Zlá doba pro draky

Zlá doba pro draky https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51311/zla-doba-pro-draky-51311.jpg 4 131 23

V tomto světě je voda průzračná, tráva smaragdově zelená a slunce žluté jako zornice ohnivého draka. Burácejí tu parní píšťaly lokomotiv, nocí sviští otrávené šípy elfů a za neviditelnou hranicí znějí tlumené kroky těch, kteří ani po smrti nedošli pokoje. Nacházejí se tu panství kouzelnických klanů – někteří mágové se umí měnit ve zvířata, jiní poroučí ničivým silám živlů. V tomto světě už možná nic nebude jako dřív. Zbaven svého ochránce musí čelit vpádu odvěkých nepřátel, kteří ho chtějí naprosto a nezvratně přeměnit. Kniha je výsledkem spolupráce Sergeje Lukjaněnka a Nika Perumova, dvojice spisovatelů, jejichž tvorba zásadním způsobem ovlivnila ruskou fantastiku uplynulých dvou desetiletí. Dva naprosto rozdílné autorské styly se spojují ve čtivý a dynamický celek, který nabízí poněkud netradiční pohled na fantazijní světy i na žánr fantasy jako takový.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Triton , Argo

Ně vremja dlja drakonov , 1997

Ben Nevis
24.10.2012 3 z 5

Chybí fantazie z Hlídek a tím se Zlá doba pro draky degraduje na průměrnou fantasy zaměřující se na vyvolené hrdiny a akční řežbu.

Nevimm
06.05.2012 2 z 5

Moc mě to nevzalo. Celá tam kompozice světa mě vůbec nevyhovovala., ale na druhou stranu jsem dlouho nečetl knížku kde by se tak epicky kouzlilo :) ale i tak 3/5.

maciii
20.09.2011 4 z 5

Mnohem více mi vyhovoval styl, kterým je psaná série Hlídek, Zlá doba pro draky je mnohem méně temná, jedná se především o dobrodružství ve fantaskním světě, ve kterém se Lukjaněnko neorientuje tak dobře jako v současné Moskvě. Přesto je kniha čtivá a plná originálních nápadů.