Zkurvenej příběh

Zkurvenej příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335189/bmid_zkurvenej-pribeh-uH4-335189.jpg 4 1351 392

Les a mlha kam se podíváš. Místo, kde každý zná každého a kde soukromí je jenom iluze. To je malý ostrov Glass Island, kde žije šestnáctiletý Henry a kde byla zavražděná jeho přítelkyně. Kdo je vrahem? Pro obyvatele ostrova se Henry stává hlavním podezřelým a bedlivě ho sledují na každém kroku. Cítí jejich nenávist. Cítí, že chtějí jeho kůži... Jeho svět se stává nebezpečný, temný a pořádně zkurvený.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Une putain d'histoire , 2015

aktak1203
aktak1203
24.10.2020 4 z 5

Tedy podle mého dosahuje Minnier na Nesboa, kniha se čte sama i přesto, že má 600 stran, nenudila jsem. Nebudu se rozepisovat, abych nespoilerovala, ale krátce - zajímavé a pro mě neočekávatelné rozuzlení.

střapatá
střapatá
22.10.2020 3 z 5

Přiznávám, že jsem si knihu vybrala hlavně díky zajímavému názvu. Četla se dobře a rychle, ale takový ten "závislácký" pocit, že musím číst dál a dál jsem měla až úplně na konci, když se vše vysvětlovalo. Jinak mi místy připadalo, že čtu spíše o trochu přisprostlejší literaturu pro děti alá Správná pětka - příběh o tom, jak parta mládežníků bere případ do svých rukou, podle mě do dospělácké literatury nepatří... Každopádně kniha nebyla zlá, ale nenadchla ani neurazila - předpokládám, že po čase si na zápletku již pamatovat nebudu.

L.Helena
L.Helena
21.10.2020 4 z 5

(SPOILER) Audiokniha
Vždycky když čtu (v tomto případě poslouchám) nějakou knížku, kde konec je hodně překvapivý a úplně převrátí celý dosavadní děj vzhůru nohama, tak mám chuť si to přečíst ještě jednou a s vědomím, že znám pravdu a že je to jinak, než se celou dobu jeví. Tady se jedná o vskutku ku.evský zvrat na konci. Možná se k tomu časem vrátím.

orinka3
orinka3
12.10.2020 5 z 5

Minier je můj objev z poslední doby. Konečně se mi do ruky dostává kvalitní detektivka. Navíc z pro mě naprosto neznámého prostředí. Jakýchsi ostrovů v USA, o kterých jsem v životě neslyšela. Minier umí překrásně popsat přírodu, oceán, počasí - jakoby tam člověk stál na břehu a čelil vichru i vodní tříšti. Od toho se nedá odtrhnout. Napínavá četba s překvapivými zvraty. Ten největší ale přijde nakonec. Opravdu jsem netipovala, že to dopadne takhle. Čili známkuji všemi hvězdičkami a před chvilkou jsem si byla v knihovně pro jeho další knihy.

Šnek86
Šnek86
08.10.2020 3 z 5

Pěkně zamotaný příběh, u kterého ke konci když si myslíte, že je vše jasné a vyřešené, tak se příběh zamotá ještě víc.Nečekaný konec překvapil, nebylo to špatné.

Jolina
Jolina
19.09.2020 2 z 5

Očekávání dle série předchozích knih nebylo naplněno, vlastně mě chytil až závěr, kdy nebylo vlastně nic tak, jak jsem si myslela...

mStationka
mStationka
09.09.2020 2 z 5

Já nějak nevím,... moc urvaná z knihy tedy nejsem a kdybych neměla pravidlo dočítat knihy, tak v půli odkládám. Ok konec tedy dost překvapivý, ale moc mi to k hl.postavě nesedělo.

Mike99
Mike99
04.09.2020 4 z 5

Moje první kniha od BM. Thriller s kriminální zápletkou. Styl psaní není špatný, čte se to dobře, příběh ve více rovinách vč. časové. Autor pracuje na napětí, což se mu daří. Vyprávěno z pozice přítele oběti, který se stává podezřelým číslo jedna. Rozuzlení překvapivé, možná i překombinované, závěr nečekaný.

"Nežádali jsme, abychom se mohli narodit, a nežádáme, abychom mohli umřít. Jsme tady, abychom trpěli a abychom způsobovali trápení i druhým. Někteří víc než ostatní ..."

