Kráska a zvíře

Kráska a zvíře https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19304/kraska-a-zvire-19304.jpg 5 86 12

Na jednom hradě žil princ. Byl mladý a krásný, ale naneštěstí také zlý a pyšný. Právě kvůli své pýše byl zaklet čarodějkou do podoby nestvůrného zvířete, kterého se každý bál. Zachránit ho mohla jen láska.

Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Egmont (ČR)

Beauty and the beast

knihomolka27
23.06.2020 5 z 5

Lidé co tvrdí, že pohádky jsou jenom hloupé příběhy pro děti bez pointy.......jsou lidé co zdaleka nic nepochopili....já se domnívám, že právě v pohádkách je všechno v té nejčistší podobě....láska, přátelství....v každé pohádce najdete nějaké ponaučení i hluboký příběh.

Kráska a zvíře je naprosto krásný příběh ze začátku s krásným princem s ošklivým srdcem, v průběhu s ošklivým princem a krásným srdcem.....a na konci s krásným princem s ještě krásnějším srdcem...........Krása je vám k ničemu když jí nemáte i uvnitř

Aknel26
20.01.2020 3 z 5

Asi budu zdejšími komentujícími prohlášena za kacířku, ale mně se víc líbí Hrubínova verze se dvěma sestrami a jejich nápadníky, s pomalým sbližováním Krásky a Zvířete a jeho pozvolnou proměnou v člověka; v Disneyho příběhu mi to přijde tak nějak moc zbrklé, moc akční. Ale orázky jsou samozřejmě nádherné.

Tebby
14.01.2019 5 z 5

Moje nejzamilovanější kniha dětství.

hellena1523
26.12.2017 5 z 5

Já ty disneyovky asi budu milovat až do smrti!

anetinkalan
25.08.2017 5 z 5

Klasika, podle mě by tento příběh mělo slyšet každé dítě.

StihOMam
29.03.2017 5 z 5

Nesmrtelná Disneyovka. Kouzelná, milá a příjemná pohádka, kterou by mohly moje princezny poslouchat stále dokola.

MinaHawke
26.03.2017 5 z 5

Tuhle pohádku mám ráda.

veronie
06.12.2015 5 z 5

Pěkná knížka, hezké ilustrace a příběh samozřejmně také krásný.

petka-2007
20.01.2013 5 z 5

Krásná pohádka pro děti :-)

Jaymay
09.01.2013 5 z 5

kniha mého dětství :) a ten námět mi vydržel až doteď :)

TessDragon
02.07.2012 5 z 5

Nádherný disney příběh. Pro děti skvělá ilustrovaná knížka podle filmu. ;)

Jack Bauer
15.01.2012 5 z 5

Nádherná pohádka pro nejmenší. Kniha ilustrovaná dle filmu.