Zkurvenej příběh

Zkurvenej příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335189/bmid_zkurvenej-pribeh-uH4-335189.jpg 4 1356 392

Les a mlha kam se podíváš. Místo, kde každý zná každého a kde soukromí je jenom iluze. To je malý ostrov Glass Island, kde žije šestnáctiletý Henry a kde byla zavražděná jeho přítelkyně. Kdo je vrahem? Pro obyvatele ostrova se Henry stává hlavním podezřelým a bedlivě ho sledují na každém kroku. Cítí jejich nenávist. Cítí, že chtějí jeho kůži... Jeho svět se stává nebezpečný, temný a pořádně zkurvený.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Une putain d'histoire , 2015

dr.romca
16.07.2021 3 z 5

Konec nebyl špatný, ale celkově mě přišla kniha moc dlouhá.
Na konci knihy vlastně zjistíte, že si máte dát pozor na to , co si přejete, může se vám to splnit.

Semerink
09.07.2021 2 z 5

Kniha mě nijak moc neoslovila,čekala jsem mnohem více. Nespornou výhodou byla její čtivost,dějový spád mě nezaujal.

Mateo67
06.06.2021 3 z 5

Tak k této knize jsem si cestu nenašla a myslím, že kdybych ji četla a neposlouchala jako audio, tak bych se konce nedočkala. Bylo to tak zdlouhavé, až nekonečné. A i poslouchat tolik hodin pouze s tou motivaci, že se dočkám překvapivého (prý) konce (a bohužel nic moc velkého se nekonalo), je docela dřina, takže jsem se přes půl knihy zmítala mezi dvěma a třemi hvězdami. Dvě podporoval téměř neposlouchatelný hudební doprovod, ale nakonec jsem důvod pro tu třetí ( ne tedy úplnou) objevila. Té práce, co jsem za těch nekonečných hodin zvládla, za toto ocenění stojí. Takže, Martine Servazi, chyběl jsi mi víc než dost a já doufám, že až se spolu setkáme v údolí ( v Údolí), že to pořádně rozjedeš a já s tebou.

twiggynka
21.05.2021 5 z 5

Opravdu zkurvenej příběh, ale mě se líbil. Jeho knihy mám ráda a i když to nebyla takova jeho klasika, tak se to četlo lehce.

markinho962
14.05.2021 1 z 5

nuda, nuda, nuda , nebudu tu dlouho , abych si to tu krátil nudnými knihami

LeniVa
30.04.2021

No... Co říct. Do více jak půlky jsem se musela přemlouvat ke čtení a říkala jsem si, že tomu musím dát tu šanci, když je tolik pozitivních hodnocení. Nakonec jsem se dopracovala ke konci a jsem ráda, že jsem dočetla. Rozhodně nebude ale na seznamu těch, které si chci přečíst znovu.

Arlienen
23.04.2021 5 z 5

Minier. Bernard. Vážně nechápu, kde se tenhle autor celou dobu schovával a jak je možné, že jsem ho objevila teprve teď!
Píše zatraceně čtivě a poutavě a že to byl zatraceně zkurvenej příběh!
Už abych měla jeho další knihu ve svých rukou.

vera4669
20.04.2021 4 z 5

Co si budeme povídat - Servaz je jen jeden a neubránila jsem se trošku srovnávání. Začátek byl slabší, ale pak se to slušně rozjelo a jako celek mě kniha bavila, konec hodně překvapil, až jsem trošku nevěděla, co si myslet. Absolutně zkurvenej příběh prostě :D

Mary432
20.03.2021 4 z 5

Moje první kniha od Miniera. Tak mě při čtení napadlo, že kdyby Minier napsal Stmívání, mohla by to být pecka. Stmívání jsme četla asi čtyři stránky, ač se mi první díl fimového zpracování docela líbil, číst to nešlo ani ze zvědavosti. Proč se mi při čtení Zkurvenýho příběhu motal v hlavě příběh smutnýho upíra, to netuším. Nejspíš na mě zapůsobila super vykreslená atmosféra ostrova.
Příběh smutnýho kluka jsem měla dlouho v hlavě. Co se mi nelíbilo? Nechtěla jsem přijmout rozuzlení a odhalení vraha.

ilčidlo
03.03.2021 4 z 5

Mně přišla o trochu slabší a rozvláčnější než s detektivem Servazem než jsem se dočetla ke konci, ale ten závěr mně dostal, ten tedy byl.....

