalo rozřešení zločinu - pachatelem byla postava, která byla jen okrajově zmíněna. Motiv zde sice byl, ale samotný postup vraždy mi přišel vážně kostrbatý. Ale to už je, jak jsem si všiml, u detektivek Queenů časté.
[Konec spoileru]

Pokud jste fanouškem old-school detektivek a zvládnete si zvyknout na podivný styl psaní Queenů (Elleryho neustálé narážky na literaturu a filosofii, poněkud nepřirozené dialogy), bude se vám kniha líbit.


moničina
11.06.2017

Výborná krimi i keď ma trochu sklamalo odhalenie páchateľa.