Zlatá kniha pohádek

Výbor z Národních báchorek a pověstí a ze Slovenských pohádek a pověstí přináší vedle známých pohádek českých i méně známé pohádky slovenské, jež jsou přeloženy do češtiny a přizpůsobeny vyjadřování autorčinu – O kocouru, kohoutu a kose, Valibuk, Růžové poupě, Chytrá horákyně, O ptáku Ohniváku a mořské panně, Sůl nad zlato, Kinkaš Martinko, Moudrý zlatník, Král času, O Turkovi a krásné Katarině, O třech zakletých knížatech, Spravedlivý Bohumil, Jak se učil Honzík latinsky, Neohrožený Mikeš, Pánbůh dej štěstí, lávečko, Potrestaná pýcha, Ztracený chlapec, O chytré princezně, Sedmero krkavců, Zlatý vrch. Výbor je provázen zdařilými, barevně harmonicky laděnými ilustracemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46856/big_zlata-kniha-pohadek-W41-46856.png 4.748

Kniha Zlatá kniha pohádek

Kontryhelka

Krásné národní pohádky, které neztratí nikdy své kouzlo, jsou nepřekonatelné a jsou náš národní poklad. Jsou oblíbené mnoha generacemi a jistě budou okouzlovat mnoho a mnoho dalších generací.

m_martina
31.12.2021

Tyto pohádky jsme s vnučkami četly opakovaně. A já jsem knížku zakoupila také kvůli krásným ilustracím. Moc se nám líbila a líbí.

Laféeverte
24.11.2020

Je to moc dobrý výběr pohádek. Některé známé, jiné trochu méně, ale všechny jsou kouzelné...snad jen ta o Turkovi a krásné Katarině je smutná a nerada jsem ji četla. Jinak moje oblíbená je Spravedlivý Bohumil - včetně mírně strašidelné ilustrace černé princezny v hrobce.

draka
29.08.2020

Právem zlatá, taky jsem si na ní vystál frontu, což vzhledem k počtu výtisků bylo co říct, ale čte se napříč generacím, dětem, vnoučatům, pravnoučatům, a tak stále dokola. Krásná kniha.

hi24nd
16.12.2019

Kniha je napísaná v slovenčine a dostal som ju pod vianočný stromček i s jej sestrou (Strieborná kniha rozprávok). Knihy si vzala moja sestra pre svoje deti. Neviem či knížky čítali, ale po minulej návšteve som si jednu prečítal i v dospelom veku. Nemal som odvahu si ich vziať späť, ale podarilo sa mi ich získať v antikavriáte i s prebalom a to vo veľmi slušnej forme. Kus detsva a vzpomienok. Nedám na knihy dopustiť. Pôvodná ľudová tvorba, množstvo známých rozpravok.

LittleShadow
30.06.2018

Myslím, že tato kniha má opravdu právo na to, aby se nazývala "největší pokladnice národních pohádek".

Lessana
14.03.2018

Spomienka na bezstarostné detstvo v obklopení kníh s rozprávkami :).

šebory
07.07.2016

Moje oblíbená dětská knížka, dokud mi ji neokousal pes Amor)))