Zlá dcéra

Zlá dcéra https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377219/bmid_zla-dcera-8eI-377219.jpg 4 472 157

Slov, ktorými by mohla opísať svojho otca, bolo viac ako dosť, ale ani jedno lichotivé. Jedného dňa si Robin vypočula telefonický odkaz od svojej staršej sestry Melanie, s ktorou prerušila kontakt. Rozbúšilo sa jej srdce a zmocnil sa jej záchvat paniky. Melanin odkaz bol hrozný – ich otca, druhú manželku a jej dvanásťročnú dcéru z predchádzajúceho manželstva postrelili pri násilnom vniknutí do domu a ležia v nemocnici v kritickom stave. Uplynulo už vyše päť rokov, odkedy sa Robin dištancovala od svojho otca, keď sa oženil s jej najlepšou priateľkou a zároveň bratovou snúbenicou. Pred piatimi rokmi dala zbohom svojmu rodnému mestu Red Bluff, vyštudovala psychológiu a stala sa terapeutkou s vlastnou praxou v Los Angeles. S Melanie sa nerozprávala viac než dva roky. Napriek vzdialenosti a času sa však Robin nezbavila minulosti. Teraz sa musí vrátiť k rodine, ktorú opustila. A keď sa Robin usiluje urovnať vzťahy so sestrou, zatiaľ čo otec je na pokraji smrti, rozmýšľa, či za tou tragédiou nie je čosi viac ako lúpežný prepad. Zdá sa, že všetci – jej nepredvídateľná sestra, neveľmi komunikatívny synovec, neprítomný brat – majú čo skrývať. A všetci sú v ohrození.... celý text

Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (SK)

The Bad Daughter , 2018

ctenarkaEva
19.03.2019 5 z 5

Skvělá kniha s hodně překvapivým závěrem. Místy se mi sice příběh zdál až příliš neuvěřitelný, ale nemohla jsem se od něho odpoutat. V závěru jsem pochopila, jak výstižný je název této knihy.

irefir
17.03.2019 4 z 5

První autorčiny knihy jsem doslova hltala, četla jsem ve dne v noci. Pak přišlo několik titulů, kdy jsem si říkala, jestli je nepsal někdo jiný, a odkládala je nedočtené. Špatná dcera je pro mě po dlouhé době zase povedená kniha, zajímavá a napínavá...

plamínek21
06.03.2019 3 z 5

Je to už dlouhých 27 let co jsem utíkala s Jane. V křehkých porevolučních dobách mi spisovatelka přišla jako zjevení a já si přála, aby její knihy vycházely minimálně jednou měsíčně. Četla jsem všechny její romány, ale ty poslední už mne tolik neuchvacují. Snad je to tím, že náš svazek trvá už dlouho a zevšedněl, obě jsme zestárly, těžko říci. Špatná dcera vůbec není špatná kniha, ale já už necítím při četbě to jiskřivé zaujetí jako kdysi. Umím si ale představit, že pokud někdo přijde k této knize jako k první od autorky, bude stejně nadšený jako kdysi já.

Iva1988
05.03.2019 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá, od poloviny jsem ji nemohla odložit.

sharina
04.03.2019 4 z 5

Až od poloviny mě kniha nutila číst dále, do té chvíle to bylo pro mě spíš čtení z dlouhé chvíle. Konec mě ani nijak nepřekvapil, jelikož jsem si touhle knihou vzpomněla na jiný příběh, kde se dělo něco podobného, tudíž jsem spíš doufala, že se nepletu a pachatele si myslím správně.

Mandlevest
01.03.2019 5 z 5

Před mnoha lety jsem si koupila knihu od , pro mě, zcela neznámé autorky, Jane utíká a autorce jsem zůstala věrná dodnes. První autorka ženských thrillerů, kterou jsem měla možnost číst a netrpělivě čekala každý rok na její novinku. Postupem času se začalo vydávat podobných knížek hodně a dnes je jich , dle mého, víc jak dost. Ale Joy je jen jedna, její knihy dělím na výborné a vynikající. Špatná dcera je vynikající kniha. Tato autorka je pro mě láska na celý život.

putpuda
28.02.2019 5 z 5

Je fakt, že poslední knihy Joy jsou prostě jiné, než bývaly (jednu dvě jsem měla problém dočíst) Tahle se mi četla dobře, konec pěkně sviští :)
A co se týče "špatné dcery".... musím říct, že mě poměrně brzy napadlo, jak by to asi mohlo být a nemýlila jsem se :D
Joy je prostě klasika, i přes pár děsných knížek, se těším na další...

Alžma
28.02.2019 5 z 5

První kniha, kterou jsem od autorky četla. A v žádném případě nelituji!!! Netrpělivě jsem se těšila na okamžik, kdy si ji opět vezmu do ruky, protože jsem příběh doslova hltala. Hlavní postava Robin je sympaťačka od počátku. Charakter většiny postav v příběhu se vyvíjel k lepšímu. Pravý pachatel mne párkrát napadl, neboť pár indicií se vyskytlo, ale jsem myšlenku pokaždé okamžitě zahnala, takže jsem rozuzlením de facto překvapená byla.
Jediné, co mne trochu "rušilo" bylo ono "BYSME" v dialozích.
Jinak SKVĚLÉ! Zabrousím na další knihy této autorky!

