Malström

Malström https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33067/malstrom-33067.jpg 4 42 7

Zlatý věk Venuše série

Archeologickým nálezům z Venuše – důkazu o tom, že život kdysi neexistoval jen na Zemi, předcházel jistý objev podivného lesklého artefaktu – zrcadla z Marsu. Stalo se to deset let před událostmi, kterými končí první díl Zlatého věku Venuše. Ten objev učinil jeden z dělníků, který ale následně zemřel při nehodě vrtné soupravy, na jeho objev se tedy přišlo náhodně. Později vznikla teorie o jisté kultuře X, která v dávných dobách obývala Sluneční soustavu. Do doby, než se objevily artefakty z Venuše, to nevzbuzovalo až takový zájem.... Další pokračování a to druhé z hexalogie Zlatý věk Venuše Překlad - Vladimír Hanák Vazba je vázaná Počet stran 268 Vydání První Vydavatelství Baronet... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Baronet

Maelstrom , 1988

ludek.n
27.11.2023 4 z 5

Zatímco inspektorka Ellen Troyová zachraňuje vědecký tým, uvízlý na Venuši, Blake Redfield se v Paříži pokouší infiltrovat tajnou sektu Athanasijců. Ti věří v příchod Bohů na Zemi a ve vpuštění dokonalého lidstva do Ráje. K tomu je však potřeba připravit podmínky a projekt Sparta měl být toho nástrojem. Paul Preuss odhaluje další díl skládačky složité intrikánské rošády, v jejímž středu stojí pokusy o zdokonalení lidí metodou mnohonásobné inteligence. Stejně jako v první knize cyklu i tady autor splétá dohromady hned několik dějových linií, přičemž do svého textu umně zakomponoval i povídku Maelström II Arthura C. Clarka, ke které doplnil podrobnosti, a ty pak nenásilně spojil s činností hlavních protagonistů, Ellen a Blakea. Pokud neznáte Clarkův originál, dost možná si této kooperace ani nevšimnete, tak geniálně jsou všechny souvislosti promyšlené a navázané jedna na druhou. Jsou tu dramatické záchranné akce, spiklenci, záhadné sekty, sabotáže, nástrahy tajemného labyrintu, to vše v krásně provázaném a komplexním příběhu, v němž není místo pro nudu. Těším se na pokračování...

Luigi1
13.11.2023 4 z 5

O planetě Venuši se akorát spekuluje uvidíme co přinese čas

Radous
28.05.2021 3 z 5

No, myslím, že oproti prvnímu dílu je to zlepšení. Opět svým způsobem detektivní sci-fi, na jehož pozadí pomalu ale jistě vyvstává velice zajímavý motiv.

Predator3313
19.07.2020 5 z 5

Hodně se mi líbí, že celkový děj celé série, ohledně hledání pravdy o projektu SPARTA je v každé knize doplněn o nějaký případ, který Linda musí řešit jako Inspektorka. Tentokrát se z Venuše přesune na Měsíc, kde vyšetřuje nehodu kabiny pro dopravu mezi Měsíce a okolními stanicemi.
Ačkoli nejsem fanda detektivek, když jsou umístěny na cizí planety, případně měsíce, tak mě to celkem baví :D

kokos1
03.12.2019 4 z 5

Klasická Clarkovka

Magrata15
01.12.2019 3 z 5

Je to taková, řekla bych, sci-fi detektivka.
Děj obsahuje spoustu technických údajů, kterým jsem nerozuměla a konec jsem četla dvakrát a stejně jsem nepochopila, jak to skončilo.
Kniha se mi zdála taková bez začátku, bez konce. V popisu zjišťuji, že jsem narazila na nějaký prostřední díl série.
Ale jinak to bylo celkem napínavé, takže 3*.

Phoenix16.cz
02.01.2013 5 z 5

Sparta zažívá další dobrodružství, tentokrát na Venuši, kde se snaží zachránit vědce uvězněné po havárii. Nic ale není, jak se zdá, a Sparta odhaluje, že za celou záchrannou akcí se toho skrývá víc, než jsou odpovědní lidé ochotní prozradit. Stejně jako v prvním díle jsme v podstatě okamžitě hozeni do děje, který na nás chrlí jednu událost za druhou až do samého konce.

Autoři knihy

Arthur Charles Clarke