Zlato(v)lásky

Zlato(v)lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268608/mid_zlato-v-lasky-yBd-268608.jpg 4 89 39

Je vaše šéfová fúrie? Máte v týmu kolegu, který bojkotuje, na co přijde? A jste si jistí, že věci se mají tak, jak je na první pohled vidíte? V pořadí již čtvrtý román Blanky Hoškové je o vztazích. Mezi manželi, rodiči, dětmi a v neposlední řadě v zaměstnání. Autorka věrně popisuje situace, které všichni známe, konflikty a problémy, které každý z nás dennodenně řeší. Kniha je také o tom, že věci nemusí být takové, jak vypadají na první pohled. Šťastný život nemusí zaručit odlet do Ameriky ani „výhodný“ pronájem bytu. A drsná šéfová třeba jen nemůže v noci spát a přidrzlý floutek je v soukromí srdečný a milující syn… Zlato(v)lásky je kniha, kterou neodložíte. Budete fandit Zlatě? Přikloníte se na Rendovu stranu? A vyhrávají vždycky v životě jen ti ambiciózní? Nebo je všechno nakonec úplně jinak?... celý text

zupri
15.07.2017 2 z 5

Nedočetla jsem... bohužel.

anansie
26.12.2016 4 z 5

Docela zábavná a čtivá oddechovka.

Čtenářka74
23.12.2016 4 z 5

Pěkné, čtivé.

Peace
20.11.2016 4 z 5

"Jsou dva druhy nespokojenosti. Nespokojenost, která pracuje, a ta, co lomí rukama. První dosáhne toho, čeho chce, druhá ztratí, co má."

Čtivá kniha ze života. Moc se mi líbil pohled ze dvou stran, tento nápad chválím, protože dal příběhu větší grády.
Těším se na další autorčiny knihy ;o)

Danago
31.10.2016 5 z 5

Za mě tato knížka patří mezi to nejlepší , co autorka napsala. Příběh se moc dobře četl, neměl hluchá místa. Někde byl velice dojemný. Jinde sem se zase zasmála. Pohled dvou hrdinů knížce ještě více přidal na čtivosti. Konec mě dostal a moc potěšil. Taky bych si dovedla představit nějaké volné pokračování například se synem Františkem, ale i celou rodinou. Řekla bych , že k pokračování má knížka celkem našlápnuto.

bagel
30.10.2016 3 z 5

Čtivá kniha ze života, ale konec byl příliš uspěchaný a epilog mně přišel až moc idylický a nepravděpodobný.

regulax
28.09.2016 5 z 5

Reálný příběh ze života, který autorka jakoby jen překlopila na papír. Příjemné čtení formou pohledu dvou hrdinů, kteří na sebe náhodou narazí, začátek jim nevyjde, ale konec stojí za to! Pohled na obětavou matku - kvočnu, která najde vzpruhu do života v novém povolání, ale rodina ji nepustí a vtáhne zpátky.

Aleh
25.08.2016 4 z 5

Hlavní hrdinka Zlata má rodinu, 3 děti, manžela, vnoučata, babičku, o kterou se dlouhá léta starala a teď i práci, ve které by se ráda realizovala. Zlata se ve vzpomínkách vrací, jak se starala o děti, když byli ještě malé, co všechno s nimi a manželem prožila, co všechno musela zvládnout, čím vším si musela projít, jak se její rodina proměňovala a jak ona sama procházela životem …Prožívala jsem s ní její radosti, ale i trápení a smutky a mnohé z toho mi bylo velmi blízké. Je to milé odpočinkové čtení o životě, který tak všichni dobře známe… Další kniha od Blanky Hoškové, která mě oslovila a zaujala.

HanKasp
26.07.2016 5 z 5

Bezvadná kniha. Četla se jedním dechem a také jsem se u ní dost nasmála. Zejména u rozhovorů babičky s vnukem, nebo rozhovoru manželů.

S ohledem na rivalitu, nechci předjímat, ale myslím si, že Pražáci by si jí neužili tolik, co Brňáci, kteří si dokáží propojit děj do reálných ulic města, neboť se hrdinové knihy pohybují po Brně.

