Zkurvenej příběh ekniha

Les a mlha kam se podíváš. Místo, kde každý zná každého a kde soukromí je jenom iluze. To je malý ostrov Glass Island, kde žije šestnáctiletý Henry a kde byla zavražděná jeho přítelkyně. Kdo je vrahem? Pro obyvatele ostrova se Henry stává hlavním podezřelým a bedlivě ho sledují na každém kroku. Cítí jejich nenávist. Cítí, že chtějí jeho kůži... Jeho svět se stává nebezpečný, temný a pořádně zkurvený....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335189/zkurvenej-pribeh-uH4-335189.jpg 41118
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: (ekniha), XYZ (ČR)

Une putain d'histoire, 2015

Kniha Zkurvenej příběh

ArwenAragorn
13.09.2017

Tak to byl ku*evsky dobrý příběh, pokud chci být věrná názvu knihy. Přečteno za dva dny, kniha prakticky nešla odložit. Neobyčejně čtivá, napínavá,má rychlý spád a je plná zvratů. A konec? Je to volba autora a on si vybral tohle řešení - podle mě vůbec ne špatné.

Val
26.10.2019

Na Miniera jsem si musela zvyknout. Přiznám se, že se mi do jeho knížek hůř začítá, ale pak to stojí za to . Příběh vcelku depresivní, kolem neustálé mlhy, neustávající déšť a rozbouřené moře. Kniha, kde se bojíte začít někomu fandit, protože vrah může být naprosto kdokoli. Příběh zamotaný, nicméně na konci se vám poskládá jako puzzle. Věřte, je to jízda.

Alizon
28.07.2017

Vahala jsem mezi 4 a 5 hvezdickami a tesne po precteni bych mozna dala 4. Prvni pulka knihy me bavila hodne, pribeh je dobre napsany, tajemny a napinavy a vubec mi nevadilo, ze tam tentokrat neni Martin Servaz (je to proste jina kniha mimo serii i kdyz od stejneho autora). Zajimave mi prislo i prostredi, kde se kniha odehrava. Negativum - kdyz se trochu zamyslite - je tezke uverit, ze toto je pribeh sestnactileteho kluka - i to jak se vyjadruje pusobi mnohem dospelejsim dojmem (ale dejme tomu, nakonec je popsan jako "genialni zazracne dite"). Konec knihy je velmi necekany, a musim se priznat, ze me napred trochu zklamal, mozna proto ze jsem vymyslela ruzne teorie a nakonec Vas autor dostane uplne nekam jinam.
Kdyz jsem ale o knize po nejake dobe premyslela, musela jsem uznat ze ten konec a dopad celeho pribehu krasne odpovida nazvu knihy a je (alespon pro me) velmi originalni. Takze nakonec 5 hvezdicek. Souhlasim s predchozim komentarem Do Did Done - vic sem napsat nejde, protoze vsechno to stoji na jedne veci a rozepisovat se zde vic-- je z toho spoiler jako Brno.

konicekbily
20.05.2017

Úplně jinak pojatá kniha než -prozatím trilogie - s Martinem Servazem. Monolog Henryho je vhodně doplňován tak, aby nám autor ukázal, že se mění směr příběhu a jsou na obzoru nové varianty. Minier to má dokonale promyšlené, ať už je to popis prostředí, charakter důležitých postav, vypracování zápletky a vysvětlení motivu. Nebo snad motivů? Závěr mám jednoduchý - autor umí psát a budu ho číst!

Roubas
12.03.2017

Sáhodlouhý výčet, proč se mi kniha líbila, přeskočím, popíšu jen pocity při čtení: Tenhle v tom má prsty, to je jasný....ne tak tenhle...už to mám, takhle to je, jak na to ostatní nemohli přijít? BUM...z mých domněnek je kulička v koši....BUM další zvrat....dobře mě napálil, zajímavý konec....BUM !
Pak knihu zavřete. Po chvíli zjistíte, že máte otevřenou pusu. Když jí zavřete, blaženě se usmějete nad tím, jak skvělou knihu jste právě přečetli.

janina66
23.08.2019

Mně osobně se příběh moc líbil. Až mi na konci bylo hlavního hrdiny skoro líto. Pěkné zakončení

Gibis
22.04.2019

Zpočátku jsem měla trochu problém zvyknout si na to, že příběh vypráví šestnáctiletý teenager jazykem, který je mu vlastní. Potom jsem si myslela, že to bude dost předvídatelné a že už vlastně tuším, jak to bude pokračovat....no ale nakonec bylo samozřejmě všechno úplně jinak a závěr byl přinejmenším velmi originální, ať už se mi odhalení líbilo nebo ne. Rozhodně si ten příběh budu dlouho pamatovat a temná, depresivní a mrazivá atmosféra byla vykreslena dokonale.

druzickaster
25.04.2018

U této knijhy mě zlákal název a ano, uznávám, název nelže. Autor umí velmi sugestivně popsat situaci a gradovat emoce. Napíná čtenáře až téměř do konce a daří se mu to po čertech dobře. Knihu doporučuju.

