Zlatá kniha pohádek

Zlatá kniha pohádek https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23859/zlata-kniha-pohadek-23859.jpg 4 30 9

Zlatá kniha nejkrásnějších a nejznámějších českých pohádek. Pohádky od K. J. Erbena jako Otesánek, Dlouhý, Široký a Bystrozraký a mnoho dalších, bezpochyby patří k zlatému fondu české literatury.

Barabora
02.02.2021 4 z 5

hodně tlustá kniha, do které se mi nikdy nechtělo. Hezké obrázky. Ale jak napsal uživatel MartinaP1984, není to nejjednodušejší.

HDosoudilová
16.06.2020 5 z 5

Naprostá klasika mezi pohádkami, která snad nikdy neomrzí. Navíc jsou v knize opravdu krásné ilustrace. Ale teda strašně špatně se kniha drží, jak moc je velká. A ta původní čeština také není ideální pro dnešní generaci.

MartinaP1984
01.05.2017 5 z 5

Klasické pohádky s ilustracemi, které si pamatuji z dětství. Jediná výtka je ta, že pohádky jsou psané původní češtinou a nejsou upravené do dnešního jazyka, takže pokud je čtete dětem, musíte některá slova nahrazovat,

jitka7
18.02.2016 5 z 5

Krásné klasické pohádky... tyto pohádky nic nepředčí.

ovpana
05.12.2015 3 z 5

Krásné klasické pohádky pro celou rodinu.

tyzik.cejka
24.06.2013

mam pohádky pana Erbena rád jsou hodně podobné Boženě němcové řekl bych muž-žena

asam
10.09.2012

Určitě klasika. Myslím si, že by neměla chybět v žádné rodině, kde jsou děti.

Lucifereeek
30.08.2011 3 z 5

bohužel tato kniha mě dost zklamala. Je velká a těžká, což chápu, když to má být sbírka těch nejlepších a neznámějších pohádek, ale.......!!!Nejen že ilustrace jsou takové obyčejné, tak i pohádky jsou v tzv. staročeštině, která se čtě špatně dospělým, natož dětem, pro malé děti, kterým pohádky budete číst jsou docela nesrozumitelně napsány. Dokonce mi připadá, že některé pohádky snad ani nejsou pro děti. :(

WEIL
16.08.2011

Klasické české pohádky, z nichž se řada dočkala nejednoho filmového zpracování.