Zkuste být dítětem

Zkuste být dítětem https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141345/zkuste-byt-ditetem-141345.jpg 5 4 1

Rodiče i vychovatelé mohou zcela změnit styl výchovy, pokud se podívají sami na sebe a svět kolem očima svých dětí. Tento názor psycholožky Evy Mádrové se zrodil z dlouholeté práce se skupinami rodičů, v nichž s úspěchem používala techniku psychodramatu - výměny rolí. Nové, rozšířené vydání stejnojmenné úspěšné knihy, která vyšla v Knihovničce Vlasty v roce 1982, poradí, jak odložit břímě vážné dospělosti a předsudků a dojít k překvapivě novým pohledům na nesnáze rodinného soužití a problémy ve výchově. ... celý text

Delicius
09.09.2018 5 z 5

Moc příjemná kniha, která je stále platná. I po 36 letech od posledního vydání je stále aktuální. Je to ten typ knihy primárně pro rodiče, velice příjemně a laicky napsaný, plný konkrétních jevů.
Je to kniha, u které bych neměl problém ji doporučit rodičům svých žáků s vědomím, že může pomoci.
Paradoxně jsem ji četl celkem dlouho, většinou jsem dával na posezení jen jednu kapitolu, ale kapku to přičítám tomu, že bylo třeba se nad každou kapitolou zamyslet.

děti dětství

Eva Mádrová
česká, 1927 - 2009
1982  90%Zkuste být dítětem
1987  60%Děti, city a my

Kniha Zkuste být dítětem je v