Selinute
01.05.2017

Až na překombinovaný závěr to nebylo až tak špatné...
Knížku o 600 stranách jsem přečetla během dvou dnů, což svědčí o její čtivosti, přesto mě však hodně chyběla jak oblíbená postava Martina Servaze tak i francouzské reálie Pyrenejí...

intelektuálka
30.08.2017

Na tuhle knihu jsem chvíli čekala, protože Minier se mi líbil v předchozích knihách.
A nezklamala mě, i když tento příběh je jiný. Jak se začtete, nemůžete se odtrhnout, i když nějaké malé odchylky od reality by se našly, ale je to thriller, tam může pracovat fantazie. Určitě doporučím!
Ale přiznám se, že je mi trochu smutno po Martinu Servazovi a Pyrenejích.

edith79
01.09.2017

Mazec. Opravdu dobré, napínavé a na konci překvapivé čtení. Knihy Bernarda Miniera mě baví, jsou poutavě napsané, jeho styl mám prostě ráda a Zkurvenej příběh není vyjímkou. Jen doufám, že se Bernard nefláká a už pracuje na další dobré knize. Budu se těšit.

hs777
03.03.2017

​Málokdy je název knihy tak výstižný a víc nenapíšu ani slovo, protože nechci spoilerovat. Snad jen ... pět hvězd.

Jack Bauer
08.04.2018

Moje první kniha tohoto autora mě zaujala svým názvem a velmi vysokým hodnocením. Toto mistrovské dílo se čte jedním dechem a díky překvapivému závěru bych přidal ještě pár hvězdiček. Ani se mě nechce věřit, že to mělo přes 600 stránek, přečteno nějak moc rychle. Těším se na další Minierovi knihy.

Jaruš7
06.03.2018

Titul byl pro mě v knihovně k nevyslovení, "no, ten Příběh, ten předposlední od mistra presu Miniera, ten se zelenou obálkou a číslem .... " . Věřila jsem, že by název mohl být jiný a já bych si ho pro sebe, mohla v příběhu najít. Zbytečně marné, měnit něco tak úderně výstižné.
Pocit, jako hrátky s úhořem nabitým elektřinou, každý informační dotyk má energii, která vtahuje příběh do bludiště napětí a zvolnit nehodlá.
Závěr je jako elegantní tornádo - Twister, spoušť , prozření.
Opět komprese problémů vsazených do příběhu.
Načteno, Prokop a Pavel Rýmský, 5*.

Česneksmedem
11.09.2018

Spisovatelovo jméno se dá přeložit jako "tvrdý, drsný medvěd". Přečetl jsem všechny jeho u nás vydané knížky a ony takové jsou. Vůbec mi nevadilo, že to jsou samé špalky. Vše ostatní už bylo předemnou napsáno.

tami1
08.04.2020

Na začátku jsem se trošku ztrácela v postavách a v časových linijích, ale na to jsem si u autora už zvykla. Příběh měl slušné tempo,skvělou zápletku a dokonalý závěr. Obzvlášť nadšená jsem byla z poslední kapitoly. Tentokrát bylo zlo po zásluze potrestáno.

šipek
02.10.2018

Tak po přečtení série s Martinem Servazem se mi tato kniha zdála o trošku slabší, ale tím nechci říci že byla špatná. Četla se velice dobře,zajímavá zápletka. Závěr knihy nezklamal, ale Servaz mi chyběl.

Eicherik
15.11.2020

Zkurvenej příběh je další z řady pohádkových krimi příběhů. Přiznám se, že jsem tentokrát čekal o trochu víc. Kniha je docela dlouhá, ale jednotlivé scény mi přijdou poměrně málo prokreslené. Nicméně toto dílko za přečtení stojí.
Citát: "Naomi jsem poprvé viděl u nás v obchodě," řekl zničehonic Charlie. "Bylo mi sedm a pomáhal jsem mámě u kasy." Všichni jsme z mysli vyhnali strach, abychom si poslechli pokračování. "Sahala sotva k pultu. Usmála se na mě a zeptala se: 'Tohle je tvůj obchod?' Celej pyšnej jsem odpověděl: 'Ano.' A ona řekla: 'Seš lhář. Není tvůj, ale tvejch rodičů.' Zrudnul jsem, rozčílil jsem se a vykřikl: 'Ne! Je taky můj! A ona řekla: 'Dokaž to!' 'Jak?' zeptal jsem se. 'Dej mi bonbony...'"

