Zlo v krvi

Zlo v krvi https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33249/zlo-v-krvi-33249.jpg 4 47 15

Na opuštěném sídle v jezerní oblasti je možné projít dveřmi skříně do tajné místnosti na hraní. V ní se pod vrstvami prachu a pavučin kupí stohy knih s hrubě přeškrtanými jmény postav. Kdysi si tam hrály dívky Anne, Emily, Charlotte, vymýšlely si příběhy a smrtí přeškrtnutím obětovaly kladné hrdiny a hrdinky z knih, aby daly život svým vlastním postavám. Ale hru nikdy nedohrály do konce a v záhadných lesích za domem stále něco hladově čeká na nová jména, na jedinou potravu, kterou zná. Pak do velikého domu přijíždí nová rodina a brzy zjistí, že se stala součástí hry. Jenže nezná pravidla. Zlá krev je strhující příběh, plný hrozivých tušení, napětí a strachu, na hranici reálného a nereálného, v mnohém podobný Záhadě Blair Witch.... celý text

Literatura světová Horory Pro děti a mládež
Vydáno: ,

Bad Blood , 2007

evilunicorn
22.08.2018 2 z 5

Pozor, může obsahovat SPOILERY! Ačkoliv kniha je plná klasických hororových propriet(nefunkční rodina,starý dům, rodinná tragédie, temný les,panenka a kdo ví,co ještě) jedná se spíš o fantasy.Oceňuji zajímavý námět-vraždění knih a obětování jmen-tím ale pro mě všechna pozitiva končí.Postavy mi k srdci nepřirostly,bavila mě jediná Dalila.O tajemném a největším zlu-Požírači jmen se nic nedozvíme,dokonce ani na konci se neukáže.Dvě docela důležité postavy(Charlotta a Emily), jenž v podstatě přivedly na svět všechny přízraky,se v příběhu ukazují jen okrajově a vůbec do něj nezasahují..Celé to působí dětsky, nudně a předvídatelně.Velké zklamání,a to jsem se na tu knihu tak těšil.

GabrielleE
19.08.2017 5 z 5

Výborná knížka. Děj je originální a celkem strašidelný.

Akimus
05.01.2017 5 z 5

Příjemná hororová četba, děj rychle ubíhá a když se začtu nelze odložit.

Lily79
24.06.2015 4 z 5

Knížka byla opravdu dobře promyšlená, spletitá až z toho šel strach:) Úplně chápu nenávist Hermíny a Vilemíny, coby nevlastních sester. Někdy mi chování postav přišlo až příliš neuvážené, což vedlo k tomu, že jsem všechno nepochopila. Horor jak vyšitý:D

knihomolka01
26.05.2015 4 z 5

Musím říct, že s touhle knihou úplně nevím. Nebyla špatná, to ani náhodou, ale byla taková zvláštní, nevím jak ji popsat. Chvílemi mi přišlo, jako by autorka ten vymyšlený svět nedomyslela a trochu se do něj ztratila, ale 4 hvězdičky si to jistě zaslouží.:)

Mildamil
15.04.2015 5 z 5

Skvělá kniha. Dobře se mi četla a doslova jsem hltala každou stránku.

Anne42
30.03.2015 5 z 5

Skvělý nápad, úžasná kniha. Doporučuji!!

Ell Amaterasu
14.07.2013 5 z 5

Okamžitě přečteno. Nápad je to skvělý a i celkem dobře zpracovaný, jen ten konec mi připadal trochu zmatený. Ale kniha čtivá a chystám (i kvůli tomu konci) se ji číst znovu.

elis007
07.04.2013 5 z 5

Knížku jsem četla jedním dechem, nemohla jsem se odtrhnout!! Všem vřele doporučuju!

minimonisek
02.01.2013 5 z 5

Knížku jsem si přečetla díky dobrému hodnocení, zde v databázi. Byla jsem překvapená, jak je příběh zpracován. V každé kapitole se něco dělo, člověk se nenudil. Děj je zajímavý a knížka je dobře čtivá. Všem doporučuji. Spíše jde tedy o fantasy než horor, ale i tak výborné.

Eneo
22.06.2012 4 z 5

Souhlas s Jusou, jen nevím, jestli hororový, ale kdyby mi bylo míň, asi ano, dneska mi to přijde víc fantaskní než horor :)

Jusa
19.02.2011 4 z 5

Bere-li čtenář na vědomí, že se jedná o knihu určenou nižším věkovým skupinám, vychází z toho vcelku zdařilý hororový příběh.

kája14
04.02.2011 5 z 5

dobrá knížka, akorát ji nečtěte před spaním....:-)

denise.spring
30.11.-0001 5 z 5

souhlas ;) na to že je to trochu hororové :D by to mělo být trochu... jak to říct sakra :D no, ten výraz :D

Monnyska
30.11.-0001

Myslím, že slova jako "von" a koncovky u přídavných jsmen "ej" (mladej), když to není v přímé řeči se do takové knížky totálně nehodí, jinak knížka s nádechem fantasy a hororu se mi docela líbila :-)

Autorovy knížky

Rhiannon Lassiter