Zkuste to s motýly

Zkuste to s motýly https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112681/bmid_zkuste-to-s-motyly-WBw-112681.jpg 4 33 4

Novomanželský pár čelí návštěvě staré chůvy, která ženu a jejího bratra v dětství terorizovala a stále si osobuje právo zasahovat jim do života. Vtipný příběh plný záměn osob slovního humoru odkazuje na humoristická díla P.G.Wodehouse, jimiž se autorka inspirovala podobně jako Zdeněk Jirotka ve svém Saturninovi.

kolacky
07.08.2022 4 z 5

Dobrá oddechovka, ale Rodinka je přece jen jiný level...

pip11
07.03.2021 5 z 5

Mé velmi oblíbené staré české humorné černobílé filmové komedie :) Tato kniha je jako jedna z nich. Bylo to jednoduše milé a zábavné čtení, plné ztřeštěných situací.

meluzena
31.01.2021 5 z 5

Zdařilý humoristický román - vtipný, roztomilý, zdvořilý, osvěžující; často jsem se smála nahlas.
Je to hezké oddychové čtení, takže pokud nečekáte nic hlubokomyslného, mohu vřele doporučit :)
---
„Petře, já mluvím vážně. (...) Honza se musí oženit!“
„Věděl jsem vždycky, že ženy jsou bezcitné,“ řekl Petr užasle. „Ženy, kočky a námořníci - každý ví, co v nich vězí. Ale takovéhle bídáctví na ubohém, nevinném hochu. který jakživ kuřeti neublížil - toho by nebyla schopna žádná kočka a žádný námořník.“
---
„Trafikantka se vyklonila z okénka a zevlovala na něho. (...) Pak opustila okno a vyšla ven. Měla jednotvárný život a nelze jí to mít za zlé; kdyby však pohledy mohly zabíjet, jak by si tak mnohý přál, pan Simon by ji zpopelnil, aniž hnul brvou.“

dagmar5477
14.02.2019 5 z 5

Taková milá a veselá pohádka.