Mateo67

Tak k této knize jsem si cestu nenašla a myslím, že kdybych ji četla a neposlouchala jako audio, tak bych se konce nedočkala. Bylo to tak zdlouhavé, až nekonečné. A i poslouchat tolik hodin pouze s tou motivaci, že se dočkám překvapivého (prý) konce (a bohužel nic moc velkého se nekonalo), je docela dřina, takže jsem se přes půl knihy zmítala mezi dvěma a třemi hvězdami. Dvě podporoval téměř neposlouchatelný hudební doprovod, ale nakonec jsem důvod pro tu třetí ( ne tedy úplnou) objevila. Té práce, co jsem za těch nekonečných hodin zvládla, za toto ocenění stojí. Takže, Martine Servazi, chyběl jsi mi víc než dost a já doufám, že až se spolu setkáme v údolí ( v Údolí), že to pořádně rozjedeš a já s tebou.

Metla
15.09.2018

Na úvod si dovolím úšklebek nad tzv. tloušťkou knihy, obdivně zmiňovanou také v recenzích. Ano, čítanky a slabikáře bývají tlusté: obrovské prázdné okraje, velké písmo, mnoho prostoru mezi řádky i jednotlivými písmeny ve slovech a k tomu papír nadstandardní gramáže, takto se román běžného rozsahu uměle nafoukne o 200 stran a rázem vyhlíží jako úctyhodný špalek.
Odhlédněme však od způsobu sazby, který rozhodně nešetřil naše lesy, a věnujme pozornost podstatě, tedy obsahu knihy. Rozháraný, útržkovitý prolog jsem přetrpěla, autor naštěstí brzy najel do normálního módu s young adult příchutí. Očima šestnáctiletého Henryho (s průběžným odskakováním k jiným účastníkům) sledujeme znepokojivé až tragické události na zdánlivě idylickém kousku země obehnaném divokým mořem, na Glass Islandu. Násilná smrt místní dívky odhalí trhliny v soužití zdejší komunity, následky však pocítí zvláště Henry. A protože se tento ne zcela obyčejný chlapec odmítá pouze nechat vláčet okolnostmi, čtenář netrpí nouzí ohledně množství napínavých scén. Minier své hrdiny kolikrát zanechá v nějaké ošemetné situaci, vzápětí sadisticky upře pozornost jinam a smaž se, čtenáři, odolávej pokušení přelistovat pár stránek vpřed.
Případ je patřičně zamotaný, komplikovaný tajemnou minulostí Henryho a jeho blízkých, přesto věřím, že většina čtenářů o správného pachatele v myšlenkách přinejmenším zakopne. Já musím kopnout taky, do pana spisovatele, jenž ve snaze mlžit a šokovat za každou cenu, obětoval v některých pasážích logiku. Kvůli spoilerům nebudu konkrétnější, leč ve finiši jsem zpětně ztratila pochopení pro určité popisy jednání a pocitů, co s odhalením přestaly dávat smysl. "Zkurvenej příběh" tím pro mě získal druhou rovinu, proč je název vhodně zvolený... a málem klesl do tříhvězdičkových hodnot, jakkoliv je vyústění ve svých dopadech originální.
Škoda, tentokrát za mě "jen" slušných 70%, nicméně ráda panu Minierovi poskytnu další šanci přesvědčit mě o kvalitách jeho románů.

JezinkaJ
14.04.2017

Čtu, čtu a čtu, běžím do konce, co to jde a najednou už toho na mě bylo moc. Škoda překombinovaného konce. Jako by autor náhle nevěděl co chce a pro jistotu si dal ode všeho něco? Nebo nás chtěl šokovat?
Mě tedy šokoval tak, že jedna hvězda dolů.
Jinak to za přečtení vážně stojí. Příběh je napínavý, temný a pro měl neodhadnutelný vývoj.

pavlinka0250
17.05.2020

Skvěle vykreslená ponurá atmosféra, mnoho zvratů, nečekaných zápletek a dokonalý závěr.
****

m_martina
21.06.2020

Kniha mi nesedla tolik, jako série s Martinem Servazem, a také závěr mne zklamal. Proto jednu hvězdu ubírám.

Izu
14.04.2017

Za me zklamani.Nechapu autora, proc udelal tento pribeh tak prekombinovany.Jako kdyz varil pejsek s kocickou.Od vseho neco, ale neni to ono. A pokud mel konec sokovat, hm, nezdarilo se.

lachtan77
03.05.2017

Stojí to za přečtení a ten závěr bych nečekal. Fakt dobrý