V knize jsou zmíněna místa jako Mendlák, květinářství na Křídlovické, restauračka na Baštách atd. Že by paní pracovala v SIKO koupelnách? :)

Smiragl
19.04.2016 3 z 5

Knížku jsem četla dlouho, jen po cestách autobusem, ale po počátečních rozpacích mě mile překvapila. Takže kdo toužíte po příjemné oddychovce, směle do ní.

bookcase
17.04.2016 5 z 5

Příjemný, český román ze života. Četla jsem všechny knížky této autorky a musím říct, že píše čtivě a reálně.

Šánka
08.02.2016 3 z 5

Knížka patří mezi tzv. příběhy ze života, mám je ráda, ráda je čtu, ale ..... tady jsem se chytla až tak v poslední třetině knihy, kde se děj konečně rozjel a samozřejmě epilog byl nejlepší. Líbily se mně vztahové pasáže, ale zoufale jsem se nudila v pracovním prostředí kachliček, obkladaček a van :-). Autorku ještě zkusím, už jen proto, že je z Brna.

Racík
05.02.2016 3 z 5

Knížku jsem si vzala jako oddechovou a to úplně splnila. Četla se dobře, hlavní hrdinka mi byla sympatická už jen tím, že má svou rodinu, práci ráda. Vidí chyby, ale dokáže je přijmout, i když to někdy trvá a bolí. A nikde se nezjevuje nějaký "princ", aby ona pochopila svůj život.
Osobně mě oslovila pasáž o pronájmech bytu - kdybych knihu četla dřív, mohla jsem si ušetřit spoustu problémů. Rozhodně tento dějový prvek je přesně popsaný život.

sporran
23.01.2016 3 z 5

Oddechová knížka, ale bez nějakého zásadnějšího dopadu. Prostě normální. Líbí se mi, jak prolíná vyprávění z pohledu několika postav. Z přečetných knížek od Blanky Hoškové zatím hodnotím nejhůře. Nicméně přečtu si i další.

Jaruce
22.01.2016 3 z 5

kniha byla celkem fajn, myslím že celou dobu spisovatelka popisuje jednu hlavní osobu a v epilogu pak rozjede rodinné propletení s kolegy a se známými, vše bylo jen okrajově a pak konec nejzajímavější, myslím že kdyby byla kniha napsaná tak jako epilog mohla být zajímavější, ale také je možné, že spisovatelka si nechala téma na další knihu.

alnahu
05.01.2016 5 z 5

Tento čtivý příběh ze života , ve kterém nám autorka vypsala radosti i smutky běžného života se mě velmi líbil . Doporučuji k přečtení .

sabca
02.01.2016 5 z 5

Zase konečně česká spisovatelka, která se moc dobře čte. Je to také moje první kniha a určitě si přečtu i všechny ostatní. Je to příběh ze života, který je občas smutný a jindy se naopak musíme smát. Doporučuji k přečtení.

Odehnalka
07.12.2015 4 z 5

První kniha, kterou jsem od autorky četla. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, autorčin styl psaní mě bavil, tu a tam jsem se tiše smála... a spíše mě bavil pohled Reného. A klidně bych uvítala volné pokračování právě Rendy a jeho ženy. Epilog byl totiž krásné ukončení, ale vlastně také začátek nového příběhu.

JanaDor
07.11.2015 5 z 5

Příběh je opět čtivý a ženám blízký. Zlata vypráví o současnosti a někdy myšlenkami zabrouzdá do minulosti. Líbil se mi její postoj k manželovi. Smířila se s tím, že žije prací a přitom oceňuje, že v zásadních věcech ji vždy poradí a pomůže. Má to, co chtěla a stejně je nespokojená. Až dojde k rozhodnutí, které úplně chápu, protože bych to udělala stejně, tak najde vnitřní klid. Někdy něco člověk moc chce hlavou, ale pocitově tíhne k jiné možnosti, kterou si nechce připustit. Cítí nespokojenost a neví z čeho. Nemůže spát a je na lidi kolem sebe protivný. Až si to přizná a vyřeší, pak nastane spokojený pocit, že je to tak, jak má být.
Doporučuji.

psychologické romány