Zlatovláska (a jiné české pohádky)

Zlatovláska (a jiné české pohádky) https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40605/bmid_zlatovlaska-X2y-40605.jpg 5 201 29

Výběr pohádek K. J .Erbena připravil Rudolf Lužík a ilustroval Artuš Scheiner. Rudolf Lužík přitom vycházel z vydání Českých pohádek z roku 1926, kdy tento soubor vydalo nakladatelství Českomoravské podniky. Scheiner již předtím ilustroval pohádky Boženy Němcové, a ilustrace k tomuto vydání Zlatovlásky nakreslil již v roce 1914 pro nakladatelství Dědictví Komenského. (vyšlo pod názvem Tři zlaté vlasy děda Vševěda). Poslední Scheinerovi ilustracemi k Erbenovým pohádkám byly v třicátých letech v nakladatelství Dědictví Komenského, pak nic. Co se týče pohádek, Lužík navíc vycházel i textového vydání z roku 1958.... celý text

RonnieSmithx
09.06.2023 5 z 5

Oblíbené pohádky dětství. Vtipné, čtivé a nezapomenutelné.

Hakate
03.09.2022 4 z 5

Jedno z nejhezčích vydání.

jindrich7442
14.02.2022 4 z 5

Tradiční lidové pohádky, které zdobily mé dětství a nedovolil bych si je upřít svým dětem.

ZuzanaK.
26.10.2021

Klasika s nádhernými, někdy až děsivými ilustracei Artuše Scheinera.

Gibis
24.06.2021 5 z 5

Toto krásné vydání pohádek nechybí ani v naší knihovničce. Přečteno v dětství a později i v dospělosti se synem a klasika prostě zůstane klasikou. Nestárnoucí a nezapomenutelné.

666Jitka
21.06.2021 5 z 5

Další z oblíbených knih mého dětství, ke které jsem se ráda vracela. Kniha je krásně ilustrovaná a pohádky v podání K.J.Erbena jsou nezapomenutelné. Rozhodně patřím k lidem, kteří jednoznačně dávají přednost těmto klasickým pohádkám, ty nové - až na pár výjimek - mě moc neberou.

Aleh
13.06.2021 5 z 5

Pohádky, které nestárnou. Stále mají dětem co říct. Je v nich spousty moudra, životních zkušeností a ponaučení. Pohádky, které vychovávají. Náš úžasný literární poklad. A mnohé z nich se dočkaly nádherného filmového zpracování, na které se těší nejen děti, ale i dospělí. A nejen u nás doma.

Kontryhelka
30.11.2020 5 z 5

Nádherné české pohádky, které není nutné nijak zvlášť představovat. Za mně český literární poklad a hluboké myšlenky a ponaučení.

Vasobdivovatel
20.10.2020 5 z 5

Krása.Všichni brblají, že jsou morbidní,ale jsou krásné.Naše pohádky jsou nejlepší.

ArwenAragorn
17.10.2020 5 z 5

Krásné české pohádky. Ty naše jsou stejně nejlepší!

Radka1911
03.04.2020 5 z 5

Kdo by neznal tyto nádherné české pohádky? Neustále jsem se dožadovala babičky aby mi je četla pořád dokola, já je četla svým dětem... Krása

Venda32
17.02.2020

Není nad krásné české pohádky.

Taralcielle
02.09.2019 5 z 5

Klasické pohádky pro děti, které patří k tomu nejlepšímu, co jim česká literatura může nabídnout.

SSTknihy
15.06.2018 5 z 5

Klasické pohádky s nádhernými ilustracemi. Víc než klasika v podobě Zlatovlásky nás bavily pohádky Dobře, že je smrt na světě nebo Rozum a štěstí. Pohádky, které může číst člověk v každém věku a vždycky ho svou krásou okouzlí.

eraserhead
24.10.2017 5 z 5

Kniha starší než já. Doprovází mě od dětství až do současnosti. Skvěle podané pohádky s naprosto výbornými ilustracemi. mrazivými, děsivými, veselými, živými. Stejně jako pohádkové příběhy. Kniha za těch několik desetiletí je již v trochu pocuchaném stavu, ale pořád ji opatruji a doufám, že z ní budu předčítat ještě i vnoučatům.

Lenka769
18.10.2017 5 z 5

Kniha mého dětství. Dodnes si pamatuji, jak jsem byla schopná si dlouhé minuty prohlížet ilustrace, které mě doslova uhranuly. ... A podle ostatních komentářů nejsem sama.

emma24
10.10.2017 4 z 5

Tak přesně tuhle knihu pohádek jsem četla dětem, ale výběrovým řízením. Ne všechny se mně zdály pro ty moje prťata akorátní.

Jessica007
29.09.2017 5 z 5

Krásná knížka s moc hezkými ilustracemi. Jedna z knížek mého dětství. Předčítala mi z ní maminka nebo babička, pak jsem si četla sama. Měla jsem tu knížku moc ráda.

Hanule77
14.02.2017 5 z 5

Na téhle knížce jsem milovala především kresby Artuše Scheinera pomocí kterých jsem se dostávala do světa pohádkové fantazie. Jsou tak zvláštně jiné...a přitom klasické. Krásné, ale některé docela děsivé. Dodnes je mám v paměti víc, než pohádky samotné.

globetrotter
04.02.2017

Hezká verze pro poslech online: https://youtu.be/Lot2dP2lOmo

Karel Jaromír Erben
česká, 1811 - 1870
2009  87%Kytice
2012  86%Máj / Kytice
2008  93%Pohádky
1974  93%Zlatovláska (a jiné české pohádky)
2016  91%Komiksová Kytice

Kniha Zlatovláska (a jiné české pohádky) je v