Zlé rostliny a další botanická zvěrstva

Tajný život rostlin, které se neumí chovat Strom vysílá jedovaté dýky, třpytivě rudé semeno zastaví srdce, keř způsobuje ochrnutí, liána škrtí, list podněcuje válku. Amy Stewart vás seznámí s více než dvěma sty strašlivými přírodními výtvory, rostlinami, které zabíjí, mrzačí, otráví či jinak zraní. Dostatečně výmluvné, přesné a děsivé jsou též ilustrace – výstižné portréty těch menších i větších zločinců, kteří mohou číhat na vaší zahrádce za domem. Přitažlivá historie, medicína, věda i legendy, kniha hrůzostrašné botaniky vás pobaví, zneklidní a poučí dokonce i ty nejodvážnější zahradníky a milovníky přírody. Amy Stewart pečuje o vlastní zahrádku s jedovatými bylinami ve svém domě v severní Kalifornii. Je úspěšnou autorkou čtyř knih pojednávajících o nebezpečích i krásách světa přírody. Kniha byla zařazena mezi bestsellery New York Times....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94159/zle-rostliny-a-dalsi-botanicka-zver-lL9-94159.jpg 3.48
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno, Grada

Wicked Plants, 2009

Kniha Zlé rostliny a další botanická zvěrstva

carex
24.09.2016

Neuvěřitelně špatný překlad, spousta faktických chyb. Člověk by neměl překládat něco, čemu vůbec nerozumí. Originál je super.

Shui-Xian
23.10.2015

Skvělá. Odborná tak akorát, aby zasytila čtenářův hlad po informacích, jinak je příjemně čtivá (a svou zásluhu na tom má i podmanivá grafika, zdařile umocňující téma).
Nutno podotknout, že český čtenář pozná spíše exotické rostliny - těch, které se vyskytují i u nás, je v knize méně.

genesa
12.09.2013

Krásné ilustrace a provedeni.

Autor knihy

Amy Stewart
americká

Kniha Zlé rostliny a další botanická zvěrstva je v