Zlatý skarabeus

Zlatý skarabeus: Devatero podivuhodných příběhů Edgara Allana Poea Výbor seznamuje čtenáře s povídkami známého spisovatele (Pád do Maelströmu, William Wilson, Předčasný pohřeb, Zánik domu Usherů, Sud vína amontilladského, Muž, který se rozpadl, Vraždy v ulici Morgue, Odcizený dopis, Zlatý skarabeus), které rozvíjejí příběhy k... celý text

Zlatý skarabeus: Devatero podivuhodných příběhů Edgara Allana Poea

Výbor seznamuje čtenáře s povídkami známého spisovatele (Pád do Maelströmu, William Wilson, Předčasný pohřeb, Zánik domu Usherů, Sud vína amontilladského, Muž, který se rozpadl, Vraždy v ulici Morgue, Odcizený dopis, Zlatý skarabeus), které rozvíjejí příběhy kriminální, vědeckofantastické a gotické příběhy hrůzy a děsu. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28943/zlaty-skarabeus-28943.jpg 4.3179
Literatura světová, Povídky
Vydáno:, Albatros

Adelajda_4

Skvělá sbírka mého oblíbence Poea, některé příběhy byly opravdu drsné!

ladaol

Těžší čtení, docela chmurné, ale zajímavé.

Ortie

Některé povídky byly skvělé, u některých jsem se i třásla hrůzou a jiné mě nezaujaly, ale celkově velice pěkná knížka od jednoho z mých oblíbených autorů.

SeverusSnape

Nějaké jsou dobré,jiné mne neoslovily.

niki-chan

Úžasná sbírka příběhů, vůbec jsem netušila, že se věnoval autor i těmto žánrům, příjemné překvapení

Ľudevit

Edgar Allan Poe si zaslúži svoj titul, majster poviedok, nie preto, že by sa mu každá poviedka podarila a bola dychberúcim zážitkom. Práve opak, niektoré poviedky v tejto publikácií sú príliš nudné aj napriek jeho skvelej hororovej vízie. Iné sú dobré a viete si predstaviť, že svojho času boli najlepšie na trhu a prielomové, no zub času na nich nechal badateľné trhliny. Ale ak sa mu podarila nadčasová poviedka, tak sa stala majstrovským dielom. Tie poviedky môžete čítať znova a znova a znova - nikdy ich nebudete mať dosť. Jama a kyvadlo, Zlatý skarabeus a Podlhovastá debna. Tieto poviedky boli dokonalosťou po každej stránke, každé otočenie strany vo mne vyvolalo napätie.

lushi
27.12.2016

Skvělá sbírka krimi a trochu záhadných příběhů od E. A. P. Toto vydání se mi navíc líbilo i zpracováním, děsivé ilustrace, nádherné předsádky i pěkný potah a přebal. Fascinovalo mě střídání stylů, téměř každá povídka byla unikátní vyprávěním, jakoby je ani nepsal stejný autor.

JohnMiller
09.10.2016

Ide o skvelú zbierku poviedok jedného z mojich najobľúbenejších spisovateľov vôbec. Škoda, že väčšina jeho zbierok ktoré vychádzajú u nás sa príbehmi prekrývajú. Ono sa zmení obal a vymenia dve poviedky a opäť to hodia do predaja.. Škoda, ale nevadilo mi znova si niektoré prečítať.

Razič
29.02.2016

Četl jsem vydání s povídkami Zlatý skarabeus (5*), Ukradený dopis (4*), Sestup do Maelstromu (2*). Klasický Poe.

Michaelkaa
22.07.2015

Krátké a krásné příběhy. Kniha se velmi příjemně čte a do děje je velmi snadné se dostat :) knihu jsem přečetla jedním dechem :)

Singul.Arita
22.08.2014

Tyto (v mém svazku "Zlatý skarabeus", "Ukradený dopis", "Sestup do Maelströmu") a další Poeovi povídky patří nepochybně k mezníkům literatury a jejich přečtení stojí za to. Lehké a zábavné čtení zpestřené místy odkazy na klasická antická díla i významné hist. osobnosti (vrámci kontextu). 9/10

1v8na
07.08.2014

Poe je jeden ze spisovatelů v povinné četbě, které otevírám ráda. Jeho povídky jsou fajn

Makoves
02.06.2014

Zajímavé povídky. Trošku jako od Čapka.

Kate.S
23.04.2013

Četla jsem pouze povídku Zlatý skarabeus, která se mi líbila. Je dobrodružná a já měla vždy příběhy o pokladu ráda. Oblíbila jsem si sluhu Jupitera, protože mi přišel nejvíce sympatický. Když Legrand vysvětloval luštění šifry, žasla jsem, jak to bylo jednoduché. Já sama bych ale na to nepřišla.

anthea
25.03.2013

Povídky byly z mého pohledu spíše pro starší děti a mládež. Pro mne, ženu kolem třiceti, už to nemělo to pravé kouzlo dobrodružství.

Zuzvil
30.06.2012

všechny povídky s detektivní zápletkou se mi v knize velmi líbily, příběh Zlatý skarabeus je poutavý a napínavý, u Poea se člověk prostě nikdy nenudí :-)