Zlé rostliny a další botanická zvěrstva

Zlé rostliny a další botanická zvěrstva https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94159/bmid_zle-rostliny-a-dalsi-botanicka-zver-lL9-94159.jpg 4 12 5

Tajný život rostlin, které se neumí chovat Strom vysílá jedovaté dýky, třpytivě rudé semeno zastaví srdce, keř způsobuje ochrnutí, liána škrtí, list podněcuje válku. Amy Stewart vás seznámí s více než dvěma sty strašlivými přírodními výtvory, rostlinami, které zabíjí, mrzačí, otráví či jinak zraní. Dostatečně výmluvné, přesné a děsivé jsou též ilustrace – výstižné portréty těch menších i větších zločinců, kteří mohou číhat na vaší zahrádce za domem. Přitažlivá historie, medicína, věda i legendy, kniha hrůzostrašné botaniky vás pobaví, zneklidní a poučí dokonce i ty nejodvážnější zahradníky a milovníky přírody. Amy Stewart pečuje o vlastní zahrádku s jedovatými bylinami ve svém domě v severní Kalifornii. Je úspěšnou autorkou čtyř knih pojednávajících o nebezpečích i krásách světa přírody. Kniha byla zařazena mezi bestsellery New York Times.... celý text

Literatura naučná Příroda, zvířata
Vydáno: , Grada

Wicked Plants , 2009

8422
30.03.2022 3 z 5

Kniha není jen pro botaniky, dobře se čte, neboť popisuje nebezpečné rostliny. Tomu odpovídá i grafické zpracování. Je varováním pro všelijaké experimentátory, kteří rádi ochutnávají kdo co. Jediné co mi na knize vadí, že je zasažena do amerického prostředí, takže se dozvíme, že rostlina je vysoká až deset stop, každý den povyroste o pět palců, anebo že semena vystřelí rychlostí až šest set mil za hodinu. Takže to musíte číst s kalkulačkou...

Jordanka9
02.03.2021 5 z 5

Velice zajímavě a přehledně zpracovaná publikace úspěšné autorky 4 knih o nebezpečích i krásách světa přírody Amy Stewartové zařazená mezi bestsellery New York Times.
Spisovatelka sama vlastní zahrádku s jedovatými rostlinami ve svém domě v severní Kalifornii, takže ví, o čem píše.
Kniha není suchopárně pojatá, tak jako většina odborných knih na podobné téma, čtenáře pobaví, ale i zneklidní a poučí a odradí od nebezpečného experimentování na vlastních zahradách.
Knihu obohacují úžasné Brionyho
mědilepty a originální ilustrace Jonathona Rosea.
Přehled jedovatých zahrad i Bibliografie jsou třešničkou na dortu, jakož i odkaz na databází jedovatých rostin.
Vydala Grada r. 2011v překladu Jana Roubala.
Kniha by neměla chybět v žádné knihovničce botanika , zahrádkáře i knihomola- dobrodruha.

carex
24.09.2016 3 z 5

Neuvěřitelně špatný překlad, spousta faktických chyb. Člověk by neměl překládat něco, čemu vůbec nerozumí. Originál je super.

Shui-Xian
23.10.2015 4 z 5

Skvělá. Odborná tak akorát, aby zasytila čtenářův hlad po informacích, jinak je příjemně čtivá (a svou zásluhu na tom má i podmanivá grafika, zdařile umocňující téma).
Nutno podotknout, že český čtenář pozná spíše exotické rostliny - těch, které se vyskytují i u nás, je v knize méně.

genesa
12.09.2013 4 z 5

Krásné ilustrace a provedeni.

Autorovy knížky

Amy Stewart
americká
2011  72%Zlé rostliny a další botanická zvěrstva

Kniha Zlé rostliny a další botanická zvěrstva je v