Zlato, zlato, zlato - Od magie až po finanční spekulace

Zlato, zlato, zlato - Od magie až po finanční spekulace https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74563/bmid_zlato-zlato-zlato-od-magie-az-po-fi-AbF-74563.jpg 4 7 3

Zkušení autoři provázejí čtenáře historií zlata od nejstarších světových nalezišť až po nejnovější těžbu. Autentickým a neopakovatelným způsobem uvádějí čtenáře do problémů zlaté horečky konce 70. let a prodeje a nákupu zlata na londýnském zlatém trhu. První vydání. Cena knihy v čase vydání: 50.- Kčs.

los
03.03.2023 3 z 5

v době vydání (bez internetu) to bylo velmi zajímavé čtení, a třeba kapitoly pojednávající o historii dobývání a používání zlata stále mají informační hodnotu

soles
27.01.2022 3 z 5

Kniha obsahuje pár zajímavých informací. Čtivé jsou zejména pasáže z historie (např. o celosvětové zlaté horečce v 19. stolení, o objevování nových nalezišť v této době apod.). Z knihy je ale bohužel také dost cítit doba, ve které vznikla. Autoři zde připisují kapitalismu pouze nevýhody…

irisdagi
10.08.2017 5 z 5

Super publikace, studovala celá rodina. Jsme rádi, že se nám, zcela náhodně, dostala do ruky.

drahé kovy zlato zlatá horečka

Autoři knihy

Jan Struž