Zlatá horečka

Zlatá horečka https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57087/zlata-horecka-57087.jpg 3 9 2

Román o lidské touze zbavit se svého starého já, o potřebě vytvořit si lepší svět, o snaze nalézt smysl života a štěstí uprostřed neznámé divočiny. Joseph a Harriet Blackstoneovi opustí v polovině devatenáctého století Anglii, aby si založili farmu na Novém Zélandu. Jejich sen o budoucím úspěchu se však téměř ihned promění v neúprosný zápas o přežití v lůně nespoutané a kruté přírody. Joseph se proto rozhodne vsadit znovu vše na jedinou kartu - se svými minimálními prostředky se připojí k dobrodruhům hledajícím štěstí mezi zlatokopy.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Mladá fronta

Colour , 2003

nicolettkaa
07.07.2020 2 z 5

Zlatá horečka mě moc nepohltila, vlastně mě dost nudila. Myšlenka knihy není určitě špatná, ale její podání a autorčin styl psaní mi prostě nesedl. Vůbec by mi nevadilo, kdyby kniha byla o několik desítek stran kratší.

Ann98
26.03.2020 5 z 5

Fajn čtení, které v sobě skrývá poselství a dost toho člověku předá. Například, že zbavit se starého já nelze, jelikož to má v sobě člověk hluboko zakořeněné. O tom jak moc je štěstí vrtkavé a pomíjivé a že mnohdy musí člověk zažít mnoho věcí, aby pochopil a nalezl svůj smysl života.

Nový Zéland dobrodružství třicítka (věk) zlatá horečka 2. pol. 19. století

Rose Tremain