Šípková Růženka

Šípková Růženka https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19312/sipkova-ruzenka-19312.jpg 4 47 6

Královským rodičům se narodí překrásná dceruška Růženka. Tři dobré víly jí nadělí do kolébky krásu a dobrotu, ale je tu ještě jedna zlá víla, kterou urazilo, že ji král nepozval a proto uvrhne na Růženku hroznou kletbu. Kreslená pohádka z dílny Walta Disneye.

Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Egmont (ČR)

Sleeping beauty , 1934

Aknel26
Aknel26
22.06.2020 3 z 5

(SPOILER) Snad mi milovníci Disneyho příběhů odpustí, ale tohle zpracování mi přišlo hrozně divné.
Začátek byl tradiční. Královskému páru se narodí holčička a oni na oslavu pozvou spoustu hostů, bohužel přitom opomenou zlou vílu. Ta se cítí uražená a pomstí se drsnou kletbou. Hodné víly sice trest zmírní, v celém království jsou spáleny kolovrátky, přesto se víly rozhodnou s Růženkou odejít na tajné místo v lese a tam ji skrývat až do jejích šestnáctin – na což rodiče přistoupí.
Růženka se spřátelí se všemi lesními zvířátky (pro Disneyho typický motiv) a při tanci na mýtině se seznámí s princem Filipem, svým budoucím vysvoboditelem. Kouzelné víly, jejichž jména Fauna, Flora a Primavera mi trhala oči při každém přečtení, chystají Růžence dárky k narozeninám a kvůli jejich neopatrnosti zlá víla vypátrá Růženčin úkryt i to, že následujícího dne se princezna bude vracet domů. Dříve než se setká po 16 letech s rodiči, je oklamána zlou vílou, píchne se o vřeteno a usíná... Aby se nepřihodilo ještě více zlého, kouzelné víly uspí všechny v království a vydají se hledat Růženčina zachránce.
Ten jde mezitím navštívit Růženku do chaloupky v lese, ale místo jeho lásky na něj čeká zlá víla. Zajme ho a uvězní, ale dobré víly ho osvobodí. Princ Filip přemůže zlou vílu (přestože s ním bojuje v podobě draka) a polibkem probudí Růženku i celé království.
Tato verze je jistě veselejší a plná zvratů, takže dětem se líbí, ale oč pohádkovější je příběh tak, jak ho vyprávíme tady u nás!
P. S.: Opravdu by mě nikdy nenapadlo, že použiju označení spoiler zrovna u pohádky!

20.04.2015 5 z 5

Hezka presne pro decka

17.04.2015 5 z 5

Prostě Růženka co víc dodat:)

petka-2007
petka-2007
20.01.2013 5 z 5

Krásná pohádka, výborné ilustrace

Ereniss
Ereniss
20.12.2012 5 z 5

Když jsem byla malá a na téhle pohádce jsem ujížděla, vytýkala jsem rodičům, proč mě nejpojmenovali Růženka :)

TessDragon
TessDragon
18.09.2012 5 z 5

Šípková Růženka od Disneyho. Moc pěkný příběh s ilustracemi z filmu.

pohádky

Walt Disney