Šánka
27.02.2019 5 z 5

Výborný kousek jako vždy, Joy stále umí a dokázala to i tentokrát. Nevynechala jsem žádnou její knihu a na každou novinku se moc těším. Píše o komplikovaných a narušených rodinných vztazích s napětím a hlavně čtivě od první stránky. Tip na vraha mně mimořádně vyšel, ale do konce knihy jsem tomu nechtěla věřit.
Prostě senzační čtení, ale já od této autorky ani jiné neznám.

martinka07
25.02.2019 5 z 5

Knížku jsem přečetla během jednoho dne. Měla spád a dlouho jsem si lámala hlavu nad tím kdo je vrah.

petaSk
24.02.2019 3 z 5

Špatná dcera od Joy Fieldingové je napůl drama, napůl thriller.
Třicátnice Robin je terapeutkou v L.A a dozvídá se, že její bohatý a náročný otec byl postřelen ve svém domě, jeho mladá žena Tara je mrtvá a nevlastní dcera leží v nemocnici.
Robin se vrací do rodného maloměsta, kde je znovu konfrontována se svou nesnesitelnou sestrou Melánií.

Hezky jsou v knize rozehrány nefunčkní rodinné vztahy, škoda jen, že se s nimi nepracuje dál a postavy se nikam ve svém vývoji neposunou. Každý z charakterů je načrtnut na začátku a postrádá větší hloubku. Například Robin je hodná holka s panickou poruchou, do které její sestra stále kope. Bohužel místo, aby autorka s tímto vztahem dál pracovala, tak jen dalších mnoho stran sledujeme Melánií, jak rýpe do všech a do všeho. A tak je to se všemi postavami, nedokázala jsem si k nim vytvořit žádný vztah, protože autorka jen klouzala po povrchu. A to se týká i dialogů, které se mnohdy podobaly tlachání, a nebyly dobře využity ani k rozvoji postav ani posunutí děje.

Detektivní zápletka ani napětí nefungovalo. Postavy jen pobíhají z místa na místo a někoho hledají. Katarze nenastala, protože zápletku jsem odhadla už v první třetině. Byly zde načrtnuty zajímavé linky, ale příběh se po nich nevydal.

Špatná dcera byl průměrný román, který měl náběh na slušný psychothriller, ale autorka měla nohu jen na půl plynu.

Joyce24
23.02.2019 5 z 5

Opět mě autorka nezklamala. Velmi čtivý příběh, stále mě to popohánělo číst dál a dál až velkému rozuzlení. Na rozdíl od jiných jsem si nebyla od poloviny knížky jistá vrahem, pouze jsem cosi tušila, ale nakonec to bylo vše ještě trochu jinak. Doporučuji.

boeink
22.02.2019 5 z 5

Nechápu, jak si někteří čtenáři mohli být už v půlce knihy jisti pachatelem. Já jsem podezřívala průběžně snad skoro všechny postavy a jistá si byla až na konci. Za mě super, dobře to odsejpá, dobře se to čte. Fieldingová je prostě Fieldingová..

iva2423
16.02.2019 3 z 5

Příliš mě nenadchla. Konec byl jasný už od třetiny knihy.

ronave
16.02.2019 4 z 5

Kniha je opět skvěle napsaná. Skoro bych jí neměla co vytknout až na vraha, kterým jsem si byla jistá od půlky knihy.
Líbí se mi styl psaní Joy Fielding a určitě ráda sáhnu po její další knize :-)

Gabetka
14.02.2019 3 z 5

Klasická čtivá Fieldingová, které nelze téměř nic vytknout, až na to, že jsem od začátku věděla, kdo za střelbou stojí, a ke konci už jsem netrpělivě četla, aby už to teda konečně vyšlo najevo. Autorka si nadále libuje v dysfunkčních rodinných vztazích a dialozích, které často nikam nevedou.

ErikaJ
14.02.2019 4 z 5

Člověk už tak nějak tuší, co může od Joy Fieldingové očekávat, takže žádné velké překvapení, prostě klasika...Ale opět skvělá! Knížka se četla dobře, v podstatě jsem ji měla přečtenou za dva dny, a i když jsem brzy tušila, kdo je vrah, nebo kdo za zabíjením nejspíš stojí, na kvalitě knížky to neubralo. Za mě 4 hvězdy.

snoopylady
12.02.2019 4 z 5

O jednu hvězdu méně za to, že už jsem po půlce knihy věděla, kdo je vrah. Jinak se kniha četla dobře, ostatně jako všechny od této spisovatelky.

perpe2a
12.02.2019 4 z 5

Další psychologický a napínavý román. Kniha se mi líbila. Občas mi lezlo na nervy to neustálé přemýšlení a rozebírání detailů a myšlenek prostřední sestry, ale chápu, že vzhledem k jejímu povolání psychoterapeutky to tak nějak koncepcí zapadalo do děje. Závěr byl zčásti předvídatelný, ale odhalení na závěr rozhodně překvapivé bylo. Otázkou ovšem zůstává, do jaké míry by to bylo opravdu reálné. No to ať si posoudí každý sám. Já mám trochu pochybnosti. Ale celkově se mi kniha moc líbila, popravdě nešla odložit z ruky, dokud jste tomu nepřišli na zoubek.

Lka
11.02.2019 4 z 5

Ze začátku jsem se do knihy tak trochu musela nutit, ale od poloviny knihy už jsem ji nechtěla odložit. Pěkný zajímavý příběh. Pro někoho byl konec předvídatelný, ale já byla překvapená...