Toledo
02.03.2021 4 z 5

Tak 90% knihy jsem si říkala, že je to takový klasický thriller / detektivka. Konec mne ale šokoval a určitým způsobem i změnil pohled na knihu. Na konci to opravdu byl obrat o 180 stupňů !
Ze začátku jsem měla trochu problém se zorientovat ve všech postavách, ale nakonec si to všechno sedlo.
Moje první přečtená kniha od tohoto autora a hned vydařená.

Alieen
01.03.2021 3 z 5

Rozhodně stojí za přečtení, každopádně oslovení "maminky/maminka" v celé knížce, od pubertalniho kluka a policejního sboru? To mi prostě nesedelo..

Irika
26.02.2021 5 z 5

To je opravdu zkurvenej příběh. Vždycky mívám problém se začíst, ale stojí to za to. Pak už nabírá děj rychlé obrátky, několik zvratů a finální obrat na konci je naprosto neuvěřitelný. Trochu si říkám, jestli ten závěr nebyl zbytečný, přehnaný? Ale je pravda, že to příběhu dodalo šťávu a zanechalo dojem, i když bych v daném případě radši pachatele rovnou zneškodnila.

Minier zatím nikdy nezklamal, teším se na další díla a pokračování Servaze.

Anna27
16.01.2021 3 z 5

Asi nejsem cílová skupina. Občas mi přišlo neuvěřitelné, že hlavním postavám bylo jen 16 let a na druhou stranu jsem si říkala, že by se mi příběh líbil víc, kdyby mně bylo těch 16 let, protože postavy zažily věci, co by jako dospívající zažít neměly a zároveň byly situace, kdy se na svůj věk přesně chovaly. Ten překlad "maminky" byl taky nepřirozený. Konec mě překvapil, nepředvídala jsem ho. Jinak myslím, že kniha by snesla klidně o 200 stránek méně. Nebylo to špatné, ale u Miniera zůstanu při jeho sérii s detektivem Servazem.

Sitth
13.01.2021 2 z 5

Až do závěrečného rozuzlení příjemné čtení, pak už se mi jen zvedalo obočí a stále jsem přemýšlel, jak by se to jako sakra fix mohlo stát. Ale na oddych bez přemýšlení to jde. 3/6

Kubina
07.01.2021 4 z 5

Ten příběh není tím, čím se zdá být. Minier je sázka na jistotu a i bez detektiva Martina Servaze napsal výbornou knihu. V závěru říká, že jde o poctu americkému filmu, proto jsem si vzpomněl i na režiséra Davida Lynche. Hodně silný čtyři hvězdy, skoro pět.

LeSk
01.01.2021 5 z 5

Tato kniha mi vyrazila dech, wauuu ... Nechyběl napínavý děj, zápletky, strach. Konec "zkurveného příběhu" mě totálně odzbrojil, stojí za to si na to počkat. To nemělo žádnou chybu. Bála jsem se tak tlusté knihy, nicméně díky úžasnému dějí přečteno za dva dny. Moc doporučuji, konec byl opravdu TOP.

HŠ
16.12.2020

Odloženo po skoro 100 stranách. Myslím, že pan Minier nemá na to, aby psal o dětech pro dospělé, jako například King v To. Nedočteno, takže nemohu hodnotit, možná jako kniha pro teenagery by to šlo, jenže to já už dávno nejsem.

Eicherik
15.11.2020 4 z 5

Zkurvenej příběh je další z řady pohádkových krimi příběhů. Přiznám se, že jsem tentokrát čekal o trochu víc. Kniha je docela dlouhá, ale jednotlivé scény mi přijdou poměrně málo prokreslené. Nicméně toto dílko za přečtení stojí.
Citát: "Naomi jsem poprvé viděl u nás v obchodě," řekl zničehonic Charlie. "Bylo mi sedm a pomáhal jsem mámě u kasy." Všichni jsme z mysli vyhnali strach, abychom si poslechli pokračování. "Sahala sotva k pultu. Usmála se na mě a zeptala se: 'Tohle je tvůj obchod?' Celej pyšnej jsem odpověděl: 'Ano.' A ona řekla: 'Seš lhář. Není tvůj, ale tvejch rodičů.' Zrudnul jsem, rozčílil jsem se a vykřikl: 'Ne! Je taky můj! A ona řekla: 'Dokaž to!' 'Jak?' zeptal jsem se. 'Dej mi bonbony...'"

Lajtwing
05.11.2020 3 z 5

Zajímavě vyprávěné se nečekaným koncem, který si nenechte prozradit za žádnou cenu. Čte se to samo i přes rozsah 600 stran, a to je přeci hlavní, no ne?

vraždy ostrovy tajemství technologie ztráta soukromí

Bernard Minier
francouzská, 1960