Zlatá sopka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha vypráví příběh dvou mladíků, Summy Skima a jeho bratrance Bena Raddleho, kteří na Klondike (území v severozápadní Kanadě v provincii Yukon) zdědili po svém strýci Josiasovi Lacoteovi zlatokopecký claim, ležící na Miles Creek zhruba 80 kilometrů od Dawson City. Přestože jsou finančně zajištěni, oba se rozhodnou, že si své dědictví pojedou prohlédnout a při tom zkusí zlatokopecké štěstí. To jim však nepřeje a mladící téměř žádné zlato nenaleznou. Navíc mají časté problémy se svými sousedy, kteří jsou ve většině případů bandou rváčů. Nakonec je jejich claim zatopen rozvodněnou řekou, takže hledání zlata ukončí. Tu se však dozví od jednoho umírajícího zlatokopa, že při ústí řeky Mackenzie do Beaufortova moře leží sopka, jejíž téměř celý vnitřek je pokryt zlatem. Bratranci zorganizují výpravu a zlatou sopku skutečně naleznou. Přesto jim opět štěstí nepřeje. Nejenom že jsou pronásledováni bandity, ale při snaze prolomit náloží stěnu sopky dojde kvůli průniku mořské vody k výbuchu... Román je jedním ze tří Vernových děl, které se odehrávají v Kanadě (dalšími jsou Bezejmenná rodina a Země kožešin)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44748/zlata-sopka-44748.jpg 459
Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné

Vydáno: , Josef R. Vilímek
Originální název:

Le volcan d'or, 1906


více info...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Zlatá sopka

former3980
07. července

KLONDIKE. Verne tu zabŕdol do výsostného teritória Jacka Londona. Hoci kvalitu majstra na túto časť sveta dielo nedosahuje, dalo sa to čítať. Opäť nechýba záporák (tentokrát z Texasu), ktorý ako vždy u Vernea dostane svoje v závere na troch riadkoch. Iritujúce dialógy so ženami, hoci od začiatku je jasné, že sa dajú dokopy. A na záver prekvapenie: zo zdravotnej sestry super zlatokopka, ktoré tie milióny zmanažuje na dve doby. A potom nemilujte autora... Takých 65 - 70 percent

vernem1850
16. června

Další dobrá kniha mistra Julesa verna.


Atak
08. ledna

Příjemné početní, tento příběh jsem neznal.

Luigi1
11.12.2021

Verne je Verne.Opět jsem si početl jednu z mála známých,ale zajímavých knih.

st18321
04.02.2021

Tak zlatá sopka mě hodně překvapila. Myslel jsem, že mě už kniha Jules Verna nebudou bavit. Přece jenom poslední verneovku jsem četl před lety, ale tato kniha mě zcela pohltila. Je škoda, že kniha není moc známá protože příběh je vynikající. Prostě těžba zlata v krásné a zároveň kruté přírodě. Jen pro zajímavost. Jedná se o poslední Venovo dílo, které dokončil jeho syn po smrti otce. Plný počet hvězdiček.

kuruteku
10.05.2020

Přiznám se, že mne nalákalo to, že to není typická verneovka, ale že ji dopsal syn Julesa Vernea. Ale nakonec to verneovka byla a typická. Techniky, romantiky, poučování - všeho v rozumné míře, dobře se to četlo, i když je to víc jak sto let. Vím, že to dobře dopadne, že se dostanu do nějakého exotického prostředí. Ale jako dítě jsem Oceánem na kře ledové hltal více. Nicméně nelituji.

Ivan F
03.11.2019

Mal som pocit, akoby som čítal slabšieho Londona. Reálie tie isté, len príbeh je typicky verneovsky čierno-biely. Preto mám rád návraty do naivity, ktoré sú charakteristickou črtou Julesovej tvorby. Vždy si pri jeho knihách oddýchnem a to si skutočne považujem. Čo sa týka Zlatej sopky, čakal som niečo iné, než som v príbehu dostal. Milo ma prekvapila prostredie, zápletka, ako aj stručnosť deja, dvesto strán a je vymaľované. Pre mňa pohodové čítanie, ktoré mi prinieslo oddych a návrat do naivity detstva.

topi80
23.02.2018

Méně výrazné dílo ve Verneově knihografii, ale vzpomínám si, že jsem ho přečetl jedním dechem. Dnes už bych to asi viděl jinak.

1