Zlatý faraón

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V hustej hmle sa skrýva, čo sa kedysi odohrálo na pôde Egypta. Dobre sú však známe mená mnohých faraónov, ktorí vládli v krajine nad Nílom. Hieroglyfy na stenách chrámov a hrobiek nám rozprávajú o mnohých ich činoch. Aj svitky papyrusov otleté vekmi nám, vďaka učencom, vysvetlili mnohé záhady. Keď mám však rozprávať, čo sa pred vekmi stalo v hrobke kráľa Tutanchamóna, musím zavrieť oči. Až potom sa hmly pretrhávajú. Vo svojej fantázii vidím lupičov, ako jednej noci vnikajú do faraónovho hrobu. Počúvam, čo hovoria, som svedkom ich zločinného konania, môžem o tom teda rozprávať......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90202/zlaty-faraon-90202.jpg 4.641
Žánr
Pro děti a mládež
Vydáno, Mladé letá
Orig. název

Der goldene Pharao

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Zlatý faraón

Přidat komentář
Samery
12.12.2019

Knihu jsem objevila v knihovně prarodičů a hned jsem věděla, že si jí musím přečíst. Moc se mi líbí ten příběh vykradačů a určitě se mi moc líbí popis objevení hrobky. Určitě doporučuji každému, kdo se aspoň trochu zajímá o Egypt.

JulianaH.
08.02.2019

* „Těmahle rukama, těmito nástroji jsi vytvořil bohy.“
* „Ó matko Nút! Rozprostři svá křídla nade mnou jako nebe poseté nehynoucími hvězdami!“ (nápis na Tut-anch-amunově rakvi)

Knížka mého (pozdního) dětství. Narazila jsem na ni v babiččině knihovně kdysi o prázdninách, když jsem si zrovna opakovala roční učivo o starověku, a nadchla mě jako poklad.
Oddíly jsou celkem tři: „Příběh starý 3 300 let“, „Kouzelná země na Nilu“ a „Howard Carter hledá faraonův hrob“.
Líbila se mi kresba atmosféry, myšlenek a pocitů: skoro jsem měla dojem, že autor líčí ne smyšlený příběh, ale moje vlastní vzpomínky, prožité na všech úrovních vnímání včetně smyslové. Nejvíc jsem ocenila, že K. Bruckner zmiňuje jména arabských pomocníků Howarda Cartera (Ahmed Gurgar, Gad Hasan, Rais Husén, Abdelad Ahmed a Hasan Avad).


Messilina
28.11.2018

Zapomenutý faraon a Zlatý faraon, jsou dvě tutanchamonovky mého dětství. Doporučuji přečíst obě.

encyklopedie
12.03.2017

.....tohle byla moje první kniha o Egyptě! Tutanchamon se zařadil vedle Leonarda a Jamese Cooka na čelo mých oblíbených historických postav. Omyly z této knihy jsem v hlavě dávno opravil ....
ale knihu občas vytáhnu a prohlížím tu nádheru.......

ladislava6677
17.11.2016

Velmi krasne napsana knizka o nalezu hrobky Tutanchamona,s barevnymi obrazky a fotkami...doporucuji.

oxa
26.04.2012

Souhlasím, byla to má první "dospělá" kniha a jména Menafté, Sejtacht...mi už z hlavy nikdo nevymaže.

G.i.r.a

Zlatý faraon je jednou z mých nejoblíbenějších knih, a i když nyní vím, že první se část neopírá o fakta, navždy pro mě bude kameník Menafté žít .