"Každá domácnost má svá nepsaná pravidla. Každá rodina je krajina a má svoji vlastní náladu. Panují v ní zákony, které neplatí ve vedlejším domě. Desítky malých konvencí a zvyků, které zajišťují její jednotu."

axspevak
axspevak
30.08.2020 3 z 5

(SPOILER) Necetlo se to spatne,ale asi se mi vubec nelibil neuveritelny namet o dokonale vychytralem pubertakovi a celkove rozuzleni mi taky neprislo nejake kulervouci.Obecne mam teda trochu problem cist jakoukoliv knihu o 600ti stranach kde je rozuzleni na poslednich 100.Vetsinou tam pro me nejsou dostatecne vysvetlene vsechny detaily a otazky,co me napadji. Pro me je tato kniha zlamani.A u Miniera,meho milacka, me to mrzi o to vic.

Metroušek
Metroušek
28.08.2020 3 z 5

Minier se asi nikdy nepoučí, a podle mě dosud vždycky (čtyři thrillery ze čtyř přečtených) dokáže zmršit konec svých tak nadějně spřádaných románů. A proto se asi nikdy velkým spisovatelem nestane, ačkoli bych mu to přál. Stejně jako Dan Brown vždycky podlehne touze to ještě trochu zkomplikovat, nebo to přímo převrátit vzhůru nohama, a jak se tak na to dívá, ten momentální blbý nápad se mu zdá tak dobrý, že to tak už nechá, a vydavatelství, které by mohlo trochu zasáhnout, mlčí, protože je rádo, že tak čtené autory má. Podobní autoři zřejmě vůbec nechápou, že zásadní zvrat se neděje samovolně, ale vyplývá z celého toku díla, a nese v sobě určitou osudovost. Opravdu mě to mrzí, protože šest set stránek si zaslouží příslušnou péči, a mělo by být doladěno. Respektuji, že mnoho dnešních čtenářů to tak chce mít, a cítí při čtení takových zvratů jistou formu osvícení, ale pro mne má slovo věrohodnost pořád svůj význam, a pořád věřím, že skutečně velcí spisovatelé dokážou takové zvraty a vyvrcholení přesvědčivě ustát a vysvětlit, a mnohdy ještě povznést do bezkonkurenčních výšek. Výtek bych měl víc, ale tahle je tak zásadní, že se spokojím s ní.

Marekh
Marekh
27.08.2020 3 z 5

Knihu jsem četl v minulosti, ale patrně ve mně nezanechala hlubší stopu, poněvadž na příběh si už vůbec nepamatuji. Kniha je hodně obsáhlá. Byla to první kniha, kterou jsem přečetl od Bernarda Miniera, ale myslím si, že další knihy od autora už nebudu vyhledávat. Knihu jsem hodnotil průměrně.

dagsvob
dagsvob
09.08.2020 4 z 5

Série s Martinem Servazem mně zaujala o něco víc, tady jsem se ze začátku nemohla začíst, proto ubírám jednu hvězdu...

miluska7314
miluska7314
04.08.2020 3 z 5

Nečekaný konec. Děj je zajímavý, ale možná by kniha mohla být kratší. Nejdříve jsem měla problém se "začíst", to se zlomilo až tak v půlce knihy. Ale ráda si přečtu i další knihy autora

shecoola
shecoola
16.07.2020 4 z 5

Trochu možno zbytočne dlhá, každopádne dobre sa číta a záver prekvapivý a nečakaný!

miklis
miklis
11.07.2020 5 z 5

Opět úžasné. Velmi komplikovaný příběh s mnoha zvraty a přesto žádná linie nezůstala nedokončená, žádná postava nedotažená. Nemůžu se dočkat další knihy.

ivanaci
ivanaci
22.06.2020 4 z 5

Ten konec :-))) to nemohl čekat snad nikdo

m_martina
m_martina
21.06.2020 4 z 5

Kniha mi nesedla tolik, jako série s Martinem Servazem, a také závěr mne zklamal. Proto jednu hvězdu ubírám.

Veveruška320
Veveruška320
19.06.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila a rozhodně mě překvapil konec.

Katania
Katania
26.05.2020 5 z 5

I když mám radši sérii s M. Servazem, tak tohle se mi moc líbilo! Obzvlášť prostředí ostrova mě nadchlo!

pavlinka0250
pavlinka0250
17.05.2020 4 z 5

Skvěle vykreslená ponurá atmosféra, mnoho zvratů, nečekaných zápletek a dokonalý závěr.
****

vraždy ostrovy tajemství technologie ztráta soukromí

Bernard Minier
francouzská, 1960