Zlatá kniha pohádek

Zlatá kniha pohádek https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383428/bmid_zlata-kniha-pohadek-nejvetsi-poklad-ZZJ-383428.jpg 5 50 9

Ojedinělá sbírka téměř devadesáti nejkrásnějších pohádek nejvýznačnějších českých vypravěčů. Knihu provázejí osobité barevné ilustrace vynikajícího ilustrátora Artuše Scheinera

Kontryhelka
05.01.2022 5 z 5

Krásné národní pohádky, které neztratí nikdy své kouzlo, jsou nepřekonatelné a jsou náš národní poklad. Jsou oblíbené mnoha generacemi a jistě budou okouzlovat mnoho a mnoho dalších generací.

m_martina
31.12.2021 5 z 5

Tyto pohádky jsme s vnučkami četly opakovaně. A já jsem knížku zakoupila také kvůli krásným ilustracím. Moc se nám líbila a líbí.

Laféeverte
24.11.2020 5 z 5

Je to moc dobrý výběr pohádek. Některé známé, jiné trochu méně, ale všechny jsou kouzelné...snad jen ta o Turkovi a krásné Katarině je smutná a nerada jsem ji četla. Jinak moje oblíbená je Spravedlivý Bohumil - včetně mírně strašidelné ilustrace černé princezny v hrobce.

draka
29.08.2020 5 z 5

Právem zlatá, taky jsem si na ní vystál frontu, což vzhledem k počtu výtisků bylo co říct, ale čte se napříč generacím, dětem, vnoučatům, pravnoučatům, a tak stále dokola. Krásná kniha.

hi24nd
16.12.2019 5 z 5

Kniha je napísaná v slovenčine a dostal som ju pod vianočný stromček i s jej sestrou (Strieborná kniha rozprávok). Knihy si vzala moja sestra pre svoje deti. Neviem či knížky čítali, ale po minulej návšteve som si jednu prečítal i v dospelom veku. Nemal som odvahu si ich vziať späť, ale podarilo sa mi ich získať v antikavriáte i s prebalom a to vo veľmi slušnej forme. Kus detsva a vzpomienok. Nedám na knihy dopustiť. Pôvodná ľudová tvorba, množstvo známých rozpravok.

LittleShadow
30.06.2018 5 z 5

Myslím, že tato kniha má opravdu právo na to, aby se nazývala "největší pokladnice národních pohádek".

Lessana
14.03.2018 5 z 5

Spomienka na bezstarostné detstvo v obklopení kníh s rozprávkami :).

šebory
07.07.2016

Moje oblíbená dětská knížka, dokud mi ji neokousal pes Amor)))

adelinka
04.02.2014 5 z 5

ako malá ani neviem prečo, som rozprávky ani moc nečítala...ale túto knihu som si celú prečítala...

pohádky česká literatura české pohádky

Autoři knihy

Eliška Krásnohorská
česká, 1847 - 1926
Božena Němcová
česká, 1820 - 1862
Karel Jaromír Erben
česká, 1811 - 1870

Kniha Zlatá kniha pohádek je v