Zlatý skarabeus (3 povídky)

Zlatý skarabeus (3 povídky) https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162749/bmid_zlaty-skarabeus-a-jine-povidky-4Ph-162749.png 4 54 11

Obsah svazku tvoří tři příběhy (Zlatý skarabeus, Ukradený dopis, Sestup do Maelströmu), jimiž americký autor na konci 19. století položil základy nejen detektivního žánru vůbec, ale i jeho vnitřního třídění na detektivky romantické, klasické a intelektuální. Vydáno v roce 150. výročí narození a 110. výročí smrti E.A. Poea

nicolettkaa
22.03.2023

Nejsem prostě povídkový typ. A tyto mi to zase potvrdily. Přišly mi takové nijaké. Sešitek poputuje zpátky do knihobudky.

Stanas513
07.03.2021 5 z 5

Jako všechny knihy od E.A.Poea se mi i tato líbila. Krátká, ale čtivá. A možná by se hodila i do letošní Výzvy.

rutto45
27.12.2018 5 z 5

Poe nikdy nesklame. Každému zrejme všetky poviedky nesadli, ale tak to je pochopitelné.

ArthasKarfa
05.07.2018 5 z 5

Podivně zamotané příběhy ve svazku několika kratších příběhu naplněné tajemnem, děsem a tajemstvím. Kdo zná tvorbu E. A Poa rozhodně doporučuji vzít do ruky tento krátký svazek a začíst se do povídek psaných v době, kdy hrůzu a děs naplňovaly úplně jiné představy než dnes. Zatouláte se do ulic Paříže, na odlehlé a pusté panství domu Usherů a z letargie hniloby a děsu, kterou načichnete v příběhu "Předčasný pohřeb" vás jistě dostane majestátní Zlatý skarabeus.

ladaol
12.07.2017 4 z 5

Těžší čtení, docela chmurné, ale zajímavé.

Ortie
22.06.2017 4 z 5

Některé povídky byly skvělé, u některých jsem se i třásla hrůzou a jiné mě nezaujaly, ale celkově velice pěkná knížka od jednoho z mých oblíbených autorů.

niki-chan
16.04.2017 4 z 5

Úžasná sbírka příběhů, vůbec jsem netušila, že se věnoval autor i těmto žánrům, příjemné překvapení

Michaelkaa
22.07.2015 5 z 5

Krátké a krásné příběhy. Kniha se velmi příjemně čte a do děje je velmi snadné se dostat :) knihu jsem přečetla jedním dechem :)

Makoves
02.06.2014 5 z 5

Zajímavé povídky. Trošku jako od Čapka.

anthea
25.03.2013 3 z 5

Povídky byly z mého pohledu spíše pro starší děti a mládež. Pro mne, ženu kolem třiceti, už to nemělo to pravé kouzlo dobrodružství.

Zuzvil
30.06.2012 3 z 5

Autor prostě umí. Všechny povídky s detektivní zápletkou se mi v knize líbily, příběh Zlatý skarabeus je poutavý a napínavý, u Poea se člověk prostě nikdy nenudí, umí dodat takovou tu tajemnou, zádumčivou atmosféru, místy až depresivní.