Zlato pouště

Zlato pouště https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143187/zlato-pouste-143187.jpg 4 29 5

Napínavý dobrodružný příběh se odehrává na začátku 20.století na arizonsko - mexické hranici. Hrdina se ocitá v pohraniční oblasti Mexika a Arizony, kde probíhají boje s mexickými povstalci. Zachrání život mexické dívce i svému příteli na ranči, kam se zachráněnou dívkou odjede, najde svou lásku. Rozhodne se usadit a živit se jako rančer, ale v neklidné době přepadnou jeho ranč bandité. Po potyčce s nimi se ocitne daleko v poušti se svými zraněnými přáteli a za cenu mnoha útrap se s nimi vydává na zpáteční cestu. Ze zhýčkaného mládence se stává odvážný muž.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Sestava (Havířov)

Desert Gold , 1913

Luigi1
27.07.2022 4 z 5

Pohraniční boje.

maryzka
20.02.2017 2 z 5

Asi nejsem na takový knihy. Nevím co k tomu říct, snad jen to, že je to taková oddychová kniha u které se moc nemusí přemýšlet.

WaiLy
11.02.2017

Pět hvězd jak vyšitejch. Skvělá kniha od skvělého Zanea Greye. Dobrodružství , láska a velkolepé rozhovory, příběh, postavy. Prostě western jak vyšitej. Příběh docela propletenej ale to "tajemství jsem začal chápat od cca. 90té stránky ( samozřejmě lidem kteří nad knihami moc nepřemýšlí to může dojít třeba až v konečném rozuzlení ).

Andrea81
02.06.2016 4 z 5

Příjemná oddechovka.

Francoa
30.11.-0001 5 z 5

Knihu Zlato pouště jsem četl poprvé až v 17ti.Příběh se odehrává na arizonsko-mexické hranici v první čtvrtině 20.století.Dick Gale byl sympatický a oblíbený hrdina.Jeho přátelský vztah s rangery Laddem a Lashem,nezištná pomoc příteli ochránit španělskou dívku Mercedes před mexickým banditou Rojasem,záchrana Indiana Yagui,ze spárů mexických lupičů to vše utváří jeho charakter. Yagui mu z vděčnosti pomáhá znalostí přírody a pouště,uniknout mexické bandě Rojase.Oblíbil jsem si Durangské plemeno nádherných koní Blanco Sol,Blanco Diablo a další,kteří hrají významnou úlohu v příběhu.Je to krásná kniha u čtenářů úspěšná (bestseler v USA),první vydání byla vlastně žhavá současnost. .Zfilmováno (ve vydání 1925, filmové ilustrace) 3krát 1919,1926 a 1936.V nedávné době kniha vyšla v U S A v necezurované verzi,tak jak jí autor původně napsal pod názvem Shower of Gold (Zlatý déšť).Podle amerických čtenářů je necenzurovaná verze ještě mnohem lepší.Stalo by za přeložení.

westerny

Zane Grey