Zlatá vydra

Zlatá vydra https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424819/bmid_zlata-vydra-Oom-424819.jpg 4 11 2

Legendy o Krakonošovi zná každý, ale že má i Šumava svou vlastní, ví málokdo. Gabreta byla krásnou schovankou Půty Švihovského, pána z hradu Rabí, která si ale usmyslela, že se stane čarodějnicí, protože chtěla pomáhat přírodě i lidem v okolí. V čarodějnickém umění se vyučila u staré ježibaby, od které však utekla v podobě vydry a usadila se v temných lesích proti proudu Otavy – na Šumavě. Jenže ježibaba si útěk učednice nedala líbit a na Svinibrodském sabatu čarodějnic se rozhodla, že Gabretu zničí a napraví tak svou pověst…Pohádka o Gabretě – Zlaté vydře, byla nalezena v pozůstalosti Miloslava Švandrlíka a Nakladatelství Epocha ji v premiéře nabízí malým i velkým čtenářům s líbeznými ilustracemi paní Jarmily Růžičkové. Pro čtenáře od 6 let.... celý text

MartinaF
30.11.2019 4 z 5

Od Miloslava Švandrlíka jsem nepřečetla nejspíš nic, ale tuto pohádku jsem si nemohla nechat ujít. A i když je mi autorova tvorba neznámá, Černé barony trochu znám. A přišlo mi, že svůj typický styl psaní použil i do této pohádky. Zlatá vydra se mi líbila, měla jsem ji přečtenou za necelou hodinu, ale příběh byl napínavý, strašidelný a jako každá pohádka nese poselství dobra a zla. Velké plus jsou nádherné ilustrace.

Ven_D
17.11.2019 4 z 5

Krásný příběh pro starší děti, který si užijeme i my, dospěláci s neuvěřitelně vydařenými ilustracemi. Celá recenze na blogu, odkaz v profilu