Zločin v Antarktidě

Zločin v Antarktidě https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62254/bmid_zlocin-v-antarktide-Pay-62254.jpg 4 9 4

Příběh s kriminální zápletkou z prostředí nehostinné Antarktidy, ve světě lovců velryb. Hrdina příběhu, bývalý velitel britské korvety, je pověřen vyšetřit náhlou smrt spolumajitele velrybářské společnosti, zda šlo o sebevraždu či vraždu. Dramatické situace na ledových krách umocňuje arktické podnebí, boj o holý život i pochod sněhem za záchranou.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Dobrodružné

Vydáno: , Olympia

The White South , 1968

kolacky
25.08.2022 5 z 5

Hodně dobře napsané a souhlasím se spolukomentujícími, je to dobrodružný příběh. Líbilo.

Atanone
20.12.2020 4 z 5

Na to, jak je kniha krátká, je překvapivě napínavá. Souhlasím s Gagarinem, že nejde o krimi, spíš o dobrodružství, napínavé a poučné. Suchopárný začátek a trochu rychlý konec, ale jinak za mě dobré. Klaďáci zásadoví, námořníci ošlehaní, láska galantní a cudná. Dozvěděla jsem se o lovu velryb a o lodích, dostala jsem malinkou lekci norštiny a málem mi v té zimě omrzly nohy ☺

ludek.n
28.02.2020 4 z 5

Innesův dobrodružný příběh z prostředí velrybářských výprav začíná mužem přes palubu. Byla to vražda nebo sebevražda? Tato detektivní zápletka slouží Innesovi jako odrazový můstek k dramatickému, napětím nabitému, vyprávění, v němž praskají ledy i nervy. V bílých pustinách Antarktidy bojují skupiny trosečníků o přežití. Zima, sníh, strašlivé bouře, hlad a beznaděj. A do toho lidé, kteří se neštítí žádné špatnosti, aby to byli oni, kdo se zachrání. Innes namíchal svůj koktejl velice dobře a jeho antarktické dobrodružství má solidní tah na bránu. Na ledových pláních mezi obrovskými krami sice můžete mít chvíli pocit, že přešlapuje na místě a neví, jak se z té drtivé propasti, do které se propadl, dostat, nakonec se mu to ale s čistým štítem a růží přece jen podaří a můžeme všichni společně jásat nad dobře odvedenou prací. Závěr sice vezme zkratkou, ale koneckonců proč ne? Innes dokáže zaujmout i pobavit a ani čas jeho dílku příliš neublížil.

Gagarin
11.05.2016 5 z 5

Dobré to bylo! Je nutné poznamenat, že o detektivní zápletku jde až ve druhé řadě, spíše je to dobrodružná kniha, název poněkud mate. Ale právě zážitky ze stratisplné Antarktidy, včetně mnohých detailů, stojí za přečtení. Konec už byl trochu méně věrohodný, ale přesto vřele doporučuji.

Antarktida

Hammond Innes