Zločin na Starém Městě pražském

Zločin na Starém Městě pražském https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229357/bmid_zlocin-na-starem-meste-prazskem-CdT-229357.jpg 4 89 23

Dobrodružný detektivní román odehrávající se za života významného českého malíře Jakuba Schikanedera. K pátrání po původci smrti mladé dívky, která zemřela v důsledku pádu z pavlače, přispěje sám Jakub, jenž se stal v dětských letech svědkem této tragédie. Jakubovi se děsivá událost vryla hluboko do paměti, a když po mnoha letech potká osobu, která u ní také byla přítomna, vybaví se mu další vzpomínky. Co se vlastně tehdy stalo? Samotný děj příběhu nezachycuje jen složité pátrání, ale i život dodnes oblíbeného a uznávaného Jakuba Schikanedera (1855-1924), jehož známým obrazem je právě Vražda v domě.... celý text

Blue
17.03.2015 4 z 5

Je to opravdu pěkně napsané, ale velmi mě zklamalo, když jsem na konci zjistil, že si autorka nepohlídala, aby jí seděly detaily samotného neštěstí na dvoře. Tam jsou takové logické nesrovnalosti, že jsem to těžko rozdýchával. Možná to děti neřeší, ale ony jsou tak mazané, že bych je nepodceňoval.

babyboar
06.02.2015 5 z 5

Krásná historická detektivka pro starší děti plná skutečných historických osobností, nenásilně didaktická (poučila jsem se i já), s krásnou atmosférou. Dobrým nápadem je prolínání různých časových rovin příběhu. Jedna z nejpovedenějších knih autorky.

Hannele
17.01.2015 4 z 5

Pěkná kniha, napínavá, tajemná, pro starší děti.